Опуштени разговори со топло кафенце

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1415
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1551 пати
Им се допаднал: 904 пати

Re: Опуштени разговори со топло кафенце

Post by SMESKO » 31 Jan 2018, 07:40

Добро утро женски ајде на топло кафе (coffee) (coffee) (coffee) моето се вари (laugh1)
Борјана мила мило ми е за тебе што прегледот те опуштил (t3) (love5) само позитивно и сите коцки ќе се наредат како треба (bu)
Дебора ајде пивце ,кафе што сакаш да те послужиме (bu) (a2)
Јас пијам кафе и треба Д да ја заднесам в градинка,малиот дури спие.Инаку сум на диета бев невероватни 90 кг и никој не ми верува дека толку сум била (rolll) (rolll) (rolll) сум била висока па не се познавало,ама сега можам да се пофалам дека сум минус 4 кг и супер се осеќам dance .

Имајте убав ден се надевам дека и овој ќе е топло(иако не е време за да е такво но ние сме се навикнале на топло),ќе шетниме до продавица со малиот (love5) (jmp) (jmp) (jmp)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11019
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5793 пати
Им се допаднал: 3548 пати

Re: Опуштени разговори со топло кафенце

Post by Debora » 31 Jan 2018, 19:26

Јас прекувремено на работа, како што сум уморна сакам и пивце и кафе Смешко, се надевам дека ќе има од двете. (laugh1) Држиш некоја специјална диета или само си пазиш на исхраната? Браво за 4 кг во минус. (a2)
Борјана го чекаме ветеното кафенце. (a2)
Поздрав до сите, па јавете се кој може (kup)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1415
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1551 пати
Им се допаднал: 904 пати

Re: Опуштени разговори со топло кафенце

Post by SMESKO » 01 Feb 2018, 08:54

Добро утро девојки (kup) Ова за тебе Дебора

https://s18.postimg.org/6xnxpscbp/download.jpghttps://s18.postimg.org/r51di4cdx/6f0f7 ... 7a2f0e.jpg

Во врска со диетата,да УН диета ја држам и сум задоволна до сега не дека не е тешко ама сепак трпи ќерко за убавина (jmp) dance

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11019
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5793 пати
Им се допаднал: 3548 пати

Re: Опуштени разговори со топло кафенце

Post by Debora » 01 Feb 2018, 12:27

Смешкоооо (love5) како си ме погодила, фала ти. (drool) (big-hug) Јас на работа на пауза.

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Опуштени разговори со топло кафенце

Post by borjana » 01 Feb 2018, 23:12

Девојки частам што сакате (rad) ,на пап и брисеви ми искочи само Кандида, докторката ми даде пробиотик, и клексанот ми ги продужија уште 28 денови. На работасе уморувам, ама се ќе издржеме ние сме силни жени...Добра ноќ (kup) (kup) (kup)

mamita2413
Нов член
Нов член
Мислења: 20
Придружен: 15 Sep 2017, 09:31
Им се допаднал: 14 пати

Re: Опуштени разговори со топло кафенце

Post by mamita2413 » 05 Feb 2018, 21:18

Здраво девојки
Јас се извинувам што пишувам тука, но одамна ме нема. Од петокот влегов во петти месец, носам девојчее !!!!
Правев брисеви и приска па ќе чекам резултати. Малку ми е ниска постелката но ми рече гин без паники дека ќе се среди.
Поздрав до ситеее !!! (grupna-gushka)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1415
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1551 пати
Им се допаднал: 904 пати

Re: Опуштени разговори со топло кафенце

Post by SMESKO » 09 Mar 2018, 10:03

Ајде мачиња на кафица и убав муабет

https://s13.postimg.org/ih0562b43/kafe.jpg

На овој сончев ден ние со синко ќе се прошетаме dance да го фати воздух и него а Дарија моја в градинка си уживка (love5) (bu)

Убав ден (grupna-gushka)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11019
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5793 пати
Им се допаднал: 3548 пати

Re: Опуштени разговори со топло кафенце

Post by Debora » 10 Mar 2018, 17:43

Смешко какво убаво кафенце, баш ми се пиеше едно вакво. Фала ти. Баш ми е мило што си пишала. (a2)
Сигурно и денес пак сте шетале со радостите, времето е преубаво. dance
Како сте другите? Пишете по нешто... (love5)
Гушка за сите. (kup)

Теа22
Нов член
Нов член
Мислења: 90
Придружен: 09 Feb 2017, 12:44
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 47 пати

Re: Опуштени разговори со топло кафенце

Post by Теа22 » 13 Mar 2018, 18:26

хелоуууу извините што не сум активна ама знаете се породив пред 2 месеци и сеа со бебушка ми е интересно сега си ја заспав па да седнам да ве видам одамна ве немав видено мисс ју дечки (grupna-gushka)

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Опуштени разговори со топло кафенце

Post by Lena_nela » 03 Apr 2018, 23:09

Пријателки мои доаѓам на кафе!!! Иако е касно со вас во сејое време би пиела (coffee)
Ние сме добри, растеме, немирни сме посебно малиот е мн живо дете, по цел ден само да се вика, а плус и две машки уште подобра комбинација за растурање, трчање... (sonic)
Си читкам по темив и што убаво ми е, ми се враќаат убави спомени !!!
Се надевам дека ке има прикателки расположени за кафе

https://s31.postimg.org/7gt850l3r/coffee01_wide.jpg

Одговори

Return to “Опуштено”