Перут кај деца

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Одговори
Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Перут кај деца

Post by Vesela » 27 Nov 2013, 10:29

Девојки помош!!!
Синко има 7 и пол години и веќе еден месец има многу перут во косата. Почна да се чеша ( милсев дека се вошки (ner) ), ама кога видов целата коса му е побелена од перут, дури на места како партали големи има. Му го сменив шампонот и сега се мие со Бекутан за деца, но перутот воопшто не е намален.
Кажете некое чаре, дали смеам да го мијам со Хед анд шолдерс ( бидејки е мал да не е многу јак) или некој друг шампон или нешто друго кажете.
Фала ви.

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Перут кај деца

Post by Vesela » 04 Apr 2015, 16:33

Devojki, ja ednas sum pisala za ovaa rabota, ama nie nikako da se otarasime od prvutot. Kazete care Cela kosa mu e kom. Dali na ovaa vozrast (9 god) moze da se nie so sampon za pervut. Nekako mi se agresivni tie samponi, pa ako ima nekoj priroden lek za ovaa rabota.

ivvi<3
Редовен член
Редовен член
Мислења: 277
Придружен: 11 Mar 2015, 17:40
Му се допанале: 42 пати
Им се допаднал: 134 пати

Re: Перут кај деца

Post by ivvi<3 » 04 Apr 2015, 17:49

Весела, најдобро на дерматолог, да не не е само првут.

Одговори

Return to “Здравје кај деца”