Убави мисли, изреки, цитати и слично

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

Ninushka
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1095
Придружен: 17 Sep 2013, 17:00
Му се допанале: 988 пати
Им се допаднал: 697 пати

Re: Убави мисли, изреки, цитати и слично

Post by Ninushka » 29 Dec 2013, 01:13

Lesno e da se ubies, bez da umres. za zal, za da se stigne do idninata, mora da se prezivee segasnosta. dodeka gi razgleduvav ovie raboti pomisliv na nekoi lugje koi se depresivni pogolemiot del od nivniot zivot i prifatile sostojbata na relativna nesrekja da im e sudbina. kolku vreme mi potrosile moite brojni depresii, se na se??? najmalku 3 godini. mi se cini, podolgo od site moi seksualni zadovolstva zaedno...!- INTIMNOST

NadicaG

Re: Убави мисли, изреки, цитати и слично

Post by NadicaG » 08 Jan 2014, 11:46

никогаш не се страмете од вашите лузни,вашите лузни сведочат дека сте биле нападнати однекој кој сакал дави го земи животот,но сте се бореле и избориле,затоа никогаш не се страмете од вашите лузни,особено од вашите лузни на душата (a2)

Ninushka
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1095
Придружен: 17 Sep 2013, 17:00
Му се допанале: 988 пати
Им се допаднал: 697 пати

Re: Убави мисли, изреки, цитати и слично

Post by Ninushka » 26 Mar 2014, 20:13

Се надевам дека некогаш сите ќе бидат богати и славни,и ќе имаат се што ќе посакаат. Тогаш ќе откријат дека за да бидеш среќен не ти требаат тие работи.

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Убави мисли, изреки, цитати и слично

Post by Debora » 13 Apr 2014, 13:14

http://s29.postimg.org/68whvde7r/166228 ... 8181_n.jpg

Секогаш се чудам на ова, колку горчина и страдање треба да има во некое срце за да ги напаѓа и да се обиде да ги повредува или омаловажува другите.

ilovebabies
Домашен член
Домашен член
Мислења: 597
Придружен: 05 Apr 2012, 23:53
Му се допанале: 159 пати
Им се допаднал: 194 пати

Re: Убави мисли, изреки, цитати и слично

Post by ilovebabies » 27 Apr 2014, 07:48

''Вие го креирате денот.Вие сте авторот на вашиот живот.
Доколку верувате во тоа и постанете потполно свесни за тоа,во вас ќе се создаде еден нов почеток,нова можност да го смените животот и да го живеете онака како што вие сакате.
Запомнете ништо неможе да ве задржи и ограничи.Единствено ограничување сте вие самите.И кога ќе станете свесни за тоа,вие ќе станете свесни и за секое ваше чувство,секоја ваша мисла и секое ваше дело.
Па Драги мои,да започнеме сега во овој момент.
Што сакате вие од овој ден?'

Go kopirav tekstov, mnogu mi se dopadna (bu) (bu) (bu)

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Убави мисли, изреки, цитати и слично

Post by Petra » 09 Jul 2014, 10:08

“Ko sam ja?” – upita mladić starca.
“Ti si ono što ti misliš.” – odgovori starac. – “Objasniću ti jednom pričom.”
“Jednog dana, pored gradskih zidina, u sumrak su se mogle videti dve osobe koje se grle.”
“To su tata i mama.” – misli nevino dete.
“To su ljubavnici.” – misli čovek pokvarene mašte.
“To su dvoje prijatelja koji se nisu videli dugi niz godina.” – misli čovek koji živi sam.
“To su dva trgovca koji su sklopili dobar posao.” – misli čovek pohlepan za novcem.
“To je otac koji grli sina koji se vratio iz rata.” – misli žena nežne duše.
“To je kći koja grli svoga oca koji se vratio s puta.” – misli čovek ožalošćen zbog smrti svoje kćeri.
“To su zaljubljeni.” – misli devojka koja sanja o ljubavi.
“To su dvojica koji se bore na smrt.” – misli ubica.
“Ko zna zašto se grle?” – misli uskogrudi čovek.
“Kako je lepo videti dve osobe koje se grle.” – misli čovek Božiji.
“Svako misli,” – zaključi starac – “u zavisnosti o sebi šta je, i šta nosi u sebi.”

Одговори

Return to “Опуштено”