Тест за бременост

Забременување, плодни денови, овулација, тест на бременост, искуства и совети за забременување

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
malenaD
Домашен член
Домашен член
Мислења: 840
Придружен: 03 May 2011, 11:30
Му се допанале: 155 пати
Им се допаднал: 121 пати

Re: Тест за бременост

Post by malenaD » 13 Jul 2011, 23:59

MacenceEna prekrasna vest ti cestitam (con) , imaj lesna bremenost i uzivajte vo docekuvanjeto na vaseto (b4)
(bu) (bu) (bu) (bu) (bu) (bu) (bu) (bu) (bu) (bu)
(joy) (joy) (joy) (joy) (joy) (joy) (joy) (joy) (joy)

MacenceEna
Нов член
Нов член
Мислења: 5
Придружен: 13 Jul 2011, 21:41
Location: Krefeld Deutschland

Re: Тест за бременост

Post by MacenceEna » 15 Jul 2011, 18:45

Vi blagodaram za iskrenite cestitki (smile) (smile) (smile)

Dolores
Нов член
Нов член
Мислења: 14
Придружен: 28 Sep 2011, 12:24

Re: Тест за бременост

Post by Dolores » 28 Sep 2011, 12:37

Zdravo na site,mislam sum najnova momentalno na stranava i vistina sakam da se druzam so vas!
Napraviv test pred nekolku dena i toa onoj Sure Check i go pravev navecer pred legnuvanje....Svetnaa 2te crticki crveni...Poznav da se tresam od sreka....Testot go povtoriv uste ednas i povtorno imase 2 crti samo ednata bese bledo rozeva..Ali posle vcera duri bev vo WC zabelezav kafeav iscedok, mnogu malku golemina na kapka i se voznemiriv preterano.Imam zakazano za vo Sabota na doktor i nemozam da izdrzam do togas...Postoi somnez vo mene dali e SE vo red!!!????A simptomite mi se isti kako na pocetok,ogromna iscrpenost i ogromni bolki vo gradite...Ve molam nekoja so vaksvo iskustvo neka mi napisi nesto...Pozdrav do site vas!

Milly
Редовен член
Редовен член
Мислења: 302
Придружен: 10 Feb 2011, 20:21
Му се допанале: 4 пати
Им се допаднал: 15 пати

Re: Тест за бременост

Post by Milly » 28 Sep 2011, 12:55

Долорес (dobr) најпрвин :) Штом двапати имало bfp нема сомнеж дека си бремена. Дај боже тој кафен исцедок да е само показател за имплантацијата на плодот во матката, мислам дека тогаш може да има некоја капка како спотинг (love5)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Тест за бременост

Post by Debora » 28 Sep 2011, 13:04

Долорес (dobr) и од мене.
Се согласувам целосно со тоа што го кажа Мили, трудна си. (smile) Кафен исцедок може да е знак на имплантација на бебето - се всадува во матката. За секој случај ако го имаш пак или се зголеми, јави се на лекар.
И честитки (con) имај убава и лесна бременост. (a2) (bu)

Dolores
Нов член
Нов член
Мислења: 14
Придружен: 28 Sep 2011, 12:24

Re: Тест за бременост

Post by Dolores » 28 Sep 2011, 13:28

Fala vi mnogu Mily i Debora....Daj Gospod se da e vo red i im go posakuvam toa na site vas!Mislam deka Sabota ke sum na cisto i nema da ima posrekno stvorenje od mene ako imam ubavi vesti..Gospod so site nas! Ke pisam kako pominav!

JasminaJN
Домашен член
Домашен член
Мислења: 627
Придружен: 09 May 2011, 15:18
Им се допаднал: 3 пати

Re: Тест за бременост

Post by JasminaJN » 28 Sep 2011, 14:34

Долорес (dobr)
И ја се слоувам со мислењата на Мили и Дебора.Трудничка си имај лесна бременост

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Тест за бременост

Post by Peperutka » 28 Sep 2011, 14:57

Добредојде Долорес на форумов,очекуваме во сабота потврда на убавата вест dance (joy)

Dolores
Нов член
Нов член
Мислења: 14
Придружен: 28 Sep 2011, 12:24

Re: Тест за бременост

Post by Dolores » 01 Oct 2011, 21:35

DRAGI MOI, SE E VO RED (joy) (joy) (joy) (joy) NEIZMERNA RADOST IMA VO MENE, VI GO POSAKUVAM OVA CUVSTVO NA SITE STO CEKATE....IKAFEAVIOT ISCEDOK ME ZAGRISUVASE MNOGU, ALI BILO NAJNORMALNO PRI IMPLANTACIJATA NA BEBETO VO MATKATA I 40% OD ZENITE GO IMALE... (joy) (joy) (joy) ...MI SE IDI DA GO ISGUSKAM CELIOT SVET!!!POZDRAV NA SITE

kukli4ka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 415
Придружен: 19 Apr 2011, 16:35
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 13 пати

Re: Тест за бременост

Post by kukli4ka » 01 Oct 2011, 23:27

dolores (con) (rad) (joy) i (dobr) kolku ubava vest uzivaj si vo narednive 9 meseci (cl)

Одговори

Return to “Забременување”