НАШАТА ЛЕТНА ТЕРАСА ЗА РАЗГОВОРИ

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

belomorka
Безрезервен форумски другар
Мислења: 2680
Придружен: 15 Sep 2011, 16:12
Му се допанале: 266 пати
Им се допаднал: 861 пати

Re: НАШАТА ЛЕТНА ТЕРАСА ЗА РАЗГОВОРИ

Post by belomorka » 31 Aug 2014, 08:05

добро утро. јас станара од рана зора, сон не ме фаќа. отиде летниот распуст, загреота децана у школо мора да одат, многу ми е жал за нив, надвор пекол тие во школо.
не успеав баш да ве прочитам сите, ама се надевам дека сте добри.
рипченце ти ги спреми ли големите за во школо,
кит-кат а тој дечкото паметен сигурно едвај чека да почне школска година.
саншајн мила неуспеав да те прашам како е во новата куќа.
филигран ти до кај си?
лејла како си бре жено тука ич те нема?
бобе тебе не те прашувам, ти ке уживаш сега на лефкада!
хепи мила добра ли си?
ама и ред роуз ми ја нема нешто.
хризантемке ти идеш ли на работа? ке пројдам да те видам. стомак имаш ли? (smile)
нинушка ти ајде фаќај патот на одмор (smile)
деборке ти што правиш до кајси, планираш ли некое инвитро да правиш?
девојки оние кој не ве напишав извинете ама сите ве мислам.
и наздравје кафе (coffee) (coffee) (coffee) (coffee) (coffee) (coffee)

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: НАШАТА ЛЕТНА ТЕРАСА ЗА РАЗГОВОРИ

Post by Bobe » 31 Aug 2014, 10:12

Добар ден...уупссссс...Добро утроооооооо (rad) (rad) (rad)
Беломорче не наспано (smile) а за децана да леле дојде Септември,што плачки и мрштења ке паднат (laugh1)
Рипче,Саншајн,Весела,К-кет...и другите се спремивте ли за утре????
И на сите утре што почнува школската година за нив од форумските тетки нека им е со лесно,само 5-ки да редат и да бидат умни дечиња (part) (part) (part) (love5) (love5) (love5)
Петра вреднице наша (big-hug) обавезно ке ни треба помош и секој вид ни е добродојдена посебно од “наши“ луге (grupna-gushka)
Филигран подобро ли си денес???а и Црнокоса оздраве ли конечно???еве за вас (big-hug)
Анамоли се надевам работно-ама не толку денес,како поминува време?? (thumbsup)
Нинушка ја отварам темата вечер ама ти си ми главно засилување чекам да ја накитиш добро (w1) (thumbsup) ,плус главна идеја беше твоја така да очекувааам многу,знам дека нема да ме изневериш,заедничко да биде отворањето (big-hug) ме изнасмеа за мајка ти (rolll) да не почна да каќува што чеиз има собрано????тоа се првите симптоми (rolll)
Деборче денес нема молчење има да бидеме гласнииииииии (brows)
Руќичка,Хепи другарче (big-hug) (love5)
Јас да казам дека “данас има да буде густо“пеглање,досредување,пакување,расчистување,додуша утре вечер тргаме ама да не трчам у заден момент,а и не сакамнешто да фали....мала иронија,некој се спрема за школо некој за одмор (laugh1)
Голема е честа за отворањето на темата,Фала ви за тоа,инаку прв пат ке отворам,посебно за седенка (thumbsup) се надевам ке ви се допадне на сите и ке имаме суперишка друзба.....до вечер додека да ја осмислиме со Нина како што ајмо кафицаааааааааааа (w1) (grupna-gushka)
http://s29.postimg.org/4637p643r/Good_M ... 00x356.jpg

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: НАШАТА ЛЕТНА ТЕРАСА ЗА РАЗГОВОРИ

Post by Debora » 31 Aug 2014, 12:12

Леле овде требало порано да се дојде. =)) Каква весела атмосфера. (laugh1)
Досега не сум пиела кафе од петел послужено, ама ете и тоа дочекав. (rolll)
Бобенце ти си при крај со подготовки, па уживанција на Див Запад. (brows) Кога ќе се вратиш да има многу очекувани и неочекувани пофалби. (big-hug)
Нинушке како ме изнасмеа со купаќите, решила мајка ти да те мажи а? (rolll) Абе вие со Бобе ќе се направите асли колешки, така мириса. (jmp)
Петра да ја гушнеш Мила - си знае дека шетање треба да биде на зелена трева. (big-hug)
Беломорче за тебе една екстра силна (grupna-gushka) (grupna-gushka) (grupna-gushka) Јас ништо не планирам. (beer)
Филигранке како си денес? (big-hug) И времето е такво, спашливо, освен што бебе Јаков сака да одмара мамичка. (love5)
Значи нова тема ќе имаме а? (brows) Блага, со слатки домаќинки и кафеџики. (kup)
Ружичке не пиша што се поднови? (pipi)
Имајте убав ден. (l2)

Ninushka
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1095
Придружен: 17 Sep 2013, 17:00
Му се допанале: 988 пати
Им се допаднал: 697 пати

Re: НАШАТА ЛЕТНА ТЕРАСА ЗА РАЗГОВОРИ

Post by Ninushka » 31 Aug 2014, 14:13

Добар деееен. (rad) Јас си дадов отчет во 4 саат сабајле дека ке каснам денес со првото кафе (rolll) Чува ли петлево за мене? (rolll)
Тек сега станувам. Имам едно 2-3 машини да пуштам и да средам низ дома. Чисто да разбијам монотонија (laugh1)

Бобе јас сум спремна за вечер, ова ко некој огромен Евент се најавува па дури еуфорија ме фаќа небаре нова година е (rolll) (thumbsup) (rad) (a2)
Дебора мила (rolll) (big-hug) ке да сме на прав пат да ни доаѓаш у слаткара (rolll) Мајка ми....е мајка ми (rolll) уште се чудам. (rolll)
Беломорка--дане бројим. још мало мила (thumbsup)
Ве (big-hug) сите и да ве почастам нешто....

http://38.media.tumblr.com/3a2801e134d4 ... o1_500.jpg

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: НАШАТА ЛЕТНА ТЕРАСА ЗА РАЗГОВОРИ

Post by Petra » 31 Aug 2014, 14:20

Еј овде кој не служи кафенце. (lovet) Аааааааа вака послужено и јас немам пиено. (laugh1)Келнер петел, лајк, за мерак е кафето. Фала Бобенце. (big-hug)
Бобенце, најубаво да си поминете на одмор, многу поубаво од сите замисли. (thumbsup) Авантура на Дивиот Запад. (love)
Нинуш, ме изнасмеа, е незнаеш што има на ум мајка ти. (rolll) Фала за десертот. (drool)
Значи вечерва се сече лентата во слаткарата. Доаѓаме. (joy) (kup)
Беломорка, и да знаеш како се на маки децава оти утре е 1ви Септември. Покрај жештините, почнуваат обврските. Вчера плачеле оти им заврши одморот, па оти не било подолго летото. (smile)
Дебора фала за гушките, и Мила ви праќа силна (big-hug) . Си знае она кај се шета. (smile)
Девојки поздрав, имајте убав ден!
Јас да се потспремам вечер за свеченото отварање. (laugh1)
(piggy) (l2) (l2) (l2) (l2) (l2)

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: НАШАТА ЛЕТНА ТЕРАСА ЗА РАЗГОВОРИ

Post by Filigran » 31 Aug 2014, 14:44

Добар ден,
Петра била вредна, си оставила малку работа за денес. Одмарај мила (kup)
Нинушке, тактичар мајка си имаш. Гледа дека е модерно што е можно помалку да покрива, па сака да си во тренд (thumbsup) Уф благовооооо (drool)
Беломорка, се е поместено па и времево. Децава мора да почнат на школо а надвор е лето (unsure)
Јас имам уште отрлика 30 дена до средбата тет- а - тет со бебе Јаков (love5) Баш сабајлево му велев, мама, знаеш дека скоро ќе се видиме??? (joy) Ти зошто си толку ранобудна? Па и во недела (w1)
Киткет, не сум ја видела. Пак е (sonic) сега и со синко , да го спреми на школо. (thumbsup)
Саншајн се средивте ли веќе, и вие имате ученици dance
Рипченце и тебе те чекаат трки со ученичиња (cl)
Лејла, (kup)
Бобе се спрема на одмор да оди, (cl) Баш убава иронија (ner) А петелов наш убаво кафенце спремил (laugh1)
Хризантема (kup)
Дебора, како сте , како поминуваат деновиве?
Црнокоса, како си мила? Се ближи датумот, мора да си добра (a2)
Хепи и твојот датум исто така се ближи dance
Анамоли работно (sonic)
Ружичке (grupna-gushka) Што има од шопингот?
Јас добра сум, не дека нешто и вчера ми фалеше ама изгледа и времево малку ме уморува. Пошто сами со золвичка, кога станав спремав ручек, па и палачинки сум направила. Сега јадевме, дури мислевме да почнеме со палачинките (joy) ама се премисливме, па си остајвме место за десертот.
Ај сега да одмориме , малку на нет, малку со книга и малку нанкање (jmp)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: НАШАТА ЛЕТНА ТЕРАСА ЗА РАЗГОВОРИ

Post by Debora » 31 Aug 2014, 16:37

Немам трпение до вечер, па си ѕиркам. (laugh1) Нинушке одвај чекам да идам кај вас две во слаткара. Натаму се оди. (rad) (rad) (rad)
Петра вредна, како и секогаш. (big-hug)
Филигран наздравје ручекот и палачинките. (brows) Стварно времево е "интересно", па ништо чудно и оно да делува. Јас сум како партал, па уште и несвестица ме фаќа, веројатно низок притисок... (fr)
АнаМоли се погоди ли денов релаксиран на работа? (smile)
Ај да одам сега, па ќе навратам пак. (rolll)

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: НАШАТА ЛЕТНА ТЕРАСА ЗА РАЗГОВОРИ

Post by Petra » 31 Aug 2014, 22:05

Уште еден пост тука и одимеееееееее во „Есенското катче“ кај Бобе и Нинушка. (grupna-gushka)
Филигран, мила многу се радувам. (rad) (rad) (rad) Многу е блиску денот кога ќе се видите со бебе Јаков. (lovet) (love5) Наздравје палачинките. (brows) (big-hug)
Дебора, ајде, отворена е слаткарата, може да се оди. (rad) Јас да поминам да одиме сите заедно. (brows) (grupna-gushka) Се надевам дека ти си мноооооогу подобра. (big-hug)
Одимеееее! (racinja)

Заклучена

Return to “Опуштено”