Што не сте знаеле за мене

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

Herra
Редовен член
Редовен член
Мислења: 264
Придружен: 12 Dec 2011, 03:13
Му се допанале: 107 пати
Им се допаднал: 22 пати

Re: Што не сте знаеле за мене

Post by Herra » 05 Oct 2012, 12:47

-обожувам штикли, ги имам премногу, незнам ни јас самата колку пара од кои повеќео не се ниту еднаш облечени или се само еднаш носсени

-доста сум трапава кога одам, многу често знам да превиткам нога дури и кога носам патики(незнам како ми успева)

-не бев најодлична во школо ама пак многу повеќе знам од бубалиците кои учеа на памет

-позната бев по долгите врски, ги имав 3-4 долги врски од кои најдолгата 7 години а со мм се зедовме после една година, после 6 месеци ме запроси и да, понекогаш сметам дека сум избрзала, дека не го познавам доволно и понекогаш дури и се плашам да не излее дека е некој човек со кој не би можела да живеам, судејќи по неговата фамилија која излезе дека се еден куп зајадливи да не кажам и злобни луѓе

-едни од луѓето кои ни на најголемиот душман не би му ги посакала се родителите и најблиските на мм

-сонувам дека еден ден ќе заминам во Америка или пак Канада, Австралија

-доста често сум песимист

-сакам вода но се плашам да бидам под неа, идеален одмор би бил кога би била 24/7 месец дена на море и на душек да се сончам

-верувам во пријателство а за љубовта мислам дека е пролазна и на крај се се сведува на почит и разбирање

-никогаш не би простила неверство и никогаш немам изневерено

-верувам во Бога и правдина

-во последно време сум доста избувлива, како малечка бев многу мирна, не се лутев воопшто ниту пак ме повредуваа луѓето(најверојатно со текот на годините сфатив дека не се сите добри и со добра волја)

-ме лути неправда, мразам лаги и ме нервираат луѓе кои немаат ништо да понудат а наоѓаат мани на секого, луѓе за кого никој не е доволно добар, некултурни луѓе кои пцујат постојано

-голем романтичар сум и сакам да ми се возврати во иста мера, лесно се навредувам, ме растажуваат и расплакуваат тажни животни приказни, љубовни филмови

-во животот имав повеќе искрени другари отколку другарки

неможам да се сетам на нешто друго во моментов, извинете на долгиот пост (smile)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Што не сте знаеле за мене

Post by kit-kat » 05 Oct 2012, 22:48

-Многу сум тврда од надвор ама памук од внатре

-Никогаш ама никогаш не плачам пред други

-ММ ми е прв и последен во животот.Имавме долга врска од 8 год.+7 год.брак=15

-Во цело студирање од 4 год паднав на испит само еднаш и се отепав од плачење на само

-Мразам дволични луге

-Голем оптимист сум.За мене секогаш чашата е до половина полна(а не до половина празна)

-Кога сакам сакам со цело срце и душа и за најблиските би отепала некого.

-За детето и мм и нивната безбедност во оган жива би влегла.Секогаш тие ми се на прво место,а за мене ако има време,можност...

-Не им верувам многу на лугето

-Знам да цепам дрва,да палам оган,да менувам осигурачи...маж код куче(останавме со мајка ми и сестра ми без татко ми сами кога имав 9 год.па морав да научам)

-Не се плашам од куче,вода,висина од ништо.Повеќе се плашам од луге со лоши намери.

-Не верувам во ништо освен во судбина и Господ.

Од утре повеќе за мене

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Што не сте знаеле за мене

Post by Debora » 05 Oct 2012, 23:00

Сакав да бидам ветеринар. Добро е што не сум, оти ќе паѓав во несвест. (scared)
10 год. бев вегетеријанка, веќе не.
До пред една година не влегував во месара, ми се гадеше од мирисот и не можев да фатам живо месо. Ако правев нешто со мелено, само од хартијата ќе го истурев во тава, без да го допрам. Откога почнав да купувам месо за Квини, се сум по месари и сечам месо без гајле. (rolll)
Имам пријателства и од детството и најубави пријатели на цел свет. (lovet)
Не правам лице, со мене си на чисто.
Си стојам на зборот и тоа го очекувам од другите.
Ако нешто ми е стварно важно, со глава низ ѕид ќе поминам. Кога нешто треба да направам, ептен сум упорна.
Сум заборавила како се шминка и како се става и крема за лице, веќе повеќе од една година.
Сакам комотна и удобна облека.

Nespretna
Домашен член
Домашен член
Мислења: 553
Придружен: 17 May 2012, 05:21
Му се допанале: 86 пати
Им се допаднал: 107 пати

Re: Што не сте знаеле за мене

Post by Nespretna » 05 Oct 2012, 23:17

Еве нешто и за мене:

- како мала грицкав нокти а дури пред 2 години се одвикнав;

- на 21 година прележав сипаница и цела бев со брунчиња, баш пред да се сликам за апсолвентска;

- се каам што се завршив на тој факултет, за ништо не ми вреди, залудно потрошено време;

- по природа сум песимист и не се надевам на ништо, само заради стравот да не бидам разочарана од нешто, па и 1% да се исполни од посаканото, јас сум бескрајно среќна и задоволна;

- мм ми беше единствена вистинска врска, и ми е единствен во кревет (tongue) ;

- со свеки и золва ми се согласуваме сосема добро, ама се случува некогаш и јас да им одам по живци и тие мене;

- и јас знам да цепам дрва, да палам оган и да менувам осигурачи (маката на се ќе те натера)

- не чистам многу многу, ама кога ќе фатам, фатено е. Го кревам мебелот и сама си менувам распоред (секако тоа пред бременоста)

- не сакам ненајавени гости (макар и на кафе);

- штикли носам само по свадби (а таму многу играм ора), исто и за шминкањето;

- ако одам насабајле некаде, не обрнувам внимание што ќе облечам, ја земам првата работа која моам да ја докачам;

- пеглам се', освен чорапи;

- не правам ручек секој ден;

- не се замарам за ништо (иако на периоди не е така);

- разочарана сум од луѓето (вклучувајќи и роднини) и секој го земам со резерва;

- со никој се немам ни степано ни скарано (дури ни како дете). Ако има потреба од тоа само се повлекувам и игнорирам;

- СЕ' во животот земам со резерва, и радост и тага. Гледам да имам некој баланс за да не паднам во очај;

И, последно, но најбитно:
- Верувам во Бога и бескрајно сум Му благодарна што ми овозможи да живеам ваков живот. Единствено што посакувам сега е само здравје и работа!

maloto.japonce
Член
Член
Мислења: 171
Придружен: 23 Nov 2011, 11:19
Му се допанале: 15 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Што не сте знаеле за мене

Post by maloto.japonce » 06 Oct 2012, 11:34

Еве некои работи и за мене:
- Му благодарам на Господ што ми подари ваква ќерка и ваков сопруг;
- Пред да одам на овој факултет кој го завршив бев запишана на друг во Ск ама не ми успеа уствари и не се замарав со него;
- Се каам поради врската која ја имав и која траеше 7 години и која ми го упропасти тинејџерскиот период од животта;
- Не можам да мразам луѓе;
- Многу сум наивна личност и сум голема плачка;
- ме нервираат дволични особи и љубоморни луѓе;
- Сакам дома да ми е се тип топ и се подредено по мерка (love) (hw)
- многу ме нервираат родителите на мм едвај чекам да се одделам од нив;
Толку ми текнува сега за сега ако ми текне нешто ќе допишам (smile)

Herra
Редовен член
Редовен член
Мислења: 264
Придружен: 12 Dec 2011, 03:13
Му се допанале: 107 пати
Им се допаднал: 22 пати

Re: Што не сте знаеле за мене

Post by Herra » 07 Oct 2012, 09:50

хаха читајќи ја Дебора со месото морам да кажам и јас за мене дека не сум многу по месото, не јадам риба, никакво варено месо, од месо јадам само мелено во сарми, полнети пиперки, мусака и ретко плескавици. Пилешко еднаш до два пати во годината ако е печено со ориз и толку. Обожавам тестенини иако знам дека ме дебелеат (rolll) Во месарница имам влезено 3-4 пати во животот да правам друштво некому, никогаш да би купила месо, живо месо немозам да сечам поради мирисот и крвта (unsure) Кога правиме јадење мм прво го запржува додека не се убие мирисот па понатаму јас продолжувам (tongue) Мислев дека сум единствената со овој проблем ама изгледа дека не сум била (smile) Мм очајнички се труди да ме промени и да почнам да јадам месо затоа што он е голем месар :grin: но тоа тешко дека ќе му успее и најмногу од се мразам јагнешко месо поради јакиот мирис :YMSICK: Никогаш во животот немам чистено риба ниту пак мислам дека некогаш би можела да го правам тоа (unsure) Ете толку за месото, дури и премногу (smile)

Hera
Домашен член
Домашен член
Мислења: 736
Придружен: 20 Nov 2010, 23:27
Му се допанале: 89 пати
Им се допаднал: 75 пати

Re: Што не сте знаеле за мене

Post by Hera » 10 Oct 2012, 16:36

Многу сакам да работам како професорка во средно, со таа желба и се запишав на факултет.
Во средно, за време на одмори седев и си читав. Ич не можев да се замарам со рекла казала на 29 женски.
Зборлива сум и многу брзо се вклопувам во друштво ама ако сакам. (tongue)
Сум била фарбана во сите можни бои за сега да не сакам ни да помислам на фарбање.
Сум имала секаква должина на косата, од чисто кратка до долга до половина.
Заедно со уште една колешка имам преведено драма од словенечки на мак. јазик и ме платија за тоа. Битно името ми стои во некоја книга. (smile) Некогаш ќе напишам и моја.
Кога сум тажна пишувам.
Не трпам неправда. Реагирам и се бунам гласно. Тогаш сум јака и се карам ама отпосле насамо си плачам.
Многу сум организирана. Сакам се да си е на свое место.
Никогаш не доцнам некаде.
Многу памтам ликови, а не памтам имиња и броеви.
Ако ветам нешто исполнето е.
Зборот мразам го употребувам само за политика и партии и сите такви манипуланти кои ја направија војната. За малку ќе го изгубев татко ми во неа.
Не се срамам од работа, само да е чесна. За време на студирањето преку лето и сум чистела во една фирма.
Имам сертификати за Реики 1, Прана 1,2,3.
Имам две многу блиски другарки на кои можам да им ја отворам душата. Со едната сме заедно од 6 години, а со другата се запознав на факултет.

happy cumulus
Домашен член
Домашен член
Мислења: 759
Придружен: 13 Oct 2011, 04:57
Му се допанале: 83 пати
Им се допаднал: 169 пати

Re: Што не сте знаеле за мене

Post by happy cumulus » 10 Oct 2012, 17:40

Hera wrote:Многу сакам да работам како професорка во средно, со таа желба и се запишав на факултет.
Во средно, за време на одмори седев и си читав. Ич не можев да се замарам со рекла казала на 29 женски.
Зборлива сум и многу брзо се вклопувам во друштво ама ако сакам. (tongue)
Сум била фарбана во сите можни бои за сега да не сакам ни да помислам на фарбање.
Сум имала секаква должина на косата, од чисто кратка до долга до половина.
Заедно со уште една колешка имам преведено драма од словенечки на мак. јазик и ме платија за тоа. Битно името ми стои во некоја книга. (smile) Некогаш ќе напишам и моја.
Кога сум тажна пишувам.
Не трпам неправда. Реагирам и се бунам гласно. Тогаш сум јака и се карам ама отпосле насамо си плачам.
Многу сум организирана. Сакам се да си е на свое место.
Никогаш не доцнам некаде.
Многу памтам ликови, а не памтам имиња и броеви.
Ако ветам нешто исполнето е.
Зборот мразам го употребувам само за политика и партии и сите такви манипуланти кои ја направија војната. За малку ќе го изгубев татко ми во неа.
Не се срамам од работа, само да е чесна.
Имам сертификати за Реики 1, Прана 1,2,3.
Имам две многу блиски другарки на кои можам да им ја отворам душата. Со едната сме заедно од 6 години, а со другата се запознав на факултет.
Kolku imam nekoi slicni karakteristiki so tebe, cesto si pomisluvam koga ti gi citam postovite. Eve ovie nekolku sto gi naznaciv se tipicni i za mene. Poradi baranje pravda, i za drugi, ne samo za mene, sum si naisla na golemi problemi vo zivotot. Sum stasala i do policija. Znam deka ne sekogas e dobro, ama toa sum jas.
Boi na kosata ve'e, od zelena do teget....
A sto e toa Reini i Prana? Prana me potseka na yoga? Nemam nikakov sertifikat, ama yogata e del od mojot sekojdneven zivot.

milicka9283
Член
Член
Мислења: 179
Придружен: 12 Aug 2012, 19:59
Location: Skopje
Му се допанале: 17 пати
Им се допаднал: 26 пати

Re: Што не сте знаеле за мене

Post by milicka9283 » 10 Oct 2012, 19:38

-imam pisuvano moi stihovi koi se nadevam eden den ke gi objavam
-sestra mi mi e najbitniot covek vo mojot zivot...utre koga ke imam dete oni ke go delat prvoto mesto nikogas nema da ja unazadam
-moite se razvedeni pa zatoa moze taka ja osekam sestra mi kako svoe dete
-kako mala sestra mi sekogas me tepala jas nea ja nemav udreno do 6-7 godini iako ona pomala od mene i denes ako saka moze da me isturi od mavanje jas sum positna (smile)
-nikogas se nemam farbano celo vreme sum so kafena kosa iako porano mi bese crna mi obele
-ne gi sakam roditelite na mm
-deckovci ne sum imala mn ama zatoa simpatii milion
-majka mi e najstrogiot covek na svetot ama fala i na nea sto taka mi pravese ponekogas mislam na toa kako ne bese tolku postroga da ne dozvoli da se omazam na 19gog (povtorno poradi roditelite na mm e ova)
-baba mi gotvi najubavo na svetot a jas se ucam po malku
-mrazam dvolicni luge i luge koi lazat
-im veruvam na site pa zatoa mn pati me zafrknale
-brza sum na jazik i toa mi e mana
tolku odam sega ke pisam posle

Mamino_srce
Домашен член
Домашен член
Мислења: 872
Придружен: 27 Apr 2011, 22:26
Му се допанале: 103 пати
Им се допаднал: 107 пати

Re: Што не сте знаеле за мене

Post by Mamino_srce » 10 Oct 2012, 20:58

- во основно училиште тренирав карате и стигнав до плавиот појас (smile) и тоа бев добра, тренерот ми даваше да водам група понекогаш (tongue)

- по природа сум бунтовна, али и искрена

- како помала не ме интересираа бебињата ниту деца, немав желба да ги галам, да ги гњавам, ниту да се играм со нив.

- научив да готвим (и се уште учам, нели) кога се омажив

- не се водам и не верувам во хороскоп

Одговори

Return to “Опуштено”