Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

buci12345678
Редовен член
Редовен член
Мислења: 299
Придружен: 04 Nov 2013, 14:25
Му се допанале: 188 пати
Им се допаднал: 238 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by buci12345678 » 11 Aug 2019, 10:18

Еве не тетички си стигнавме вчера во македонија ама гужва имаше (comp)! Ама најважно стигнавме дома (rad) . Инаку моите срценца се пресреќни неможат да се изнатрчаат (jmp) ! Бепчето е добро фала богу и оно е расположено (thumbsup) !
Дебора ништо не е 2/3 килограми јас се поправив 10 додека бев бремена ама додека се доиме нека се а потоа ќе се ставам на диетав (rolll) (grupna-gushka)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by Debora » 12 Aug 2019, 21:04

Буци па вие веќе сте стасале (thumbsup) ажно сите сте добри, гужвата останала зад вас. (a2)
Кит кет? (brows) (kup)
Некој пиво? (beer) (thumbsup)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by Debora » 08 Sep 2019, 12:41

Еј па толку ли никој нема? (smile)
Читам SeaMermaid85 станала мама по петти пат, отворив тема, ама честитки и тука. (thumbsup) (cl) (bu) Убаво кога ќе се прочита таква вест. (love5)
Туку, Кит кетка ја нема? (brows) (a2)
Буци вие уште сте тука или назад? (love5)
Кај сте другите? Знам дека се нема време. Еј а времето лета, на Сашка "бебушката" тргна на школо, а имаше и други врсници на форумов. (kup)
Поздрав до сите. (kup)

buci12345678
Редовен член
Редовен член
Мислења: 299
Придружен: 04 Nov 2013, 14:25
Му се допанале: 188 пати
Им се допаднал: 238 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by buci12345678 » 30 Oct 2019, 12:07

Еве сме повторно назад. Бевме цел месец во мк ама како да бевме една недела (comp) толку брзо помина времето. Честитки за Сеа мрмеид да и е живо и здраво бебенцето (part) ! На Сашка бебушот веќе е во школо?! (scratch) Кога летна времето?! (smile) ве поздравувам сите

buci12345678
Редовен член
Редовен член
Мислења: 299
Придружен: 04 Nov 2013, 14:25
Му се допанале: 188 пати
Им се допаднал: 238 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by buci12345678 » 30 Oct 2019, 12:11

Каде ни е Кит-Кет се породи ли (scratch) ? Како и да е гушки најмила се надевам баткото о се радува на принцезата (big-hug)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by Debora » 18 Nov 2019, 14:28

Никој на кафенце, ама јас ќе сварам. (smile)

https://i.postimg.cc/GTjnV4vD/getty-938993594-401542.jpg

Буци се прилагодивте ли пак дома? Ехее речи, сега гледам дека скоро 2 месеци поминале од постот. (laugh1)
Кит кетка и јас ја чекам да каже како со принцезата и баткото, сигурно се пресреќни. (love5)
Кај сте другите? Сигурно шетате повеќе. времево треба да се искористи до максимум. (smile)
Поздрав до сите. (grupna-gushka)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by kit-kat » 18 Feb 2020, 15:39

(rad) конечнооооооо си го стартовав стариот тел и влегов во форум. Од новиот не можам да се логирам не знам зошто?
Небитно...
Веќе 6месеци сум мама по 2 пат на една преубава мала палчица. Фала му на Бога сега сме комплетни и пресреќни
Синко е прероден. Како друго дете да гледам до мене. Веќе зрел и голем. Без него сум изгубена од голема помош ми е.
А бебе мирно мирно чиниш мушичка. Како програмирано само јаде и спие. И сега веќе гуга, се смее не мами сите околку неа
Морам да одам (sonic) да средам во кујна па се пишиме пак.
Фала што ме мислевте ве (grupna-gushka)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by Debora » 19 Feb 2020, 19:18

Кит кеткооооо (rad)
Честитки за преубавата палчица, жива и здрава да е, секогаш да е радосна и да носи радости како и досега. (part) (part) (part) Баткото како и секогаш на ниво на задачите, (love5) (a2)
Се чудев оти те нема, ама важно дека сите сте добри. (grupna-gushka)
Поздрав до сите. (kup) (ако има некој што чита де (laugh1) )

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by Debora » 01 Apr 2020, 10:20

Здраво девојчиња. (brows) Форумов е скроз замрен, ама ќе ставам едно кафе. (coffee) (coffee) (coffee)
Што има ново? Како сте сите во ситуацијава? (smile) Како се бебушите / дечињата. (love5)

https://i.postimg.cc/F1HwFbHP/external-content-duckduckgo-com.jpg

Јас стандард, дома, добро, малку повеќе дома. (pipi)
Поздрав до сите. (grupna-gushka)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Одново на кафенце, а и лимонада, па и чоколада

Post by SMESKO » 02 Jul 2020, 17:02

Ајде женски каде сте,во најубавото време го затекнав форумот 😍 сега некако ништо не е како што беше,ниту времето ниту луѓето Али то е то.
Мене ме нема со оглед на обврските кои ги имам низ дома со две дечиња а и трето на пат (t3) ете веќе сум 4 месец ,не го очекувавме но бидна (whistle) здрави и живи да сме сите,бидете ми поздравени ве гушкам сите (grupna-gushka)

Одговори

Return to “Опуштено”