Висинска промена и дијареа

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Одговори
BMic
Нов член
Нов член
Мислења: 1
Придружен: 11 May 2014, 18:27

Висинска промена и дијареа

Post by BMic » 11 May 2014, 18:34

Sakam da gi prasam nesto poiskusnite majki: Gala ima godina ipol i dva tri dena e na planina. Od samiot pocetok ima dijarea, po nekolku pati na den. Nema ni apetit. Dali visinskata promena vlijae na metabolizmot i sto preporacuvate da se napravi?

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Висинска промена и дијареа

Post by kit-kat » 17 May 2014, 08:14

Мислам дека промената влијае.
Синко кај и да одиме има поводена и почеста столица.Првите пати се плашев но сега ништо не преземам бидејки знам.
Не се плаши ако нема температура. Пробај со потврда храна (smile)

Одговори

Return to “Здравје кај деца”