Музика

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Музика

Post by Petra » 01 Jun 2014, 13:50

phpBB [video]

Денес си ја слушам оваа песна, прекрасна. Мијам, чистам, пејам на глас, скокам од радост. Си уживам во Неговото присуство, каде има слобода и извици на радост. (love5) (love5) (love5)
...I will live, I will not die
The resurrection power of Christ
Alive in me and I am free
In Jesus' Name
I will live, I will not die
I will declare and lift You high,
Christ revealed and I am healed
In Jesus' Name
God is fighting for us,
Pushing back the darkness
Lighting up the Kingdom
That cannot be shaken
In the Name of Jesus,
Enemy's defeated
And we will shout it out,
Shout it out...

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Музика

Post by Happy^_^ » 02 Jun 2014, 14:31

Еве денес што слушаме јас со бебето (smile) Хормониве биле интересна работа (rolll) а песнава не ни знаев дека постои не знам од кај ми текна (confus)

phpBB [video]

hrizantema
Домашен член
Домашен член
Мислења: 516
Придружен: 01 Nov 2013, 11:44
Му се допанале: 150 пати
Им се допаднал: 252 пати

Re: Музика

Post by hrizantema » 02 Jun 2014, 14:37

Хахахах (rad) Хепи се изнасмеав на цел глас на работа,колкешката се зачуди,кај ти текна,и јас пред некој ден на мтв слушав вакви песни од времето со Ефто Пупиновски,Блага Петреска,Гоце Арнаудов,абе мм си вика што и стана на оваа моја жена,ама мене убаво ми дојде (brows)

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Музика

Post by Happy^_^ » 02 Jun 2014, 14:45

Милоооо ми ееее што те насмеав а среќна сум што не сум само јас (rolll) (rolll) (love5)

phpBB [video]


Еве уште една (smile)

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Музика

Post by Filigran » 02 Jun 2014, 17:54

phpBB [video]

Хепи, се развеселивме со синко. Кате ја обожавам да ја слушам, па од твојата песна преминавме на други............

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Музика

Post by Happy^_^ » 13 Jun 2014, 14:38

phpBB [video]


Денес бебушката ја учи оваа песна (brows)

Mau
Домашен член
Домашен член
Мислења: 592
Придружен: 09 Mar 2014, 12:47
Му се допанале: 47 пати
Им се допаднал: 334 пати

Re: Музика

Post by Mau » 13 Jun 2014, 17:37

phpBB [video]


Мојата туфна слуша R`n`B мизиче (rad)

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1926 пати

Re: Музика

Post by Радост » 04 Jul 2014, 15:26

Ние имаме уште еден хит
phpBB [video]


збеснува, да може во телефонот ќе влезе. (rolll)

dance dance dance dance dance

Ете ја пак и на глас се смее. (love5)

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: Музика

Post by Bobe » 05 Jul 2014, 23:53

Девојкава учествуваше во талент шоу и не победи.....за мене е апсолутен победник (thumbsup) бидејки на кратко ја имам слушнато во живо,и со малку познавање на музика,можам да кажам дека е реткост некој да е привилегиран да чуе некој такви гласовни способности....пеењето е во живо
phpBB [video]
phpBB [video]

тука пее за дечињата-Насмевка на детето- каде што секоја година се собираат донации за деца без родители,напуштени,злоупотребувани.....секоја година се одржува,со едно јавување донираме (love5) (love5) (love5)


Одговори

Return to “Опуштено”