Декемвриски трудници

Заедничко дочекување на забременување, за сите оние во очекување на позитивен тест за бременост

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11002
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5788 пати
Им се допаднал: 3546 пати

Re: Декемвриски трудници

Post by Debora » 30 Dec 2017, 09:06

Вики многу ми е жал (cry1) , дај си време за совземање... а новата бременост може ќе дојде многу побрзо од што очекуваш. (a2)

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Декемвриски трудници

Post by borjana » 30 Dec 2017, 11:53

Денес бев на државна, iискрварив,ризично е и кај мене претпоставувам дека ке завршам како тебе вики

viki19
Нов член
Нов член
Мислења: 8
Придружен: 25 Dec 2017, 23:41
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 2 пати

Re: Декемвриски трудници

Post by viki19 » 31 Dec 2017, 04:02

Офф нее...Се надевам дека ќе бидеш добро
Лошото нека остане во 2017та за мене полоша немозеше ни да биде 😑😑
Ви посакувам СРЕКНА НОВА 2018та женички во истата да се читаме само со убави вести
Борјана душичке те чекам со убави вести (big-hug)
(grupna-gushka)

mamita2413
Нов член
Нов член
Мислења: 20
Придружен: 15 Sep 2017, 09:31
Им се допаднал: 14 пати

Re: Декемвриски трудници

Post by mamita2413 » 02 Jan 2018, 13:36

Девојки здраво. Сакам само да прашам дали е можно да ми го кажат полот на следнава контрола, 16.01, а на 19ти влегувам во 16та недела?

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Декемвриски трудници

Post by borjana » 02 Jan 2018, 16:32

денес бев, напредува плодот 6 недели и 2 дена по мерки на ехо, 5 недели и 6 дена по последна менструација. Феталното поле беше 4,6мм и не моѓеше да го фати ехото за да виде срцева реакција...а гестациската кеса 18 мм докторката реце следен пат ќе се виде, примам инекции и утрогестан па со господ напред ке видеме. Чудно едека немам болки во градите тоа малку ме загрижува

Заклучена

Return to “Во очекување на бременост”