НАШАТА ЛЕТНА ТЕРАСА ЗА РАЗГОВОРИ

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: НАШАТА ЛЕТНА ТЕРАСА ЗА РАЗГОВОРИ

Post by Debora » 28 Aug 2014, 11:37

Добро утро. (kup)
Слатка јас (sonic) на кафенце, вики каква убавина. (rad) Уште малку ти остана до одморот тебе. (part)
Црнокоса подобра ли си? (big-hug)
Нинушкееее како си ти? Се ближи средба во живо. (brows) А со ова благово мислам дека и името на слаткарата Солун е наш ќе пројде. (drool) (laugh1)
Лена Нела честита годишнина. (con) Да ви се множат годините, љубовта, хармонијата, радоста, дечињата и секое добро. (grupna-gushka)
Филигран видов во темата што си направила за бебе Јаков. (love5) Убавини. (love5) (big-hug)
Јас дома сум си денес. dance
Весела дошла само да (beer) . (laugh1)
Поздрав до сите и имајте убав ден. (l2)

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1927 пати

Re: НАШАТА ЛЕТНА ТЕРАСА ЗА РАЗГОВОРИ

Post by Радост » 28 Aug 2014, 12:23

За многу години! Нека мајка Богородица ви ги израдува домовите со многу бебиња. (grupna-gushka)

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: НАШАТА ЛЕТНА ТЕРАСА ЗА РАЗГОВОРИ

Post by Petra » 28 Aug 2014, 12:39

Здраво девјки! (smile) (kup)
Јас набрзина едно кафе од нога. (sonic) Аааааа и од десертите, како да одолеам. (drool) (drool) (drool)
Вие сте добри, мило мие. (rad) Црнокоса се надевам дека си мнооооогу подобра, да си оди од тебе настинката. Како нова да бидеш. (a2)
Јас сум добра, немам интернет, затоа ме нема. Ама од тел. читам. (grupna-gushka) Се најубаво, бидете благословени од Бог!
(grupna-gushka) (l2)
(piggy)

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: НАШАТА ЛЕТНА ТЕРАСА ЗА РАЗГОВОРИ

Post by Lena_nela » 28 Aug 2014, 17:39

Добар ден милички,денес сум добра домакинка (thumbsup) Ви подготвив мала закуска и да си ја прославам годишницата од брак заедно со вас!!!!
http://s17.postimg.org/63r581c1r/dsc00049s.jpg

http://s17.postimg.org/vl9jrmtrz/podela ... 78x509.jpg

http://s17.postimg.org/vwr04ea7z/db74ae ... 73e0b8.jpg

Рол виршлите се ептем топли само што ги извадив од рерна,повелете.
Дебора милиа фалати на честитката и до година да ми честиташ со две бебиња во раце,пост да ни пишуваш со нив (love5)
Петра знам дека не читаш од тел. па се надевам дека можеш да се замезиш и ти со нас (beer)
Нинушка срцка ти си стварно за слаткара да отвориш, од каде ги вадиш сите овие слатки (drool) (racinja)
Слатка како оди спремањето за на одмор,кога заминуваш (bu)
Бобееее,Бобенце ајде тука на славење,јас и ти во исти ден сме се мажеле,само незнам ти која година си ???
Црнакоса прва со кафе не буди,гушка до сонцето твое (love5)
Филигран каде си ,нешто денес не те читнав тука,гледам се подготвуваш за Јаков (lovet) (love5)
Радост , нека ни е за многу години денешниов празник СВ. Богородица и чул те господ па форумов нека врие од трудници и бебиња (t3) (b4) (t3) (b4)
Беломорка и тебе нешто не те читкам,одмораш или работиш.
Хепи мила,те мислам (big-hug)
Редроуз,Хризантема,Смешко,Весела,Рипченце,К-кет,Саншајн,Лејла,...... и сите останати на форумов (big-hug) (big-hug) (beer) (grupna-gushka)
Е да ви кажам што ми кажа денес Д. Се спремивме со него и ке одиме до црква за да си запалиме свеќа,јас се облеков,но си ја подигнав маичката и тој дотрча ме гушна со рачето на меше и вика „мама има бебе тука“ (scratch) Јас и мм останавме подзинати и му викам одкаде ти знаеш за таа работа,кој ти кажал, си ќути ништо не кажува си се смее.... Си викам да нешто стариве му зборувале,ама ке го кажеше тоа порано,а ова беше баш како гром од ведро небо само што станавме, а деновиве и небеше мн со нив. Ајде со мм си викаме можеби е некаков предзнак (thumbsup) Девојки имајте убав ден и се читаме!!!!

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: НАШАТА ЛЕТНА ТЕРАСА ЗА РАЗГОВОРИ

Post by sweety » 28 Aug 2014, 18:50

Ајде и јас да чрктнам нешто одамна не сум пишала (laugh1) (laugh1) при крај сум со пакувањет, го чекам мм да си дојде од работа ставив компирчиња да се пржат (drool) , Лена- нела и Бобе нека ви е среќна годишницата и на двете догодина со бебиња во рака (love5) , ама се вкусни кифличките ме застрви со нешто месено (drool) (drool) , Дебора завршивте ли со белењето, Филигран ни ја нема денес сигурно го шета мешко, а исто и Смешко одамна не сум ја прочитала нема нет (big-hug) како е дундата (love5) ,Нинуш мн си ми интересна со грков (love) уште малку ќе се видите, леле девојки не ми се верува дека си дојде време за одмор со душа цело лето го чекав утре живи и здрави одиме па за две недели ќе се дружиме пак да знаете дека ќе ми недостигате многу многу и кога ќе се вратам да читам само убави работи и да имаме многу нови (t3) (grupna-gushka) (grupna-gushka) (grupna-gushka),
п.с. знам дека ќе ви фалат моите синила (laugh1)
http://s12.postimg.org/pd48ye18d/105112 ... 5082_n.jpg

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1286 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: НАШАТА ЛЕТНА ТЕРАСА ЗА РАЗГОВОРИ

Post by Lejla7 » 28 Aug 2014, 18:59

ЛенаНела, среќна годишнина, да ви се множат годините и кажувај одма од каде се купени рол виршлите, лиги ми потекоа (drool)

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: НАШАТА ЛЕТНА ТЕРАСА ЗА РАЗГОВОРИ

Post by Filigran » 28 Aug 2014, 19:43

Здраво девојки,
за многу години празникот Успение на Богородица. Мала исправка, денес не се чека име, се чека на Рождество на Богородица на 21 септември.
Ленанела, фала на честалото, да ви се множат годишниците, здрави живи и уште помногубројни (part) (part) (part) А децата толку чувствуваат , да се чудиш. (kup)
Sweety се спрема (rad) Најубав помин мила (joy)
Бобе, честита годишнина , до година повесели и помногубројни dance
Нинуш се наспала, (cl) свежа за кај грчето (love5)
Lejla наминала (w1) (a2)
Смешко, како сте со дундичката? (love5)
Радост и Мау галки за принцезите (a2) (a2) (a2)
Петра, Хризантема, Црнокоса, Беломорка, Редроуз, Весела, Рипче, Киткет, Саншајн, (grupna-gushka) (grupna-gushka) (grupna-gushka)
Дебора денес си одмара дома, во свеж , пресно избелен амбиент. Баш убаво dance
Јас денес одсабајле вцрква , после на кафе со золва ми и една другарка. Па дома се омрсивме, па си легнав да надокнадам само 5 саати спиев. Навеќер доцна се капам, додека ја исушам косата ме фаќа 2 саат по полноќ. Убаво надокнадив прееска............ (jmp) Па пиевме нескафе (coffee) И сега да видиме што се случува во светов.
Бај на сите, засега (big-hug) (big-hug) (big-hug)

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: НАШАТА ЛЕТНА ТЕРАСА ЗА РАЗГОВОРИ

Post by Bobe » 28 Aug 2014, 20:32

Јас до сега спиев (couch)
одам да фрлам губре (rolll) ,да наранам циганчињата мои најубави (love5) ,навечер ги ранам да не замириса преку ден јадењето (laugh1) и се вракам тука на частачка аи дуплооооооооооооо кафееееееееееееееее (drool) (drool) (drool)
па кој е за лаф-муабет ајде (thumbsup) (grupna-gushka)

RedRose30
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1060
Придружен: 26 Oct 2013, 11:05
Му се допанале: 1303 пати
Им се допаднал: 446 пати

Re: НАШАТА ЛЕТНА ТЕРАСА ЗА РАЗГОВОРИ

Post by RedRose30 » 28 Aug 2014, 21:57

Кај сте бе срцки (grupna-gushka)
Вечерва мм има нешто работа, па сама сум, ќе си пуштам некое филмче и ќе уживам. Денес само садови измив, пошто имаше, па цел ден шетња. Вчера бевме на кино и ми беше мило што се видов со Хризантема, многу убава трудница (t3)
Бобенце и Лена Нела, да ви се множат годините заедно со вашите љубени и секако догодина со бебенца во рацете да ни пишувате, па и јас на вас (laugh1)
Нека е за многу години празникот мајка Богордица да не чува и нас и нашите семејства
А јас частам пукани, бидејќи ќе ми одат со филмчето. Вчера ми текна после проекцијата, ама беше затворено (cry1)
Убава вечер (grupna-gushka) (beer)

http://s2.postimg.org/o5ahlfv89/popcorn_18365025.jpg

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: НАШАТА ЛЕТНА ТЕРАСА ЗА РАЗГОВОРИ

Post by Bobe » 28 Aug 2014, 22:02

Lela nela Срекна Годишнина и на тебе мило (part) секогаш заедно сплотени со љубов (thumbsup) (love5)
Еве ме и мене ке почестам торта,од таа за веридбата што ја имавме не да се фалам ама верувајте поубава торта немам јадено во животов!!!!!и сите гости што беа....после веридбата другииот ден отидоа во слаткарата (rolll) таа што ја имавме кога се венчавме лани(Лела нела долги год бев верена,тежок случај бев (rolll) )пред оваа не се мери со ништо....вкус,портокал-чоколадо со нешто сладолед беше (drool)
денес не многу посветивме внимание на нас,бевме до кај мајка ми,и доедека беше на работа ете ми скинал едно цветче (love5) тој обичај го има (love5) па вика ај понатаму поклон,викам нема везе со цветчево огромна работа си завршил (thumbsup) се стопив цела (love5)
http://s27.postimg.org/vcfgklatv/299066 ... 5435_n.jpg
Филигран за многу год Празникот (big-hug)
Слатка,фала кога точно ни заминуваш,едвај ке те чекаме да каќеш импресии,убаво да си поминеш (big-hug)
Радост нека дава како тортето (love5) Амин
Нинушкаааа (big-hug)
Деборче дома во избелено чистичко (lovet) dance
Рипче,Рузичка,Саншај,Петра,Беломорче,Хепи другарче,Весела,К-кет,Имамбебе,Анебејби,Сашка,Смешко.....сите ве поздравувам и кого не споменав (grupna-gushka) (beer)

Заклучена

Return to “Опуштено”