КРАЈНИЦИ: Да се вадат или не?

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
angel 1005
Нов член
Нов член
Мислења: 14
Придружен: 28 Apr 2015, 09:48

Re: КРАЈНИЦИ: Да се вадат или не?

Post by angel 1005 » 04 Jan 2017, 12:49

Здраво на сите мајки,мојот син е на возраст од 3 и пол години и исто има проблем со крајниците се видливо големи но не се со загноени многу често спие со отворена уста му се затнува носето пред извесно време но вратот забележав како топче во големина на лешник и се исплашив многу и го однесов на матичен лекар го прегледа докторката и ми рече дека тоа се појавува кај деца кои имаат проблем со крајниците и не е ништо опасно дека е некое згрутчување од воспаление на краниците бидејќи се многу големи и ако тоа ми го кажа докоторката пак сум загрижена и ве молам да за мислење доколку имал некој вакво искуство
Ви благодарам

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: КРАЈНИЦИ: Да се вадат или не?

Post by Vesela » 04 Jan 2017, 16:14

Здраво. Синко мој го опериравме од крајници кога беше 7 години. Да ти кажам детето живна откако го опериравме. Пред тоа онон стоп болен, ангина, затнат нос, воспаление на ушите. Дури поради притисок од зголемување на крајниците почна на десното уво да не слуша. Се мачевме 3 години демек , ај да не до оперираме, го лечеа си кортико, ама џабе го малтретиравме детето. Еве го три години опериран ниту еднаш не е разболен, ниту од му тече, ниту проблеми со уши. Следете го некое време и ако сугерираат докторите да се оперира, не се мислете. Болни крајници се жива болест за организмот.
Со лесно :)

angel 1005
Нов член
Нов член
Мислења: 14
Придружен: 28 Apr 2015, 09:48

Re: КРАЈНИЦИ: Да се вадат или не?

Post by angel 1005 » 04 Jan 2017, 21:40

ti blagodaram daj boze da pomine malku da zaladi i odma nastinuva deka se golemi krjnicite bozem ke se povlecat kako ke minuva vremeto i kako ke raste no sega me plasi toa sto e kako topce daj boze i toa da se povlece mnogu sum zagrizena kako i sekoja majka normalno toa pa ako mora i ke se izvadat krajnicite moze ke bide se vo red neka pomine zimata so lesno i da se povlece topceto sto poskoro

ванчо
Нов член
Нов член
Мислења: 2
Придружен: 05 Dec 2017, 14:15

Re: КРАЈНИЦИ: Да се вадат или не?

Post by ванчо » 05 Dec 2017, 14:17

здраво.Син ми (6) треба се оперира што е можно побрзо бидејќи има многу проблеми со гној на ангина .би сакал да прашам за препорака на доктор .Ваши искуства .Благодарам

ванчо
Нов член
Нов член
Мислења: 2
Придружен: 05 Dec 2017, 14:15

Re: КРАЈНИЦИ: Да се вадат или не?

Post by ванчо » 05 Dec 2017, 14:18

здраво.Син ми (6) треба се оперира што е можно побрзо бидејќи има многу проблеми со гној на ангина .би сакал да прашам за препорака на доктор .Ваши искуства .Благодарам

Одговори

Return to “Здравје кај деца”