НАШАТА ЛЕТНА ТЕРАСА ЗА РАЗГОВОРИ

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

Ninushka
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1095
Придружен: 17 Sep 2013, 17:00
Му се допанале: 988 пати
Им се допаднал: 697 пати

Re: НАШАТА ЛЕТНА ТЕРАСА ЗА РАЗГОВОРИ

Post by Ninushka » 29 Aug 2014, 08:19

Добро утроооо (rad) (big-hug)
Лена Нела да ви се множат само среќни и радосни години мила (a2)
И Петра не поздравила (thumbsup)
Редроус такоџер. Девојче ми се губиш (sad1) (a2)
Слатка колку е најубаво чоек коа си се пакува за на одмор....а од таму со ланци да не влечат треба (rolll) прекрасен помин мила! те чекаме со свежи матријали dance (lovet) (a2)
Филигран си има план типот! Една вечер ме остава да спијам друга со него седам (rolll) затоа денес топови и вулкански ерупции мораа да ме будат. (scared) (rolll) Вчера ко булка ми се отвори на скајп (scared) Јас апсолутно не знам што ни се случува и на двајцата. Ај јас будалетинка сум, ама тој бе... (rolll) (rolll) Сме се зацапале ко мали деца. (rolll) (rolll)
Бобе моја идна партнерке у слатки (rolll) (big-hug) тортата прекрасно изгледа, мож ке украдеме некоја идеја (brows)
Ве (big-hug) сите!!!!

http://forum.femina.mk/fajlovi/image/thumb/179018

RedRose30
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1060
Придружен: 26 Oct 2013, 11:05
Му се допанале: 1303 пати
Им се допаднал: 446 пати

Re: НАШАТА ЛЕТНА ТЕРАСА ЗА РАЗГОВОРИ

Post by RedRose30 » 29 Aug 2014, 08:33

Ајде будењееее, кој е за кафенце, јас денес имам да правам шопинг (rad)

http://s11.postimg.org/xvpbnsa77/large_1.jpg

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: НАШАТА ЛЕТНА ТЕРАСА ЗА РАЗГОВОРИ

Post by sweety » 29 Aug 2014, 09:25

Dobro utro (coffee) (coffee) se iskradov na kratko da ve pozdravam se izvinuvam za latinica od mob sum za dvaa saata trgnuvame (joy) (joy) ubav den ve (grupna-gushka)

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: НАШАТА ЛЕТНА ТЕРАСА ЗА РАЗГОВОРИ

Post by Bobe » 29 Aug 2014, 09:52

Добро утрооо (rad)
Слаткаааааааа срекен пат најубаво да си поминеш (rad) (part)
Нинуш не знам за изглед,али сестро ти потпишувам со двете раце таква торта мислам на вкус еднаш се јаде во живот (brows) (drool) ,не даваат рецепт инаку ова БАМ би правело кај нас у слаткара (rolll) ,инаку кога е денот Д??? (rolll) што е ова скајпови-мајкови (laugh1) (w1)
Ружичкаааааа леле како ми требаше кафееееееееееее (drool) (thumbsup) (thumbsup) (thumbsup) (big-hug)
убаво да си поминеш денес на шопувањето(w1) (thumbsup)
јас само да поздравам пијаааам кафеееее од Ружичка ај и кој ке стави земам тродупла доза денес (laugh1)
инаку времево е за никаде кај нас,кај вас како е ме интересира???
(grupna-gushka) (grupna-gushka) (grupna-gushka)

Ninushka
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1095
Придружен: 17 Sep 2013, 17:00
Му се допанале: 988 пати
Им се допаднал: 697 пати

Re: НАШАТА ЛЕТНА ТЕРАСА ЗА РАЗГОВОРИ

Post by Ninushka » 29 Aug 2014, 10:59

(rolll) (rolll) имаме среќа јер ја иам многу њух за тоа -што има у тортата откако ке пробам. после 3-4 пати погаѓање дози ке ја погодиме ке видиш (thumbsup) (thumbsup)
денот е 7ми септември (rad) значи немаш поим значи стварно едвај чекам!!!!!!!! ја му реков ке му се закачам ко коала, а тој душе се ослободил од работа тие 8 дена (rolll) (rolll) уше сеа планира за Божик кај ке сме иделе. (scared) вчера ме караше по скајп зашо не сум кажуела шо сум осеќала ич не сум била романтична (rolll) му викам овде на некој да му каеш посебно после 5 дена поминати заедно-ке кидне. а тој па се радуе да го видиш!!! (rolll) (rolll) чеј да почестам нешо и да ти пишам пп (part)
http://forum.femina.mk/fajlovi/image/179133

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: НАШАТА ЛЕТНА ТЕРАСА ЗА РАЗГОВОРИ

Post by Debora » 29 Aug 2014, 11:17

Нина и Бобе, партнерки го грчки слатки, ме изнасмеавте. (rolll) (rolll) (rolll)
Нинушке... (bu)
Бобе честита годишнина мила, да сте живи и здрави, радосни, среќни и плодни. Следната годишнина со бебенце. (grupna-gushka)
Ружичке да имаш успешен шопинг, па те чекаме на фалби после. (brows)
Слатка дојде денот значи. (rad) (rad) (rad) Убаво да си поминете, да заборавиш на се, освен на љубов, уживање и опуштање. (big-hug)
Филигран се изнашетала вчера. Денес што има во план? Да не има пак некоја масторија со шиење? (w1)
Лена Нела фала ти за благословот мила, да ти се враќа со се најубаво. (grupna-gushka)
Петра навратила. Да дојде интернетот што поскоро. (kup)
Црнокоса како си ти? (big-hug)
Кит кетка кај и да е... ќе се прибере од одмор. (pipi) (kup)
Поздрав до сите кафеџики и ви посакувам убав ден.
Јас си чекам гости на кафе, ама изгледа ми каснат нешто. (sneeky) (laugh1)

AnnaMolly
Нов член
Нов член
Мислења: 20
Придружен: 25 Aug 2014, 13:11
Им се допаднал: 5 пати

Re: НАШАТА ЛЕТНА ТЕРАСА ЗА РАЗГОВОРИ

Post by AnnaMolly » 29 Aug 2014, 11:38

Добар ден и од мене. Како сте денес? Јас со главоболка го започнав денот, промената на времево многу лошо ми влијае.
Викендов сум башка дежурна на работа, па слободна тек во понеделник.

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: НАШАТА ЛЕТНА ТЕРАСА ЗА РАЗГОВОРИ

Post by Filigran » 29 Aug 2014, 12:34

Здраво девојки,
Нинушке, со овие твои слики од слатки се сомневам дека ќе ви недостига идеа за слаткарницата (drool) Едвај чекаш да дојде денот да заминеш. dance
Редроуз, што ќе си купуваш? Убав помин (rad)
Sweety, заминале, среќен пат и убав помин (joy)
Бобе и кај нас времево е бош, облачно е, прогнозава на телефон вели цела недела ќе врни, ама чисто се сомневам. Ретко погодуваат (laugh1)
http://s8.postimg.org/aod8bpyxh/ccooff.jpg
Еве кафенце, ако ви треба расонување (laugh1)
Дебора, денес ми е во план да одмараме. Свекрва ми заминаа во Бигарија на бањи, ние сега со золва ми да исчистиме и да одмараме една недела. Немам материјал за шиење ани инспирација во моментов (sad1) Имај пријатен ден со гостите и наздрваје кафето (smile)
Киткет, нас ни се чини од лани си на одмор, ама тебе се сомневам дека така ти е (tongue)
Анамоли, времево така ти влијае. И мене обично ми е така, да не се зарекнам. Еве за главоболката (fr) (fr) (fr) Да си замини (tongue)
Сите останати девојчиња ги гушкам (grupna-gushka) (grupna-gushka) (grupna-gushka)

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: НАШАТА ЛЕТНА ТЕРАСА ЗА РАЗГОВОРИ

Post by Bobe » 29 Aug 2014, 22:17

Нинушка возвратив на пп,сори намерно пишав тука да видиш да не имаме пак размин само неколку месеци (rolll) (laugh1)
Дечки кај сте слбо кафенцево навечер (w1)

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: НАШАТА ЛЕТНА ТЕРАСА ЗА РАЗГОВОРИ

Post by Lena_nela » 30 Aug 2014, 10:19

Каде сте жениии!!!! Ајде добро утро од мене (w1) Јас станата сум порано,но дури сега најдов малку време за да седнам и да се напијам кафе со вас,а тука никој нема (sad1)
Ајде да ве привлечам малку
http://s23.postimg.org/s9xumfvij/1557002.jpg
Кој е за кафе нека повели!!! Јас цела сум во трка и мислите ми се на сто страни. Почнав пополека да се пакувам па само размислувам да не нешто изоставам,со еден голем список сум(така е кога се оди со дете)
Епа ноќеска тргнуваме и од утре ке се мрцкаме во море (thumbup)
Вас ве оставам во добро здравје,расположени и сакам да ве најдам уште повесели (rad) (rad) (rad)
Поздрав до сите (grupna-gushka)

Заклучена

Return to “Опуштено”