Што не сте знаеле за мене

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

happiness
Домашен член
Домашен член
Мислења: 746
Придружен: 02 May 2014, 21:37
Му се допанале: 221 пати
Им се допаднал: 269 пати

Re: Што не сте знаеле за мене

Post by happiness » 19 Mar 2015, 13:13

sme imale i vakva teme (brows)
sakam luge, kucinja, macinja, cvekinjna ( mi e teshko i S koga gi kine livcinjata na domashnite cvekinja iako toj mi e pred SE! seuste ne go karam malecko e (love5) ) sakam domashni bavci t.e si ja sakam mojata imame mnogu drva-ovoshki site cvetaat i mirisaat ubavo a domatcinjata od dvorot mi mirisaat najubavo (laugh1)
od zivotincinja mornici me lazat od gluvci,zabi,gushteri, crvi... a se plasham od krava me ima brkano beshe zdivena (scared) (rolll)
imam prijateli, si gi sakam , me povredile , sum prostila i tamu kade sto si vetuvav deka nema da popustam i po godini koga reshiv da pominime preku se za drugarstvo istiot den taa me zapozna slucajno so mm, sega i sum beskrajno blagodarna (smile)
gi pocituvam site okolu mene kako moite roditeli taka i na mm

za moeto majcinstvo...
mnogu sum potresena po maleckoto, otkako se porodiv pocnaa beli vlakna da mi se pojavuvaat sega samo so farba mozi da gi skrijam....
retko se gledam so prijatelite sekoj den mu e posveten na S t.e. vo 6 meseci samo 2 pati bev kaj drugarka i toa so bebe zaedno ( ne e vo red znam)
vo denot pijam 2 kafina so cigarce , go stavam S vo relaksator na balkon preku staklo se gledame mu tropkam na prozor toj se smee i si pomisluvam " dobra majka ne go ostava bebe samo a taa da pie kafe" toa me ubiva!
slabo spijam odvaj 5 saati preku nok a preku den retko da dremnam eden saat so bebe zaedno... pogolem del od denot go vrvam vo pizami ne stignuvam nekogas i da se preslecam....

sveki mi pomaga mnogu, seuste i nemam receno mamo :ymblushing: mi gotvi rucek sekoj den... go igra S za da odmoram malku...
mm otkako ostanav bremena si zede obrska da usisiva doma... perdina sto se peglaat frliv,nemam vreme ni sila da gi odrzuvam..

skoro sekogas koga ve citam bebe mi spie vo race eve i sega e toa slucaj odvaj pishuvam so edna raka (laugh1)
ve sakam site forumki i se raduvam za site vashi uspesi od srce (kup)

Flower-Angel
Нов член
Нов член
Мислења: 33
Придружен: 18 Mar 2015, 13:04
Location: Denmark
Им се допаднал: 5 пати

Re: Што не сте знаеле за мене

Post by Flower-Angel » 29 Apr 2017, 14:50

Flower-Angel wrote:
19 Mar 2015, 09:59
Емотивна сум, но го кријам тоа.
Отсекогаш сум сакала да станам манекенка.
Имам 26 години.
Зборувам многу јазика.
Имам завршено филолошки факултет во Копенхаген два јазика паралелно.
Висока сум 176-178(зависи кај се мерам), а тешка сум 48 кг сега за сега.
Мажена сум во Данска, за Данец нормално.
Сакам спорт, фитнес, шопинг, мода, музика, цртање.
Не сакам жолто злато.
Како ќе ме замислите дека изгледам е до вас, малку офф топик, ама тоа е сега.
Да се самоцитирам, не сум до толку слаба како што бев тогаш, тоа ми се случи поради гадење што имав тогаш. Инаку не додадов дека зборувам течно повеќе од 7 јазици.

Одговори

Return to “Опуштено”