Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

buci12345678
Редовен член
Редовен член
Мислења: 299
Придружен: 04 Nov 2013, 14:25
Му се допанале: 188 пати
Им се допаднал: 238 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by buci12345678 » 11 Aug 2019, 10:18

Еве не тетички си стигнавме вчера во македонија ама гужва имаше (comp)! Ама најважно стигнавме дома (rad) . Инаку моите срценца се пресреќни неможат да се изнатрчаат (jmp) ! Бепчето е добро фала богу и оно е расположено (thumbsup) !
Дебора ништо не е 2/3 килограми јас се поправив 10 додека бев бремена ама додека се доиме нека се а потоа ќе се ставам на диетав (rolll) (grupna-gushka)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11050
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5847 пати
Им се допаднал: 3573 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by Debora » 12 Aug 2019, 21:04

Буци па вие веќе сте стасале (thumbsup) ажно сите сте добри, гужвата останала зад вас. (a2)
Кит кет? (brows) (kup)
Некој пиво? (beer) (thumbsup)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11050
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5847 пати
Им се допаднал: 3573 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by Debora » 08 Sep 2019, 12:41

Еј па толку ли никој нема? (smile)
Читам SeaMermaid85 станала мама по петти пат, отворив тема, ама честитки и тука. (thumbsup) (cl) (bu) Убаво кога ќе се прочита таква вест. (love5)
Туку, Кит кетка ја нема? (brows) (a2)
Буци вие уште сте тука или назад? (love5)
Кај сте другите? Знам дека се нема време. Еј а времето лета, на Сашка "бебушката" тргна на школо, а имаше и други врсници на форумов. (kup)
Поздрав до сите. (kup)

buci12345678
Редовен член
Редовен член
Мислења: 299
Придружен: 04 Nov 2013, 14:25
Му се допанале: 188 пати
Им се допаднал: 238 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by buci12345678 » 30 Oct 2019, 12:07

Еве сме повторно назад. Бевме цел месец во мк ама како да бевме една недела (comp) толку брзо помина времето. Честитки за Сеа мрмеид да и е живо и здраво бебенцето (part) ! На Сашка бебушот веќе е во школо?! (scratch) Кога летна времето?! (smile) ве поздравувам сите

buci12345678
Редовен член
Редовен член
Мислења: 299
Придружен: 04 Nov 2013, 14:25
Му се допанале: 188 пати
Им се допаднал: 238 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by buci12345678 » 30 Oct 2019, 12:11

Каде ни е Кит-Кет се породи ли (scratch) ? Како и да е гушки најмила се надевам баткото о се радува на принцезата (big-hug)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11050
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5847 пати
Им се допаднал: 3573 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by Debora » 18 Nov 2019, 14:28

Никој на кафенце, ама јас ќе сварам. (smile)

https://i.postimg.cc/GTjnV4vD/getty-938993594-401542.jpg

Буци се прилагодивте ли пак дома? Ехее речи, сега гледам дека скоро 2 месеци поминале од постот. (laugh1)
Кит кетка и јас ја чекам да каже како со принцезата и баткото, сигурно се пресреќни. (love5)
Кај сте другите? Сигурно шетате повеќе. времево треба да се искористи до максимум. (smile)
Поздрав до сите. (grupna-gushka)

Одговори

Return to “Опуштено”