Тест за бременост

Забременување, плодни денови, овулација, тест на бременост, искуства и совети за забременување

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Тест за бременост

Post by Maceto » 04 May 2015, 12:17

Anna кај мене беше случајот со негативен прв тест бидејќи беше направен многу рано, а вториот по 5 дена доцнење беше позитивен (rad) Доколку не те држи место можеш да си направиш тест преку крв тој е најточен и најбрзо дава резултати....Со среќа и со лесно и чекаме да пишеш (big-hug)

Anna
Нов член
Нов член
Мислења: 6
Придружен: 04 May 2015, 09:26
Им се допаднал: 2 пати

Re: Тест за бременост

Post by Anna » 04 May 2015, 12:25

Maceto wrote:Anna кај мене беше случајот со негативен прв тест бидејќи беше направен многу рано, а вториот по 5 дена доцнење беше позитивен (rad) Доколку не те држи место можеш да си направиш тест преку крв тој е најточен и најбрзо дава резултати....Со среќа и со лесно и чекаме да пишеш (big-hug)
Здраво Мачето, ке почекам до петок па ке направам пак, можеби рано го направив којзнае .... искрено страв ме фака коа треба да направам тест ... надеж голема и мислам дека не сум спремна пак да видам 1 цртка.... обавезно ке ви писам . Имање ли ти некои симптоми кои ти указуваа на бременост иако тестот беше негативен ?

Фала за одговорите .... (thumbup)

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Тест за бременост

Post by Maceto » 04 May 2015, 22:07

Anna јас симптомите ги имав како за добивање, мали менструални болки, болки во градите и најбитното доцнењето на циклусот (rad) (rad) Те чекаме и тебе со убави вести па да си пишуваме по темите за трудници (rad) Позз и со среќа

Anna
Нов член
Нов член
Мислења: 6
Придружен: 04 May 2015, 09:26
Им се допаднал: 2 пати

Re: Тест за бременост

Post by Anna » 07 May 2015, 14:02

Женички Здраво...

Јас сеуште немам добиено, денес направив пак тест (избрзав можеби ) и пак негативен . Не го направив со прва мокрача (unsure) . Во вторникот ми се слоши ептен , никогаш така не ми било . Сите симптоми како за бремена ги имам. САМО тестов ме зеза .... јас незнам што е ова .. Ваше мислење??? (confus) (confus) (confus) (confus)

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Тест за бременост

Post by Vesela » 07 May 2015, 14:35

Anna jas licno ne veruvam mnogu na testovite osobeno na onie poefrinite osobeno ako se npraveni rano. Koga ostanav bremena so sinko, mi docnese 10 dena I ne mi pokaza na testot. Tri testa napraviv site negativni. Na 12 den otidov na doktor, odma se pokaza deka sum bremena. Inaku nemav nekoi posebni simptomi, osven sto mnogu me bolea gradite I sromakot kako poduen mi bese. Najdobro da si otides na doktor preku krv vednas ke ti pokaze. So sreka :)

Anna
Нов член
Нов член
Мислења: 6
Придружен: 04 May 2015, 09:26
Им се допаднал: 2 пати

Re: Тест за бременост

Post by Anna » 07 May 2015, 14:39

Vesela wrote:Anna jas licno ne veruvam mnogu na testovite osobeno na onie poefrinite osobeno ako se npraveni rano. Koga ostanav bremena so sinko, mi docnese 10 dena I ne mi pokaza na testot. Tri testa napraviv site negativni. Na 12 den otidov na doktor, odma se pokaza deka sum bremena. Inaku nemav nekoi posebni simptomi, osven sto mnogu me bolea gradite I sromakot kako poduen mi bese. Najdobro da si otides na doktor preku krv vednas ke ti pokaze. So sreka :)

Весела фала на одговорот :ymblushing: Сепак имало некој со слична ситуација како мојата (laugh1) Планирам во понеделник да одам преку крв да проверам, нели тоа најсигурно е...или пак на доктор ке видам како ке се одвиваат работите. Ама друго нема, неможам пак тестови да правам ,коса ми се крева ,стресно ми е многу (big-hug)

Anna
Нов член
Нов член
Мислења: 6
Придружен: 04 May 2015, 09:26
Им се допаднал: 2 пати

Re: Тест за бременост

Post by Anna » 08 May 2015, 09:52

Женични сепак тестовите биле точни :) Јас добив сабајлево ,така да повеке срека нареден месец :ymblushing:

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Тест за бременост

Post by sweety » 08 May 2015, 14:38

Ана сега кога ќе ти заврши и во акција (ttc) нов месец нова надеж

Branka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 443
Придружен: 23 Nov 2014, 19:58
Му се допанале: 44 пати
Им се допаднал: 56 пати

Re: Тест за бременост

Post by Branka » 08 May 2015, 16:54

Anna moe mislenje e da si prasas zosto ti kasnelo tolku cisto kolku da si ja znaes pricinata (big-hug)

DemetraD
Член
Член
Мислења: 210
Придружен: 05 Nov 2011, 11:24
Му се допанале: 31 пати
Им се допаднал: 36 пати

Re: Тест за бременост

Post by DemetraD » 28 Apr 2016, 18:36

Вие што бевте нестрпливи како мене направвте домашен тест по ЕТ ? И на кој ден од трансферот? (pipi) (pipi)

Одговори

Return to “Забременување”