Page 1 of 3

Декемвриски трудници

Posted: 04 Dec 2017, 00:33
by Peperutka
Како ми тргна отворањето на темиве за дочекување (whistle)
Последниот месец од оваа година кој важи за највесел, да го завршиме со многу bfp .
Нека bfp се редат како лампиони на Новогодишна елка (grupna-gushka) (joy) dance

Re: Декемвриски трудници

Posted: 05 Dec 2017, 07:41
by Debora
Со среќа на сите. Нека биде радосен месецов. (grupna-gushka)

Re: Декемвриски трудници

Posted: 05 Dec 2017, 21:34
by soncence23
Sve sum vnimavala ovoj pat, veke tret mesec probuvame i test za ovulacija kupiv, me faka panika i nervoza veke, mi ostanuva da cekam 15dekemvri, i dedomraz site da ne izraduva so bfp

Re: Декемвриски трудници

Posted: 06 Dec 2017, 13:04
by Sandrushka13
Девојки јас пред да останам (t3) пиев витамин Е и фолна кој што ми го препорача мојот матичен гинеколог па еве ви од мене еден совет кој што ми помогнал . Ајде да имаме многу многу трудници :) (grupna-gushka) (big-hug) bfp (t3)

Re: Декемвриски трудници

Posted: 06 Dec 2017, 17:12
by soncence23
Фала на совет сандрушка пијам и фолна киселина и ептен внимавам на здрава исхрана. (grupna-gushka)

Re: Декемвриски трудници

Posted: 14 Dec 2017, 15:43
by soncence23
(comp) страсно исплашена и разочарана нема bfp и овој месец, ми се плаче (stomp)

Re: Декемвриски трудници

Posted: 14 Dec 2017, 19:06
by Iva#
И јас да се пријајавам како сеуште надежна, само уште два дена, ајде женички нека бласнат дупли црвени bfp како сијалички на елката , се слушаме за два дена

Re: Декемвриски трудници

Posted: 15 Dec 2017, 01:09
by Peperutka
Ајде Ива навиваме да го добиеш најубавиот Новогодишен подарок (piggy)

Re: Декемвриски трудници

Posted: 25 Dec 2017, 23:50
by viki19
Здраво мамички и женички во рана бременост...
Еве сум во 8ма недела и 4 дена бременост но од денес ми се појави капка кафеав исцедок...Во голема паника сум а немам никаква болка 😣😣
Ве молам да споделите искуство а секако ке посетам и гинеколог...

Re: Декемвриски трудници

Posted: 26 Dec 2017, 10:33
by Debora
Вики оди на преглед за да се осигураш дека се е во ред и не паничи колку што можеш.капка кафена крв најчесто не е ништо страшно. Како си денес? (big-hug)