Филмови - предлози

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Филмови - предлози

Post by sweety » 06 Aug 2014, 09:51

Јас гледам на филмовизија online нема потреба од симнување ама пола од филмовите не ми ги отвара, така да ако имате предлог страна за онлине со превод кажувајте (brows) ај вечер и јас ќе го гледам тој филм да ( ради глумецот ), вчера го гледавме the Familiy со Роберт де Ниро мене не ме бендиса за 10 мин заспав

ripcence
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1127
Придружен: 03 Aug 2013, 02:50
Location: Скопје
Му се допанале: 1340 пати
Им се допаднал: 892 пати

Re: Филмови - предлози

Post by ripcence » 06 Aug 2014, 10:58

Пред некој ден го гледав Winter’s Tale (thumbsup)

Ninushka
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1095
Придружен: 17 Sep 2013, 17:00
Му се допанале: 988 пати
Им се допаднал: 697 пати

Re: Филмови - предлози

Post by Ninushka » 06 Aug 2014, 15:30

Girl wrote:Уффф и јас се согласувам за глумецот од Divergent. Го гледав со мм и не можев да кажам на глас, ама очи ми истекоа :) :) Вчера го манијачев на фб, многу е згоден (thumbsup) Филмчето супер, необично :)
Од каде го симнавте Blended???
Следен пат такви филмови сама, не со мажулето (rolll) Иначе јас одма проверив инфо за Бобе што вика Гркче. Да бе, дедо му бил грк, али само четврт е (rolll) (rolll) (rolll) Е еден ваков и чао се преселив на марс од радост (rolll)

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: Филмови - предлози

Post by Bobe » 26 Aug 2014, 21:01

phpBB [video]

вчера го гледав,и поштено си се изнаплакав од почеток до крај,малку е повеке рангиран отколку што треба.....ама добро филмче е (smile)

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Филмови - предлози

Post by Filigran » 26 Aug 2014, 22:09

Bobe, никако да се кандисам да го гледам. Те бендиса?
Јас последно го изгледав Blended. Релаксирачко филмче (thumbup)

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Филмови - предлози

Post by Lejla7 » 27 Aug 2014, 10:52

Blended и мене многу ми се допадна.
Исто така ми беа интересни и The other woman и The single moms' club.
Инаку ги гледам онлајн на Kinoteka.

пс Го заборавив и - Maleficent - прекрасен!

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: Филмови - предлози

Post by Bobe » 28 Aug 2014, 22:18

Филигранче мене ме бендиса (thumbsup)
барем малку ми го отвори оквирот.....затупено гледав на некои работи со години и не сфакав,сличен лик имав чест во живо да запознаам и живеам со него (татко ми) (love5) (love5) (love5)
кој има осетено на своја кожа....ке си плаче од почеток до крај на филмот (pipi)

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Филмови - предлози

Post by Lejla7 » 30 Aug 2014, 10:23

Синоќа го гледав Baby Mama на ХТВ 1. До солзи се смеев. Инаку ја обработува темата за сурогат мајчинство (ај да сме во тек со новите закони (rolll) ).

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Филмови - предлози

Post by Filigran » 30 Aug 2014, 14:36

Лејла и јас го гледав истиот филм, супер е. По втор пат ама интересен. И да, кажаа на вестите ќе се усвојува законот за сурогат мајка (smile)

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Филмови - предлози

Post by Lejla7 » 30 Aug 2014, 17:26

Денес го гледав Side Effects и ми се допадна.

Одговори

Return to “Опуштено”