Јули месец на добивање најубав дар од Бога-БЕБЕ

Заедничко дочекување на забременување, за сите оние во очекување на позитивен тест за бременост

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
marijaz
Член
Член
Мислења: 117
Придружен: 16 Nov 2014, 21:58
Им се допаднал: 19 пати

Re: Јули месец на добивање најубав дар од Бога-БЕБЕ

Post by marijaz » 31 Jul 2016, 23:02

Vi blagodaram premnogu od se srce. navistina me razneznivte i me predomisluvate okolu odlukata .Vi posakuvam sekoe dobro ,drago mi e sto ima na forumov vakvi osobi prekrasni kako sto ste vie za da pomognete za bilo kakov problem.Ke ve izvestam naskoro za mojata konecna odluka. (grupna-gushka) (grupna-gushka) (grupna-gushka)

marijaz
Член
Член
Мислења: 117
Придружен: 16 Nov 2014, 21:58
Им се допаднал: 19 пати

Re: Јули месец на добивање најубав дар од Бога-БЕБЕ

Post by marijaz » 03 Aug 2016, 17:54

Бев на преглед денеска према последна менструација сум 6нед а према развојот 5нед.само гестациона кесичка има рано е сеуште да се каже така вика др.за една недела на контрола дојди па ке се договориме.вака со ниедно од децава не ми се случило .пред скоро недела дена бев истото ми го кажа .може и не е нешто во ред

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1286 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Јули месец на добивање најубав дар од Бога-БЕБЕ

Post by Lejla7 » 03 Aug 2016, 18:26

Пa 6тa неделa и сaмo гестaцискa ќесичкa се гледa. А и мoжеби пoкaснo си oстaнaтa бременa, сметaњетo пo пoследнa менструaцијa не е секoгaш нaјтoчнo. Не се секирaј, зa две недели ќе се види убaвo се.

Одговори

Return to “Во очекување на бременост”