Тест за бременост

Забременување, плодни денови, овулација, тест на бременост, искуства и совети за забременување

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
dream4baby
Нов член
Нов член
Мислења: 64
Придружен: 21 Jan 2015, 00:59
Му се допанале: 24 пати
Им се допаднал: 24 пати

Re: Тест за бременост

Post by dream4baby » 26 Jan 2015, 01:16

Рековме (thumbsup) а и да те фати мајата по 2 дена секако дури и појака да е да нема сомневање bfp bfp bfp dance dance dance инаку можи се испофалив дека 1 недела ја нема (rw1) ама мојата варира некогаш на 31 па до 35 варира а ретко не стално знај и да се заборај до 2 нед да касни малце надвор од темата ама да си покукам малце 3ца гинеколози прашав сите ми рекоја ко ќе родам ке ми се средела ај да видиме (smile)

Branka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 443
Придружен: 23 Nov 2014, 19:58
Му се допанале: 44 пати
Им се допаднал: 56 пати

Re: Тест за бременост

Post by Branka » 26 Jan 2015, 01:21

Toa sto ti go pokazuva testot spored mene e pricina zs slavenje :) I mojata drugarka imase edna bleda crta pa ene ja sea dete cuva :) Taka ke bide i so tebe milaa :)

dream4baby
Нов член
Нов член
Мислења: 64
Придружен: 21 Jan 2015, 00:59
Му се допанале: 24 пати
Им се допаднал: 24 пати

Re: Тест за бременост

Post by dream4baby » 26 Jan 2015, 14:01

Napraviv uste eden denes za sekunda izlegoja bfp istonijansirani so e najbitno (rad) (rad) (rad) (part) (part) (part) (jmp) (grupna-gushka) Site so gi cekate da si gi docekate godinava (beer)

Branka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 443
Придружен: 23 Nov 2014, 19:58
Му се допанале: 44 пати
Им се допаднал: 56 пати

Re: Тест за бременост

Post by Branka » 26 Jan 2015, 15:31

Cestitkiiiiiii :-*

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Тест за бременост

Post by Lejla7 » 26 Jan 2015, 16:21

Cestitki, da si imas prekrasna bremenost (con) (con) (con)

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Тест за бременост

Post by aneance » 26 Jan 2015, 16:50

Cestitki i od mene so lesno da si ja iznosis bremenosta

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11054
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Тест за бременост

Post by Debora » 26 Jan 2015, 16:51

Со лесно да си ја износиш бременоста. (part)
Цртата е црта, нормално е во првите денови да е побледа, ете сега потемнела. (big-hug)

dream4baby
Нов член
Нов член
Мислења: 64
Придружен: 21 Jan 2015, 00:59
Му се допанале: 24 пати
Им се допаднал: 24 пати

Re: Тест за бременост

Post by dream4baby » 26 Jan 2015, 18:25

Fala vi na site za cestitkite da vi se ispolnat site zelbi (grupna-gushka)
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/23 ... fbf0fb.jpg
Da ve pocastam (l2)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Тест за бременост

Post by sweety » 26 Jan 2015, 19:15

Dream4baby честитки за бременоста со лесно да си ја износиш (part) (part) (part) ја имаме првата трудница овој месец (part) (part) ние знаевме ама ајде сепак чекавме да ни потврдиш со две убави цртки bfp

dream4baby
Нов член
Нов член
Мислења: 64
Придружен: 21 Jan 2015, 00:59
Му се допанале: 24 пати
Им се допаднал: 24 пати

Re: Тест за бременост

Post by dream4baby » 26 Jan 2015, 22:40

*sweety* te gledam na spisoceto za nedobivanje si (racinja) za vlez vo januarskiot spisok na (t3) (brows) (jmp) fala ti za cestitkite i na glavce :grin:

Одговори

Return to “Забременување”