ЛОГОПЕД

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Одговори
Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

ЛОГОПЕД

Post by Vesela » 29 May 2013, 12:31

Девојки ако може помош.
Денес синко имаа систематски и му напишале дека треба да оди на логопед. Ние лани 3 месеци ( 3 пати неделно) одевме на логопед во државна болница ( бидејќи неможе да каже Ц, С, Ш и Л), ама немавме никави резулати.
Ве молам ако знаете некој добар логопед да ми препорачате.

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: ЛОГОПЕД

Post by Debora » 29 May 2013, 18:11

Весела внука ми ја носеа и многу беа задоволни (за разлика од претходниот логопед) кај Весна, во Влае, тел 075 717 585. Она имаше проблем со Р буквата, сега нема ни трага од него.

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: ЛОГОПЕД

Post by Vesela » 30 May 2013, 09:13

Фала Деборче @};- @};- @};-

prvenka
Домашен член
Домашен член
Мислења: 580
Придружен: 19 Mar 2010, 09:05
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 27 пати

Re: ЛОГОПЕД

Post by prvenka » 27 Oct 2015, 08:55

 ! Message from: Пеперутка
Пишуваме кирилица,тоа е новото правило на форумов
Zdravo devojki......me pamtite (rad) (rad) (rad) (rad) (rad) odamna ne sum vi se javila,ali so dve deca ne e lesno (laugh1)
Imam eden problem,ako moze taka da se narece,zasto pogolemiot ne mi zbori cisto,mesa bukvi,a i gi krati zborcinjata,a ima 3god i 4meseci.Mislam deka e vreme da go odnesam na logoped,pa sakav da ve prasam dali poznavate nekoj vo Skopje ...proveren da mi predlozite
Pozdrav

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: ЛОГОПЕД

Post by Vesela » 27 Oct 2015, 10:20

Првенка здраво. Ние одевме кај Весна како што ни ја препорача Дебора и навистина сум задоволна. Со неколку часови го средивме проблемот. ПРетходно одевме во државна , ама немаше резултати ( синко лошо ги изгоараше, Ш, Ц, Ѕ, ). Сега е во ред. Само ни нагласи дека треба да го корегираме кога зборува ( тој многу бргу збори и кога брза ги греши тие букви). Порано беа во Влае, но сега се преселени нкеаде кај универзална. Имаш број погоре ( се надевам дека и е истиот зосто и јас го имам тој број). Мислам дека беше 500 денари од час.
Ви посакувам успех. Супер е Весна.

Одговори

Return to “Здравје кај деца”