Витамини за деца

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
ripcence
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1127
Придружен: 03 Aug 2013, 02:50
Location: Скопје
Му се допанале: 1340 пати
Им се допаднал: 892 пати

Re: Витамини за деца

Post by ripcence » 12 Feb 2014, 11:23

Јас сум пишала и не сум прашала за BronchoVaxom, им давам и јас вит. Ц и б-комплекс, а за флуонатрилот, синко кога беше помал на млечните забчиња почнаа да му се појавуваат темни дамки-кариес и тоа баш убаво се развиваше без разлика на хигиената, ни ги дадоа флуонатрилот и ги пиеше, престанаа да му се расипуваат запчињата, потоа за М кога прашав докторката рече нема потреба да и ги даваш.

Одговори

Return to “Здравје кај деца”