Хрчење кај децата

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Одговори
Mari G
Нов член
Нов член
Мислења: 98
Придружен: 20 Apr 2016, 16:05
Му се допанале: 97 пати
Им се допаднал: 79 пати

Хрчење кај децата

Post by Mari G » 21 Apr 2016, 22:48

Можеби темава е отворена, ако е така може да ја поправам грешката и да пишам таму, ако не вие пишете ми дали се имате соочено со ваков проблем и како да се реши.Моето синче е 5 год. По некогаш хрче како возрасен човек, по некогаш нема никаков проблем, колку тоа е сериозно , а и да не е мора некако да се спречи, секако не е добро,а и искрено да ви кажам ми иде на нерви. Ајде мамички, некој совет...

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1927 пати

Re: Хрчење кај децата

Post by Радост » 22 Apr 2016, 10:06

Мари, имате проверено трет крајник или зголемување на крајниците?

Tina9
Редовен член
Редовен член
Мислења: 318
Придружен: 11 Jul 2014, 15:50
Му се допанале: 94 пати
Им се допаднал: 177 пати

Re: Хрчење кај децата

Post by Tina9 » 22 Apr 2016, 10:50

Трет крајник е проблемот. Торте моја има и многу хрчеше во спиење, а и со отворена уста спиеше. Ја носев во солена соба два комплетни третмани по десет посети на солена соба и повеќе ниту хрчи ниту спие со отворена уста. Нормално си дише. А, и првпат пролетва и зимава беше имуна на вируси, фала му на Бога.

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Хрчење кај децата

Post by Vesela » 22 Apr 2016, 13:14

'Рчењето кај мали деца е само од крајниците. Синко пред да го оперираме ( сите три крајника му се извадени) многу 'рчеше. Кутриот не можеше ноќе да диши. Откако ги извадивме, се е во ред. Нема 'рчење. Проверете си ги крајниците.

Mari G
Нов член
Нов член
Мислења: 98
Придружен: 20 Apr 2016, 16:05
Му се допанале: 97 пати
Им се допаднал: 79 пати

Re: Хрчење кај децата

Post by Mari G » 22 Apr 2016, 13:56

Ok фалаа, ке провериме тоа со крајниците. (unsure)

Одговори

Return to “Здравје кај деца”