Есенско катче,слатки-другарчиња:)

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

happiness
Домашен член
Домашен член
Мислења: 746
Придружен: 02 May 2014, 21:37
Му се допанале: 221 пати
Им се допаднал: 269 пати

Re: Есенско катче,слатки-другарчиња:)

Post by happiness » 14 Dec 2014, 12:42

helloo i od nas dance
slusa zimska soba za zagrevanje (w1) bozikno katce (lovet) Mmmm bash mi deluva prijatno na ova vreme (cold)
jas na kratko
filigran "zdravo bebe" kaj nas vo bt go vikame koga gi nosime (b4) na vakcina ili jas koga imav problem so doenje odev tamu kaj pedijatar, vo istata zgrada (uredot)ima druga vrata od nadvor tamu se ambulanti na maticnite i tamu stavaat inekcii ,inhalacii i toa go vikame "bolno"( e ova zvuci mnogu grdo (scared) )oti tamu se nosat nastinati decinja (pipi)
a vo pp kako velite za nasheto "zdravo" (rolll)
uste koga dojdovme od bolnica dojde patronazna i ni rece edna nedelaa so red da se nosi na "zdravo bebe" da se kontrolira zolticata sinko imashe gooolema zoltica( oti i jas i mm sme negativen rh faktor i bebe e isto negativ i kaj ovaa grupa na bebcinja e mnogu po izrazena zolticata i poveke se cekalo da pomini sama od sebe kaj nas ni suncanje ne pomogna ni glikoza nisto na kraj sakaa da ipituvaat krv od glavceto ama jas ne se soglasiv i deka mn me uplashija si placev 10 tina dena se duri ne pocna da mi pobeluva bebe (scared) )ete malku izbegav od temata ama toa mi bea teski denovi pa si gi spodeliv (cry1)
ve guskam site (grupna-gushka)
bebe treba da jadi mozi ke naminam pokasno pak
deborce fino sto ne pozdravi (love5)

draga^^
Член
Член
Мислења: 119
Придружен: 18 Oct 2014, 14:00
Му се допанале: 29 пати
Им се допаднал: 40 пати

Re: Есенско катче,слатки-другарчиња:)

Post by draga^^ » 14 Dec 2014, 15:51

zdravo i od mene , sluzam (coffee) po rucek.i jas sum za nova soba kaj nas dojde zimata nadvor ima tolku mnogu magla sto ne se izleguva .vo vtornikot duri bevme na sneg na ponikva.
jas ispozafatena okolu veridbata nemam vreme da pisam ama ve mislam i cekam vesti od smesko.pozdrav imajte ubav zimen den
red rose,filigran,kit ket,lena nela,sweety,
aneance,nina,debora,buci,lejla,radost,smesko,hrizantema,
hepiness,sakam bebe i site ostanati sto ne ve spomnav

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Есенско катче,слатки-другарчиња:)

Post by Lena_nela » 14 Dec 2014, 17:00

Поздрав девојкиииии!!!! Вчера не наминав,но цел ден дома ја средував и чистев куќата, денес супер ден,мм имаше нешто работа во Прилеп,па му се припративме и ние и супер си поминавме. Филигран оддлично кафе имате,бевме во Арт кафе (thumbup) ми се бендиса местото. И така додека шеткавме мене почна стомак да ме наболува,да имам бодежи во јајниците и само што стигнавме дома (rw2) ми дојде,разочарување и цел ден што ми беше убав на крај ми го упропасти (ner) (ner) (ner) Утре пак морам да одам на матич. и повторно ке ми препише кломифен па здравје можеби Јануари ке биде мој месец. Да не ви го упропастувам убавото расположение тука,ве оставам и имајте убава вечер!!!!

RedRose30
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1060
Придружен: 26 Oct 2013, 11:05
Му се допанале: 1303 пати
Им се допаднал: 446 пати

Re: Есенско катче,слатки-другарчиња:)

Post by RedRose30 » 14 Dec 2014, 21:36

ЛенаНела да те поздравам, знам како се чувствуваш, ама ќе бидеме истрајни по овој пат што го одиме. Се надевам дека упорноста ќе ни се исплати. Голема (big-hug) до тебе

ripcence
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1127
Придружен: 03 Aug 2013, 02:50
Location: Скопје
Му се допанале: 1340 пати
Им се допаднал: 892 пати

Re: Есенско катче,слатки-другарчиња:)

Post by ripcence » 15 Dec 2014, 00:01

Добровечер девојки, еве ме таман да ви посакам добра ноќ и убав почеток на новата работна недела. (bu)
Утре му е на С роденден, стаса до 14 (pipi) растат дури трепнеш.
Јас на сета мака и настинав, кивам, кашлам, носот ми тече а синојка и малку тт (sad1)
Се одјавувам ѕверко вика, ве поздравувам сите. (grupna-gushka)

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Есенско катче,слатки-другарчиња:)

Post by Filigran » 15 Dec 2014, 01:58

Здраво на сите,
Лена навистина имаме добро кафе а посебно во Арт. Сте го погодиле местото. Денес шетавме ама повеќе за тоа ќе пишам утре. Сега Добра ноќ на сите !

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3250
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1250 пати
Им се допаднал: 1724 пати

Re: Есенско катче,слатки-другарчиња:)

Post by kit-kat » 15 Dec 2014, 06:28

(coffee) (coffee) (coffee) за убав почеток на неделава.
Ве (grupna-gushka) сите.
Не велам дека ќе надминам да не испадне дека лажам (laugh1)

draga^^
Член
Член
Мислења: 119
Придружен: 18 Oct 2014, 14:00
Му се допанале: 29 пати
Им се допаднал: 40 пати

Re: Есенско катче,слатки-другарчиња:)

Post by draga^^ » 15 Dec 2014, 07:54

zemam od kafeto i ti se pridruzuvam (sonic) (big-hug)

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Есенско катче,слатки-другарчиња:)

Post by Lena_nela » 15 Dec 2014, 11:35

Добар дееееенннннн,денес сонце а температурата едвај достигнува 10 степени (cold) , Јас сум малку порасположена,но покасно откако ке појдам кај матич. знам дека ке ме пододпушти со неговите совети (thumbsup) Инаку јас ви доаѓам со чајче од магдонос,зелен чај и ѓумбир,а ке послужам и кафенце,па кој сака и што сака нека се служи (thumbsup)
http://s11.postimg.org/9qy7teojn/JW135_350_A_tea.jpg

http://s11.postimg.org/ee49v6bwj/mkd_37480.jpgѓѓ
Филигран меѓу толку луѓе низ град јас те барав да не случајно те препознаам од сликите и сите мајки со колички што ке поминеа јас како има се загледував само за да те видам (thumbsup)
Рипченце,Среќен роденден на С. голем да расте (part) (part) (part) значи вие имате денес журка (joy) (joy) (joy) а ти каде изнастина,ајде бркаја настинката (fr)
Редроуз (big-hug) ние сите тука сме со една цел, и ние сите сме мн храбри жени кои еден ден ке им се оствари најголемата желба,верувам дека во новава година ке си имаме мн (b4) (b4) (b4) во форумов,само со божја воља,како што сака тој така и ке биде!!!
К-кет (big-hug) фала за кафенцето
Драга ти денес си ни (sonic)
Абе каде ни се другиве,некако ги нема мн често тука Беломорка,Бобе,Весела,Дебора,Мау,....... Поззз и имајте убав ден!!!!

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Есенско катче,слатки-другарчиња:)

Post by aneance » 15 Dec 2014, 12:07

Zdravo i od mene
Edvaj pisuvam mi se spojuvaat bukvite
Uste sum bolna nemam sila da stanuvam mi se vrti nemam nesto mn temp 37.5 mn mi se susi ustata edvaj ja napraviv mandzata ja staviv da se vari i od mirisot mi se povraka i uste mi fali denes da dobijam i da me dokrajci ama nesto ne me boli stomakot kako za dobivanje i se nadevam nema da dobijam
Ne sum za kafe ke se napijam od cajceto na lena nela kako vcera taka i denes napraviv kafe ama go isturiv ne mi saka dusava jas go pijam ono mi se vraka mi se losi
ripcence neka mu e sreken rodendenot na S golem da raste
Do site ostanati (grupna-gushka)

Заклучена

Return to “Опуштено”