НАШАТА ЛЕТНА ТЕРАСА ЗА РАЗГОВОРИ

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

belomorka
Безрезервен форумски другар
Мислења: 2680
Придружен: 15 Sep 2011, 16:12
Му се допанале: 266 пати
Им се допаднал: 861 пати

НАШАТА ЛЕТНА ТЕРАСА ЗА РАЗГОВОРИ

Post by belomorka » 22 Jun 2014, 09:36

утрово викам да ја отворам летната тераса за разговори, од денес ке почнат високите температури, барем така најавија, па да не ни биде топло да се разладиме малку.
http://s18.postimg.org/61ddjkymh/487398 ... 1879_n.jpg

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: НАШАТА ЛЕТНА ТЕРАСА ЗА РАЗГОВОРИ

Post by Debora » 22 Jun 2014, 10:22

Браво за новава тераса. (cl)
Нека биде исплнета со пријатни разговори, за опуштање, убави вести и уживање во добро друштво. (bu)

maried
Домашен член
Домашен член
Мислења: 823
Придружен: 12 May 2012, 01:22
Му се допанале: 192 пати
Им се допаднал: 422 пати

Re: НАШАТА ЛЕТНА ТЕРАСА ЗА РАЗГОВОРИ

Post by maried » 22 Jun 2014, 11:00

Neka novava letna terasa bide ispolneta so prijatni, ubavi I veseli razgovori (rad) (rad)

eri
Член
Член
Мислења: 212
Придружен: 04 Dec 2013, 11:11
Му се допанале: 49 пати
Им се допаднал: 60 пати

Re: НАШАТА ЛЕТНА ТЕРАСА ЗА РАЗГОВОРИ

Post by eri » 22 Jun 2014, 11:39

Нека ни биде биде летната тараса исполнета со многу лубов и со многу убави моменти споделени во неа (smile) (smile) (smile) .
Повелете на (coffee) (coffee) кој нема пиено сеуште.

http://s17.postimg.org/rx1wq8fsf/food545_1_300x225.jpg



http://s28.postimg.org/za27wmzql/images.jpg

Crnokosaa
Домашен член
Домашен член
Мислења: 572
Придружен: 11 Nov 2012, 22:16
Му се допанале: 102 пати
Им се допаднал: 236 пати

Re: НАШАТА ЛЕТНА ТЕРАСА ЗА РАЗГОВОРИ

Post by Crnokosaa » 22 Jun 2014, 11:58

Dobar vi den !
Dobro ve najdov na novata terasa , samo za ubavo da se zboruva, , mnogu druzenje, smeenje, se naj naj (thumbup)
Jas eve kaj majkami sum, sedime vo dvor so G i so moite, ubavo e vremevo ..
Inaku vo petokot bevme izlezeni so bratmi i MM i go zaboraviv tel i mi go ukradoa, se vrativ odma i mi vikaat nema telefon .. pojdov vo policija i ovie budalive mi vika ne krevame posapka ako e zaboraven oti koj i da go nasol demek srekja imal, toa ne bilo krazba (ner)
I sea utre ke se napravam na budala i ke pojdime so MM pak da go prijavime kako izguben pa da pravime nekako da pokrenat postapka i da go baraat. Nekoi mi vikaat da si go zaboravam nema da go najdam, drugi pa me tesat deka ke go najdat .. I sea mene dusaa me boli, mob go koristev mesec i pol, skroz nov Onetouch , so silikonska maska, folija nova , baska mnoogu sliki od G sho gi nemam v komp .... Mnogu mi e tesko, nemozam da se pomiram, mnogu e skap sho nemozam da si dozvolam da go kupam pak, vaka na pretplata iskoristiv za poeftino ...
Odma so tazacki prikazni ve zamoriv , ama samo toa mi brci vo glava, stvarno sekoj nareden den sega se poesko ke mi bide ..
Vie ostanete so zdravje, poninete si ubavo denes kade i da ste .. ve citkam pokasno . Pozdrav ! (big-hug)

imambebe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1603
Придружен: 30 Apr 2011, 00:18
Му се допанале: 216 пати
Им се допаднал: 588 пати

Re: НАШАТА ЛЕТНА ТЕРАСА ЗА РАЗГОВОРИ

Post by imambebe » 22 Jun 2014, 12:12

Ајде да ја сефтосам терасава, што убаво кафенце има тука.
Д нанка, јас да потсредам малку. Пуштив машина, ја чекам, а имам уште 3 за пуштање. Глава незнам кај ми е, а сакале и гости да ни дојдат (ner) , не дека несакам. ама вчера се вративме, торбиве уште на сред куќа ми се, утре сме на работа. Без осет луѓе. Инаку бевме во Полихроно, супер беше, се наши и Срби, мирно-уживанција. Д се плашеше од брановите, а сакаше во вода, си играше со песокта (првиот ден и ручкаше, мислеше дека се јади) со камчињата. На сите им се смешкаше, муабетеше, ептен друштвен, душа мајкина (love5)
Заврше машината, одам да пружам.
Имаме нов член Хепинес- добро ни дојде мила.
Ве гушкам сите -Дебора, Кит-кат, Беломорка, Хепи, Филигран, Свити, РедРоуз, Смешко, Ери, Радост, Анабејби, Мау, Петра, Весела, Лејла,Рипченце, Нинушка,Андреа, Наде, Хризантема и простете ако заборавив некоја.
Убав ден.

imambebe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1603
Придружен: 30 Apr 2011, 00:18
Му се допанале: 216 пати
Им се допаднал: 588 пати

Re: НАШАТА ЛЕТНА ТЕРАСА ЗА РАЗГОВОРИ

Post by imambebe » 22 Jun 2014, 12:16

Леле Црнокоса, баш ми е жал мила, се надевам ќе го најдеш или тој што го земал ќе биде човек да го врати.

happiness
Домашен член
Домашен член
Мислења: 746
Придружен: 02 May 2014, 21:37
Му се допанале: 221 пати
Им се допаднал: 269 пати

Re: НАШАТА ЛЕТНА ТЕРАСА ЗА РАЗГОВОРИ

Post by happiness » 22 Jun 2014, 12:56

ahh sto ubava ladovinka si imame tuka bashka se eri i kafence nudi (w1)
od sabajle ne stignav da se napijam eve go srediv mm pa ke go pratam po site svadbarski ceremoniii jas ke odam vecerta v kafana (pipi)
malku mi e vo dvoumenje ama znam ako trgnam odma nozete ke mi potecat a dali ke najdam nekade za sednuvanje... (unsure)
belomorka slikata ti e TOP !!! ke se iznauzivame (rad) (rad) (rad)
imambebe sto ubavo drustvo ve najdov (love5)
crnokosa poznato mi e to cuvstvo 3 mobilni imam zaginato i kako so iskustvo znam deka mora da mu kazish deka ti e ukraden mobilniot mene iskreno ni eden ne mi najdoja ama nemora da znaci deka site se kako bitolskata policija
a lani na kafe mi padnal od canta i se piknal megu pernicite na separeto i jas mislev deka mi go ukrade personalot :ymblushing: i po den dva mi javija da mi go vratat
se nadevam deka ke si go najdish (love5)

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: НАШАТА ЛЕТНА ТЕРАСА ЗА РАЗГОВОРИ

Post by sunshine_2012 » 22 Jun 2014, 12:59

Еве ме и мене на летната тераса, јас ке принесам кафе, додека да ми дојдат гостите кафенце на (sonic) ке пинам. (coffee) (coffee) (coffee)
Сите да си уживаме во терасата и друштвото да ни расне. (smile)
сите имајте убав ден. еј ај наздравје (beer) да се оладеме оти жешко е (smile)

Mau
Домашен член
Домашен член
Мислења: 592
Придружен: 09 Mar 2014, 12:47
Му се допанале: 47 пати
Им се допаднал: 334 пати

Re: НАШАТА ЛЕТНА ТЕРАСА ЗА РАЗГОВОРИ

Post by Mau » 22 Jun 2014, 15:28

Aiiiiii.... Sto bilo ubavo tukaaa....

Ve guskam i sakam site i da si imame najubavo pominato vreme na terasava (big-hug) (big-hug) (big-hug)

Заклучена

Return to “Опуштено”