Пролетно релаксирање со најмилите од ТВОЕ БЕБЕ

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

eri
Член
Член
Мислења: 212
Придружен: 04 Dec 2013, 11:11
Му се допанале: 49 пати
Им се допаднал: 60 пати

Re: Пролетно релаксирање со најмилите од ТВОЕ БЕБЕ

Post by eri » 21 Jun 2014, 10:33

Dobro ytro na site samo sto se razbudiv duri od krevet vi pisuvam (rad) .
Sakav da vi ponudam (coffee) (coffee) (coffee) .
Ve (big-hug) (big-hug) (big-hug) se citkame pokasno.

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Пролетно релаксирање со најмилите од ТВОЕ БЕБЕ

Post by Debora » 21 Jun 2014, 11:17

Добро "утро" :ymblushing: Сум станала во 15 до 11. Не знам како успеав, ама наспана сум барем. (rolll)
Саншајн приметивме дека те нема, ама и помислив дека е некој турбо период. (smile) Како се дечките? (kup)
Хепи да нема веќе грчеви, само раат спиење и мирно сонување. (big-hug)
Беломорче што реши за концертот? (smile)
Ериии се наспа ли и ти? (big-hug)
Поздрав до сите што ќе пијат кафе. (bu)

Нешто овакво ми удри во глава уште од сабајле. (shaking)


http://s29.postimg.org/m13yusv47/beer_p ... 039402.jpg

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Пролетно релаксирање со најмилите од ТВОЕ БЕБЕ

Post by Lena_nela » 21 Jun 2014, 11:48

Добар ден!!!!!! Јас само што си го сварив кафето и седнав тука со вас,Дебора мммм..... може ова комбинација одговара (thumbsup) само незнам како ке ми помне во стомак после кришки со јајца,павлака и сега кафе да не направам (drool)
Кој не е доручкувал повелете

http://s29.postimg.org/q72rg69on/pavlaka.jpg

http://s29.postimg.org/e7vumlthj/Pictur ... 00x600.jpg
Хепи бе мила ти кога спиеш (scared) во два часот ноќеска тука си била,и сабајлево во 6ч. пак , а грчевите се нормална работа кај (t3) и мене знаеше да ме фати грч на нога тегнејќи се во кревет,но си пиев Магнезол и немав гајле
Ерииии фала на утринско кафе (big-hug) како ногата???
Саншајн и ти си била како мене (sonic) таков е животот нон стоп во трки,бацки до твоите сонциња
Беломорка еве јас одам на Жељко, само женско друштво ,мажите ги оставаме да ги чуваат децата (laugh1)
Како ни се трудниците Мау,Филигран,Хризантема,Смешко...... знам има и други но неми текнува на сите,ама вие сите пишете како сте (thumbup)
Бобе, престанаа ли ветровите,ајде ова време никако да се разубави,како ке одиме на одмор?!?!?!
Поздрав девојки до сите Нинушка,Редроуз,Андреа, Мариола, Хепинес,Петра,Надица.Лејла,Весела.....
(big-hug) (big-hug) (big-hug)

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Пролетно релаксирање со најмилите од ТВОЕ БЕБЕ

Post by Happy^_^ » 21 Jun 2014, 13:09

Лена_Нела фала за кафенцето :) Кога пишувам насабајле тоа е кога одам во тоалет и после се доспивам :)
И Деборчето се наспала :)
Ери welcome back :)
Саншајн и јас знаев дека си зафатена, затоа те нема :))
Беломорче, Мау, Бобе, Филигран, Мариоли, Хепинес, и сите други имајте убав ден :)
Среќа не ме фати грч, лажна тревога :)
Инаку јас си сонував еден симпатија аххх убавини :)) и кога се разбудив го гледам мм ми спремил појадок (rad) Убаво ми тргна денот :)

happiness
Домашен член
Домашен член
Мислења: 746
Придружен: 02 May 2014, 21:37
Му се допанале: 221 пати
Им се допаднал: 269 пати

Re: Пролетно релаксирање со најмилите од ТВОЕ БЕБЕ

Post by happiness » 21 Jun 2014, 13:12

zdravo forumki
rekov aj ke vi pijam edno kafence eri rano go spremila ama pak sega vo dilema me kladovte lena-nela mn vkusen pojadok spremila a debora kombinacija za uzivanje.... ajde so ubo neka pocni denot od se ke se pocastam taka cini za bebushko pa i vikend pocnuva (beer)
sweety inaku bebushko e momce (brows)
filigran mila uspori malku so cistenjeto pa kicmata ne e za frlanje doprva ke ti treba (a2)
a za potekuvanje da si nemame komentari jas mislam deka baloncinja se napravile eve vo nedela ke odime na svadba a jas cevli nemozam da si pogodam (scared) fustan dolg sum napravila,majka mi e po frizarajot pa bez friz ne trgnuvam uste sminka da si zakazam i na kraj so vlecki mozi da zavrsham (ner) (ner) (ner)
ama bitno ke se poveselime i torta nevestinska ke jadime dance dance dance
marioli vo pravo si za spienjeto site taka mi velat sega da se naspiesh ot posle drn drn drn... (laugh1)
vcera mobilen si kupiv trebase da castam ama duri da sednam da ve pocastam se rasipa (comp)
prodolzvase mm dogovor i jas kaj se fativ vo ovaj na promocija za 0 den ni go dadoja 5 pati sam od sebe se iskluci i pin mi barase i 100 pati ukocvase od skleti vcera vecerta go iskuciv i sabajlevo shiba kako lud mislish nisto ne mu fali (fr) (fr)
i sega uste ako go pratat sk za popravka ako ne mi dadat nov se mislam vo nekoja inspekcija da gi prijavam (tap)
imalo nnesto kako " zashtita za potroshuvaci"
ima nekoja iskustvo....?
imajte ubav vikend (big-hug)

RedRose30
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1060
Придружен: 26 Oct 2013, 11:05
Му се допанале: 1303 пати
Им се допаднал: 446 пати

Re: Пролетно релаксирање со најмилите од ТВОЕ БЕБЕ

Post by RedRose30 » 21 Jun 2014, 13:13

Здраво девојчиња ајде кој е за второ кафенце, повелете

http://s28.postimg.org/idt7yrjfx/Cup_Of_Coffee.jpg

Деборче баш си се наспала, јас станав околу 8, толку знам да си поспијам за викенд (rolll)
Хепи, поминаа ли грчевите мила?
Беломорче тука сум, нека ти е со лесно боцкањето и со среќа (big-hug)
Саншајн си имала напорна недела, а дечињата со баба, колку се добри бабите (love5)
ЛенаНела фала на доручекот (pipi)
Филигран одмори малку од чистење, девојче (re)
КитКет (big-hug)
Бобенце како си ни ти (big-hug)
Весела ни ја нема деновиве, а денес и Свити ни нема пишано?
ИмамБебе кога ни се враќа од одмор, сега сигурно ужива (brows)
Поздрав до сите Ери, Хризантема, Петра, Радост, Хепинес, Мариоли, Рипченце, АнаБејби, Надица, Нинушка (kup) убав ден (smile)

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Пролетно релаксирање со најмилите од ТВОЕ БЕБЕ

Post by Filigran » 21 Jun 2014, 13:27

Ете сум и јас,
барам еден рецепт да направам благичко (drool) па да видам моите девојки што пишале. Јас денес одморена , супер сум.
Дебора, не ме карај. Да седев таму ќе си држев ред, вака не сум таму и морам да направам генералка, ама полека, сега здравје дури во понеделник. Па мм може ќе си дојди , да не трчам после. И да ти кажам колку поубаво се чувствувам кога сум сработила нешто, а не само да седам цел ден. (thumbup)
Хепи, за грчевите, некни едно видео гледав. Препорачува за да немаш грчеви во спиење или кога ќе се рабудиш, пред да легнеш мт по можност да ти ги измасира прстите на нозете со туркање на делот кај прстите нагоре, да се оптегни мускулот позади. Јас со нозете си туркам на ѕид, досега фала Богу грчеви не сум имала, ама знам како е. (ner)
Саншајн, вие зафатени вие . Поздрав и знаеме дека мислиш на нас (bu)
Хепинес, да си најдеш ниски сандали, рамни, нема да се мачиш како ќе издржиш. Галка за мешкото, синковци полно на форумов (joy) Во врска со телефонот, нема да ти дадат нов, а ако не му е сега ништо нема ни на сервис да го пратат. Туку знаеш што, ти денес обавезно тркни и пожали се, може ќе имаш среќа.
Свити, почестила кафенце, фала мила (kup)
Ленанела, фала на доручекот (kup) Изгледа нема да врне,убав помин на концерт.
Беломорка, како ги поднесуваш хормоните? Некако ептен ми се релакс........ (thumbsup)
Смешко да се пофали како поминала сношти dance
Мау, Хризантема, Ери , Редроуз, Андреа, Мариоли, Нинушка, Петра, Надица, Весела...........ситееееееееееее (big-hug) (big-hug) (big-hug)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Пролетно релаксирање со најмилите од ТВОЕ БЕБЕ

Post by SMESKO » 21 Jun 2014, 13:49

Добар ден на сите,јас сум мртва уморна,некако многу исцрпено се осеќам.В4ера супер си поминав се видов и со моја долгогодишна другарка која исто така е (t3) и е 4 месец (rad) .Видов дека и многу од моите школки се мажиле а имаше и такви кои имаа мали мешиња,биле на по4еток на бременост (rad)
Поиграв малце,се потев многу ама имаше многу гужва а мал простор а надвор ладно (smile)
Сега чистам низ куќа ама некако снага немам за ништо а и глава ме боли (sad1)
Се читаме покасно.Ве (kup)

marioli2014
Член
Член
Мислења: 233
Придружен: 05 Jun 2014, 23:40
Им се допаднал: 31 пати

Re: Пролетно релаксирање со најмилите од ТВОЕ БЕБЕ

Post by marioli2014 » 21 Jun 2014, 14:09

Jas da vi mafnam i gushnam nabrzinka. Denes imam gosti, majka mi i tuka pa ke si se druzime ovie denovi. (joy) (joy) (joy) (joy)

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Пролетно релаксирање со најмилите од ТВОЕ БЕБЕ

Post by Filigran » 21 Jun 2014, 15:18

Денес официјално календарски почна летото............. Да се чудиш. (ner) Не треба да се отвори нова тема???

Заклучена

Return to “Опуштено”