Совети за побрзо зачнување

Заедничко дочекување на забременување, за сите оние во очекување на позитивен тест за бременост

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Одговори
Anche
Нов член
Нов член
Мислења: 1
Придружен: 11 Apr 2022, 18:17

Совети за побрзо зачнување

Post by Anche » 12 Apr 2022, 20:15

Здрво девојки :grin:
Јас сум нова и неможам баш да се снајдам убаво во форумов но ете отварам нова тема … поврзана со зачнување.
Јас и мојот сопруг се обидуваме да имаме бебенце февруарот работевме на случајот но ништо на 20 си дојде мц.
После м.ц се обидовме пак па сега ни останува да чекаме до крајов на месецов да видиме што ќе биде :) Има веќе 2 недели сум читала дека после 2,3 недели се појавувале некои симптоми но кај мене нема ништо освен малку зголен алетит што мислам дека нема и овој пат ништо од бебче :).
Па сакав да ве прашам дали може да не се појават симптоми воопшто тие 2,3 недели и дали во рана бременост можно е да имаш зголемен апетит?

vande3
Нов член
Нов член
Мислења: 1
Придружен: 21 Nov 2022, 18:11

Re: Совети за побрзо зачнување

Post by vande3 » 22 Nov 2022, 19:27

Zdravo, jas sum nova tuka i imam prasanje. So soprugot sakame bebche (b4) rabotime na sluchajot 🤩 ..Na 13.11 probavme i posle edna nedela pochnav da imam bolki vo dolniot del od stomakot i grbot sledniot den pochnaa gradite da mi otekuvaat i da stanuvaat pobolni od den na den, dobiv nekoja nadezh i vchera 21.11 napraviv test no ispadna negativen 😞 se razocharav, no sepak vo mene postoi nekoja nadezh da ne sum go napravila prerano testot bidejkji treba da dobijam na 25.11, no mozhebi se i pred menstrualni bolki. Neznam dali da si davam nadezh ili sepak ne 😞. Kje moram da pochekam izgleda da vidime dali kje mi dojdi ili sepak kje se izraduvam so bfp . Shto mislite vie?

Dona1986
Нов член
Нов член
Мислења: 1
Придружен: 15 Apr 2023, 23:47

Re: Совети за побрзо зачнување

Post by Dona1986 » 15 Apr 2023, 23:53

Мене ми доцни 5 дена, правев 2 теста негатвни (попладне ги правев), ме интересира што мислите дали постои шанса да сум бремена а тестот да не полаже (scratch)

Одговори

Return to “Во очекување на бременост”