Тест за бременост

Забременување, плодни денови, овулација, тест на бременост, искуства и совети за забременување

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Тест за бременост

Post by sweety » 29 Apr 2016, 08:01

јас не направив туку си чекав преку крв, ми беше страв да направам а преку крв проверив на 10 или 11 ден од ЕТ,почекај најубаво бар нека минат 10 дена,

DemetraD
Член
Член
Мислења: 210
Придружен: 05 Nov 2011, 11:24
Му се допанале: 31 пати
Им се допаднал: 36 пати

Re: Тест за бременост

Post by DemetraD » 29 Apr 2016, 09:11

Оооо мене да знаеш колку ми е страв да направам тест да не ми беше страв до сега сто пати ке направев Инаку денес ми е 10 ти ден планирам во недела да направам ако издржам нормално (laugh1)

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Тест за бременост

Post by Lena_nela » 30 Apr 2016, 00:29

DemetraD wrote:Оооо мене да знаеш колку ми е страв да направам тест да не ми беше страв до сега сто пати ке направев Инаку денес ми е 10 ти ден планирам во недела да направам ако издржам нормално (laugh1)
Во недела на велигден,дај боже да си ги видиш bfp,јас минатата година на велигден си ги видов двете цртки а на 27 април на ехо точкичката најмала и најубава (love5)
Ти посакувам и тебе овој велигден да ти биде најсреќен (big-hug)

DemetraD
Член
Член
Мислења: 210
Придружен: 05 Nov 2011, 11:24
Му се допанале: 31 пати
Им се допаднал: 36 пати

Re: Тест за бременост

Post by DemetraD » 30 Apr 2016, 12:22

Дај боже од твоја уста во божји уши Инаку не направив денес тест ова големово бебе (smile) ми крена температура па не ни помислив отсабајле на тоа наверојатно утре ке правам (bu)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Тест за бременост

Post by kit-kat » 03 May 2016, 11:45

деметра што направи?До каде си?Чекаме bfp

DemetraD
Член
Член
Мислења: 210
Придружен: 05 Nov 2011, 11:24
Му се допанале: 31 пати
Им се допаднал: 36 пати

Re: Тест за бременост

Post by DemetraD » 03 May 2016, 17:57

bfp (joy) (joy) (joy) (joy)

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Тест за бременост

Post by borjana » 03 May 2016, 18:31

Браво, Прекраснотија, мн ми е драго деметра премногу.Со лесно

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5851 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Тест за бременост

Post by Debora » 03 May 2016, 21:33

Честитки!!!!!! (con) (part) (rad) (rad) (rad) Со лесно да си ја износиш бременоста. (big-hug)

sonce1
Нов член
Нов член
Мислења: 2
Придружен: 06 Jun 2016, 14:47

Re: Тест за бременост

Post by sonce1 » 06 Jun 2016, 14:58

Здраво на сите
Јас сум нова имам едно прашање до вас вака месецов пиев кломифен и дабросан пробувавме за бебенце но потоа се разволев ме фати вирус и имав пеколна недела со инфузии лоратадин потоа летезен зинат инекција парацетомол и еден куп апцинја а воедно ги пиев и од гинекологот и сега сеуште немам мензис добиено но со оглед дека пиев дабросан 15 дена нензма кога треба да добијам а често мокрам и имам вртоглавица и болка во долниот дел на стомакот ко за пред пмс дали има санси да сум бреемна послем толку лекарства ве молам споделете искуства поздрав!

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Тест за бременост

Post by SMESKO » 06 Jun 2016, 15:35

Јас мислам дека можно е да се работи за (t3) а после дабростон јас мислам дека треба да добиеш за 1 недела најмногу,барем кога мене гинекологот ми ги даде да ги пијам(а не виде дека сум (t3) ),ми ре4е дека за 1 недела мора да добиеш.А направи тест?

Одговори

Return to “Забременување”