Есенско катче,слатки-другарчиња:)

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

happiness
Домашен член
Домашен член
Мислења: 746
Придружен: 02 May 2014, 21:37
Му се допанале: 221 пати
Им се допаднал: 269 пати

Re: Есенско катче,слатки-другарчиња:)

Post by happiness » 13 Dec 2014, 09:15

dobro utro i od nas so S (smile)
stanavme porano se mazevme malku si se najade i eve sega si zaspa pak (thumbsup)
aj si rekov da pocastam i jas so kafe (coffee) (coffee) (coffee) (coffee)
nokeska miloto stanvase na 2i pol saati za jadenje izgleda mu e malku t.e malku mu se 90 ml ama mi e strav da mu davam poveke od edna strana toj ne gi pie a ako gi ispie mu e tesko i mnogu povraka (scared)
aj za 10tina dena sme na zdravo bebe pa ke vidime sto ke kazi tetka doktorka (laugh1)
lena nela kako si utrovo...? (big-hug) ako ne e golem defek a i najbitno stom se zavrshi bez posledici pogolemi ostavigi grizite nastrana ,a osven toa nemoj da se izmacuvas pa luge sme moze na sekoj da mu se sluci hrabra si ke pomine (a2)
kitket pa ajde so sinko na gosti stom ste vo bitola (brows) da vidish kakvo kafe pravam (drool) a ne razbrav sinko igra za bt ili protivnici se bt....? (scratch) vo sekoj slucaj drzam sreka za pobeda na sinko (bu)
sakambebe aj ne e mnogu daleku 20ti uste malku i da ne raduvash so najubavi vesti (bu)
filgran se iznaseta (brows) gledam nadvor soncevo i se mi odi pamet deka denes pak J ke si setka (lovet)

nie vcera so kolickata bevme do kaj moite pa ubavo pominavme S malku zbunet na pocetok ama si zaspa sto ubavo mu dojde malku svez vozduh inaku eve so 3 meseci ic go neki delot za lezenje saka podispraven (joy)
vcera poracavme cestitki (rad) koga ke bidat gotovi ke adresiram edna do forumot (rolll)
debora slabo te citkam... ? (scratch) kako si ....?
mau zafatena so N... gushki i za niv (big-hug)
smeshko draga hrizantema redrose i ostanatite imajte ubav den
(grupna-gushka)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Есенско катче,слатки-другарчиња:)

Post by sweety » 13 Dec 2014, 10:47

Добар ден -среќен ден, гледам сите сте ми добри,Лена-нела се надевам дека се смири, добро е што поминало без поголеми последици (big-hug) ,Деборче нешто ни ја нема (scratch),Кит кат имајте убав ден синко твој на сите страни растрчан ако поубаво така бар си има занимација и обврски,Хепинес гушка до С. сте го искористиле сонцето за шетање а и мама филигран исто со Ј. јас да ви кажам го искористив во чистење и бришење прозорци денес ќе сум ваква (work) имајте убав ден
ајде на бурек со јогурт (drool) (drool)
http://s9.postimg.org/gjkxom41b/images.jpg

buci12345678
Редовен член
Редовен член
Мислења: 299
Придружен: 04 Nov 2013, 14:25
Му се допанале: 188 пати
Им се допаднал: 238 пати

Re: Есенско катче,слатки-другарчиња:)

Post by buci12345678 » 13 Dec 2014, 13:38

zdravo devojki eve me i mene konecno stignav do mojot soprug patuvav odlicno i nema posrekna od mene (rad) vo sreda zaedno ke odime da go vidime bebusko. da ve pocastam edno (coffee) i da ve (kup) site

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Есенско катче,слатки-другарчиња:)

Post by Filigran » 13 Dec 2014, 18:28

Добро вечер,
во право сте, ние со Ј и денес шеткавме, па да се искористат максимално деновите со сонце. Бевме на саботно кафенце , кај нас во сабота има премногу гужва и цел град е излезен, па и денес со сонцево така. Вечерва ќе одиме во ресторан на музика а имаме намера и Јаков да го носиме, секако сака гужви и си спие. Па се надевам утре ќе се пофалам како сме поминале. А за утре имаме план да одиме на риба во Извор, Бродско.
Ве читам и не ми е јасно што е здраво бебе , Хепинес?
И јас неможам да ве коментирам поединечно ама сите ве читам. Да се потспремам, чаоооо (big-hug)

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Есенско катче,слатки-другарчиња:)

Post by Peperutka » 14 Dec 2014, 00:18

Pozdrav mili moi.
Mislite li deka e vreme sa nova soba so nov zimski naslov?
Redovno ve citam i ve mislam. (pipi)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Есенско катче,слатки-другарчиња:)

Post by Debora » 14 Dec 2014, 00:29

Ете го чуварот на форумов (kup) , во право си. И ние ве мислиме вас, со двата благослова. (big-hug)
Некој треба да ја отвори. (brows) (kup)

RedRose30
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1060
Придружен: 26 Oct 2013, 11:05
Му се допанале: 1303 пати
Им се допаднал: 446 пати

Re: Есенско катче,слатки-другарчиња:)

Post by RedRose30 » 14 Dec 2014, 08:36

Добро утро девојки. Ептен залади надвор, само за по дома е на топличко (cold)
Пеперутка и јас од вчера мислев кога ќе ја отвараме зимската соба за кафе муабет (smile)
Дебора како си ни ти?
Анабејби каде си, како сте со М, подобар ли е, кога имаш време пиши (a2)
Хеизантема другарче се ли е подготвено за пречекот на новогодишното паќетче, за најубавата средба досега, бидете ми добро (big-hug)
Филигран, значи веќе почна Ј и низ град да излегува, срце убаво (love5)
Буци, баш ми е мило што се било во ред по патот, остани и понатаму вака среќна и задоволна (smile)
Свити, фала на доручекот, како ми дојде ..ммммм (drool)
Лена Нела (big-hug) и до тебе, среќа што сепак на крај се добро се завршило, имало и кој да ти помогне и што сите сте добри (a2)
Рипченце вие како во градинка, се навикнува ли А полека?
Бобенце ептен се изгуби и Беломорка ретко ја читам, поздрав до двете (kup)
КитКет многу е вреден синко твој, плукнат на мама (love5)
Саншајн, уште малку и ќе си дојдете после убавото патување (joy)
Да ви поставам кафенце девојки, да не се олади, инаку, се пријавувам за отворање на божиќното катче, ако има и други кандидати, повелете.

Поздрав до Смешко, Имамбебе, Сакамбебе, Мау, Лоран, Драга, МимиБела ............ ситеееееееее

http://s24.postimg.org/7pd7qxh9x/winter ... as_coo.jpg

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Есенско катче,слатки-другарчиња:)

Post by sweety » 14 Dec 2014, 09:57

Добро утро ставам кафе за вас (coffee) (coffee) (coffee) (coffee) (coffee) (coffee) јас едно виртуелно ќе се напијам, сега чекам една комшивка д апиеме кафе секој момент ќе дојде, ве поздравувам и се разбира убав ден на сите (grupna-gushka)

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Есенско катче,слатки-другарчиња:)

Post by aneance » 14 Dec 2014, 11:53

Dobar den devojki i od mene
Jas sum bolna imam temp mi se gadi i nemozam da stanuvam od krevet a koga ke stanam mi se temni pred oci i mi zue glavata ama se nadevam ke pomine
Kafe nemozam da pijam mi se povraka zatoa ke ve posluzam cajce

http://s15.postimg.org/v2iikfjmz/768_Gr ... 42_c_g.jpg
(grupna-gushka)

imambebe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1603
Придружен: 30 Apr 2011, 00:18
Му се допанале: 216 пати
Им се допаднал: 588 пати

Re: Есенско катче,слатки-другарчиња:)

Post by imambebe » 14 Dec 2014, 12:04

Здраво.
И јас сум за нова соба.
Немам време за ништо девојки, простете што ме нема.
Д го носам во градинка на кратко и како и Рипченце тешко ни оди, плачи и кога го земам е црвен црвен. Сега и настина, тече нос, кашла, одвај диши, од 3 дена во градинка по саат време. Ај да не гњавам, поздрав и повеќе во новата соба.

Заклучена

Return to “Опуштено”