Тест за бременост

Забременување, плодни денови, овулација, тест на бременост, искуства и совети за забременување

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Beluvce
Редовен член
Редовен член
Мислења: 347
Придружен: 15 Sep 2010, 14:18
Location: Germanija
Им се допаднал: 2 пати

Re: Тест за бременост

Post by Beluvce » 20 Apr 2011, 12:02

moeto iskustvo e slednoto, iako tazno zavrsi so spontan vo 6 nedela :(
trebase da dobijam na 18 oktomvri nemav nikakvi simptomi osven onie tapi bolki vo stomak kako pred dobivanje, se do 16 oktomvri znam bese nedela i tolku se cuvstvuvav toj den umorna, a za da napravam test uste toj den bea bolni bradavici sto do toj den gi nemav...mislam kako toj den 2 dena pred ciklus se da mi se sluci.Saatot bese 5 popladne, a jas imav test od onie lenti najeftini i najobicni i go napraviv vednas. i ispadna POZTIVEN

kuklicka
Нов член
Нов член
Мислења: 45
Придружен: 19 Apr 2011, 22:28

Re: Тест за бременост

Post by kuklicka » 20 Apr 2011, 16:08

daj boze i jas toa go posakuvam...

kuklicka
Нов член
Нов член
Мислења: 45
Придружен: 19 Apr 2011, 22:28

Re: Тест за бременост

Post by kuklicka » 20 Apr 2011, 16:40

mislev za testot...

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2598
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 935 пати
Им се допаднал: 613 пати

Re: Тест за бременост

Post by Peperutka » 02 Jul 2011, 15:55

Тестот Self Clear за кој имам пишувано во еден пост,го има во Зегин и тоа на големо намалување 144 денари а беше многу поскап,околу 400 ден.затоа сите кои сакаат да го имаат да си го набават (smile) Јас си го купив,се надевам ќе го употребам кога ќе ми доцни и тоа да си видам bfp

pink or blue
Нов член
Нов член
Мислења: 5
Придружен: 02 Jul 2011, 20:56

Re: Тест за бременост

Post by pink or blue » 02 Jul 2011, 21:00

Конечно вчера после толку многу негативни тестови ги видовме нашите две цртички! Со тестот sure check на 35 ден од циклус. Ама мене и така ми е подолг циклусот, така да скоро и да не ми каснеше.

Matea27
Домашен член
Домашен член
Мислења: 867
Придружен: 02 Feb 2011, 11:15
Му се допанале: 151 пати
Им се допаднал: 47 пати

Re: Тест за бременост

Post by Matea27 » 02 Jul 2011, 21:03

Лелееее имаме нова трудницааа dance dance dance dance dance dance dance леле колку сум среќна таман што кажав сите на работа и оп ајде трудница
честитки мила имај лесна и убава бременост и известувај не како и што понатаму......со тебе сме....ве гушкам сите поздравчееее (jmp) (jmp) (jmp) (jmp) (jmp) (jmp) dance dance dance dance dance dance dance (joy) (joy) (joy) (joy) (joy) (joy) ќе летнам од радосстттттт (joy) (joy) (joy) (joy) (joy) (joy) (jmp) (jmp) (jmp) (jmp) (jmp) (jmp)

pink or blue
Нов член
Нов член
Мислења: 5
Придружен: 02 Jul 2011, 20:56

Re: Тест за бременост

Post by pink or blue » 02 Jul 2011, 21:52

Фала Анита на преубавиот пречек овде и на честитките. Да ве фати мајата сите кои ги исчекувате вашите две цртички.

MacenceEna
Нов член
Нов член
Мислења: 5
Придружен: 13 Jul 2011, 21:41
Location: Krefeld Deutschland

Re: Тест за бременост

Post by MacenceEna » 13 Jul 2011, 21:58

Vcera napraviv test za bremenost ispadna bfp srekjnicka sum i se nadevam deka se dobro ke tece ponatamu (lovet)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11019
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5793 пати
Им се допаднал: 3548 пати

Re: Тест за бременост

Post by Debora » 13 Jul 2011, 22:50

Поубава вест не можев да прочитам (joy) (joy) (joy) , епа имај лесна бременост и уживј во неа. (t3) (jmp) Придружи им се на трудниците во Бременост, одвај чекаат некој нов. (thumbsup)

detelina
Член
Член
Мислења: 239
Придружен: 03 Dec 2010, 02:09
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 11 пати

Re: Тест за бременост

Post by detelina » 13 Jul 2011, 23:05

(joy) (joy) (joy) (joy) e ova e stvarno ubava vest, (cl) cestitki i imaj lesna bremenost (jmp) (jmp) (jmp)

Одговори

Return to “Забременување”