Тест за бременост

Забременување, плодни денови, овулација, тест на бременост, искуства и совети за забременување

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
RedRose30
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1060
Придружен: 26 Oct 2013, 11:05
Му се допанале: 1303 пати
Им се допаднал: 446 пати

Re: Тест за бременост

Post by RedRose30 » 27 Jan 2015, 19:32

Dreamforbaby честиткииииии (con) (jmp) имај си среќна и лесна бременост (big-hug)

dream4baby
Нов член
Нов член
Мислења: 64
Придружен: 21 Jan 2015, 00:59
Му се допанале: 24 пати
Им се допаднал: 24 пати

Re: Тест за бременост

Post by dream4baby » 28 Jan 2015, 22:09

Blagodaram mnooogu se najubavo da se vraka si go vidov zrnceto cuvstvoto nezamenlivo site da si docekate dance (rad) naredno ke odam za srceva reakcija se nadevam deka se ke bidi ok :YMPRAY: (jmp)

ada21
Нов член
Нов член
Мислења: 3
Придружен: 03 Mar 2015, 10:58

Re: Тест за бременост

Post by ada21 » 06 Mar 2015, 15:10

Zdravo devojki .
Imam edno prasanje , mi docni veke 5 dena , na 3ot den od docnenjeto napraviv 2 testa i mi pokazaa negativno . Do sega nikogas ne mi docnelo . Nemam nekoi simptomi osven nekoja tapa bolka vo dolniot del na stomakot . E sega , dali e rano seuste da pokaze testot ? Ne sakam da se raduvam pred vreme , ke pocekam do ponedelnik i ke odam na ginekolog .
Pozdrav na site .

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5851 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Тест за бременост

Post by Debora » 06 Mar 2015, 22:15

Ада некогаш може зачнувањето да настане покасно и тестот да покаже лажно негативен - па макар и циклусот да доцни. Се надевам дека во понеделник на лекар ќе ги чуеш насреќните вести, те чекаме да кажеш. (kup)

ada21
Нов член
Нов член
Мислења: 3
Придружен: 03 Mar 2015, 10:58

Re: Тест за бременост

Post by ada21 » 07 Mar 2015, 00:58

И јас се надевам на тоа , но сепак не сакам да се радувам пред време , ќе пишам во понеделник што како :)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Тест за бременост

Post by sweety » 07 Mar 2015, 08:57

Може прерано си го направила тестот и затоа не ти покажува те чекаме во понеделник со bfp

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Тест за бременост

Post by aneance » 25 Mar 2015, 19:20

Сега на фб видов нешто интетесно како египќаните правеле тест за бременост (smile) (smile)
Еве линк
http://m.tocka.com.mk/vesti/154590/prov ... no-e-tocen

Anna
Нов член
Нов член
Мислења: 6
Придружен: 04 May 2015, 09:26
Им се допаднал: 2 пати

Re: Тест за бременост

Post by Anna » 04 May 2015, 09:53

Женички здраво,
Во Март добив на 24, и еве денеска 4 Мај сеуште немам добиено. Менструацијата најчесто ми е на 30,33 дена. 2 пати направив тест за бременост до сега и двата се негативни. Вообичаено кога добивам има симптоми и знам за од прилика колку време ке добијам,но сега е нешто сосема друго.. ни С од симптоми за добивање.... Моментано мнг ме пецкаат пупките, ме чешаат, половината ме боли, ме облива топло, па ладно , повеке спијам,одам во вц почесто,имам зголемен бел исцедок, ме фака нервоза од никаква причина па после тоа сум расположена и така во круг (w1) и некои недефинирани работи се случуваат со мене (laugh1) .... незнам што да мислам повеке , се лутам не правам тест незнам до кога (tongue)
Ве молам ако имала некоја од вас слична ситуација нека ме просветли нека пише збор два :grin:

Neda_Jovan
Редовен член
Редовен член
Мислења: 384
Придружен: 18 Jun 2013, 14:40
Му се допанале: 362 пати
Им се допаднал: 155 пати

Re: Тест за бременост

Post by Neda_Jovan » 04 May 2015, 11:25

Anna (dobr) i da se druzime. Ne si pisala koga gi napravi dvata testa? Mozebi bilo se uste rano, bidejki imame forumgjijki na koi pokasno im se pokazuvaat pozitivni testovi a ima nekoi na koi celo vreme im se dobivaat negativni testovi a bile bremenki. Moj sovet ti e da napravis uste eden test so utrinska mokraca pa da ne izraduvas so bfp ..a ako ne na eden ginekoloski pregled da vidis zosto ti docni. Pozdrav

Anna
Нов член
Нов член
Мислења: 6
Придружен: 04 May 2015, 09:26
Им се допаднал: 2 пати

Re: Тест за бременост

Post by Anna » 04 May 2015, 11:50

Neda_Jovan wrote:Anna (dobr) i da se druzime. Ne si pisala koga gi napravi dvata testa? Mozebi bilo se uste rano, bidejki imame forumgjijki na koi pokasno im se pokazuvaat pozitivni testovi a ima nekoi na koi celo vreme im se dobivaat negativni testovi a bile bremenki. Moj sovet ti e da napravis uste eden test so utrinska mokraca pa da ne izraduvas so bfp ..a ako ne na eden ginekoloski pregled da vidis zosto ti docni. Pozdrav
Здраво Неда,

Првиот тест го направив минатиот вторник, а вториот вчера. И двата од сабајле со утринска мокрача.Ке почекам барем до петок, да видам како ке биде па ако не добијам ке направам уште еден тест . ... па ке видиме може 3 срека ке биде (w1) Покасно ке процитам и што до сега се пишувало тука, штом викаш дека имало некои на кои им бил негативен тестот а биле трудни...
Фала (laugh1)

Одговори

Return to “Забременување”