Есенско катче,слатки-другарчиња:)

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

hrizantema
Домашен член
Домашен член
Мислења: 516
Придружен: 01 Nov 2013, 11:44
Му се допанале: 150 пати
Им се допаднал: 252 пати

Re: Есенско катче,слатки-другарчиња:)

Post by hrizantema » 16 Dec 2014, 14:44

Aјдее и јас сум за кафе со вака лепо друштво (laugh1)
Хепинес ладно е,ама тебе ти е многу убаво си го имаш С покрај тебе да те грее,има ли поубаво од тоа (lovet)
Анеанче не губи надеж и јас мислев дека ќе ми дојде секој момент,па еве девет месеци не доаѓа (smile)
Рипченце среќен роденден на баткото да е жив и здрав
Филигран гушки за умното бебе Ј
Анебејби ве мислам,како сте?
Радост што прави крофнето,да не почнавте да одите?
Лена Нела не се секирај ќе биде следниот месец мила
Деборке и тебе нешто те нема,се изгуби деновиве?
Мерид и Имамбебе не сум ги читнала одамна,како ви минуваат деновите?
Нинушко се ли е под контрола?
(grupna-gushka) за сите

Ninushka
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1095
Придружен: 17 Sep 2013, 17:00
Му се допанале: 988 пати
Им се допаднал: 697 пати

Re: Есенско катче,слатки-другарчиња:)

Post by Ninushka » 16 Dec 2014, 21:24

Еве ме на вечерно кафе. (rad)
Хризантема баш денес те помислив кога погледнав кој датум е (brows) (brows)
Ти ја пуштам сета среќа на светов мила!!! Само со лесно да поминеш...ќе те мислам цело време деновиве (part)
Ве немам читнато ама сега после постов раатски онака ке си читнам. Јас сум ок, имаше мала глупост ко за крај на годинава но се надевам и тоа ќе го средам и искрено се надевам 2015 нема да стапнам веке по болници. ве гушкам за добра ноќ!! (kup)

belomorka
Безрезервен форумски другар
Мислења: 2680
Придружен: 15 Sep 2011, 16:12
Му се допанале: 266 пати
Им се допаднал: 860 пати

Re: Есенско катче,слатки-другарчиња:)

Post by belomorka » 17 Dec 2014, 07:59

добро утро од мене. чекај малку хризантемке ти до породување дојде??????????????? не ми се верува. ептен се израдував (rad) ке те барам покасно да те чујам лелел се наежив од среќа.
ме нема овие два месеца тука ама ве мислам сите. гледам има доста нови никнејмови, а старите се повке ги нема. изглда сме се презаситиле па малку пауза не е наодмет. (smile)
сите ве поздравувам. имајте убав ден.

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Есенско катче,слатки-другарчиња:)

Post by Lena_nela » 17 Dec 2014, 17:18

Здраво друштво!!!! Гледам не посетиле и Нинушка и Беломорка,се радуваммммм (rad) ни недостасуваа вашите постови (love5)
Филигран срцка ние бевме во Неделата во ПП,овој пат и јас незнаев за сигурно дали ке одиме или не и кога станавме мм вика спремајтесе ке одиме за ПП,ама следен пат те барам (thumbsup)
Смешко каква збрка ми направи Хепинес бремена,а знам дека роди (scratch) си викам можеби одма останала (t3) па после ми се помеса имаето на хепинес со хризантема и и морав да ве читам по 3 пати како луда да сфатам кој што напишал (w1)
Слатка се смири ли малку,не се нервирај за небитни луѓе (whistle) е вака прависи (thumbup)
Саншајн мила до каде сте,уште сте во САД,кога се враќате во МК?
Инаку еве јас си правам лазањи и за неколку мин. треба да ги вадам од рерна. еве како сега изгледаат

http://i58.tinypic.com/xkyxw2.jpg

и вака би требало да изгледаат одкако ке ги пресечам
http://i60.tinypic.com/2psg5tx.jpg
Па повелете на ручек!!! Со ова оди и пивце или розе винце (beer)
Поздрав !!!

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Есенско катче,слатки-другарчиња:)

Post by sweety » 17 Dec 2014, 19:22

Добро вечер, конечно да седнам да ви пишам два дена во трчаница и реално неколку пати се вклучував само ве читнав а немав време да ви пишам Лена-нела (drool) (drool) (drool) преубави се нека ви е наздравје, Беломорка и Нинуш мило мие шти пишавте, а пои Дебора и Кит кат потерница ќе пратам по вас, шубе ни е без вас на фомуот ни фале утринско кафе, кого не спомнав ќе ми извините ве мислам сите, немам сила за пишување, се читкаме утре

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Есенско катче,слатки-другарчиња:)

Post by sunshine_2012 » 17 Dec 2014, 20:12

Eve me mene vi nosam kafence za onie sto pijat pokasno (coffee) (coffee) (coffee) (coffee) Jas si svariv za mene tursko kafence I ajde so vas da go ispijam.
inaku nie sme dobri. Daniel go izvadi I prvoto zapce (rad) I sega sme strbi ama mu rasne novoto zapce I malku nakrivo ide, no znam deka ke se sredi I ne se zagrizuvam mnogu. David e vo faza kade sto saka da se guska I gali mnogu i so mene ama posebno so tatko mu (brows) Kaleb e dusa mamina, saka da crta i mi nacrta zelka mora da vi go pratam crtezot od nego bas e umetnik, ubavo boe, Gi gledam kako site tri imaat razlicni interesi i se dosta razlicni po karakter.
Belomorka kolku mi e milo sto pisa, mi nedostigas tuka na forumot. (big-hug)
Lena Nela nie sme se uste vo SAD i ni ostana uste nedala ipol za idenje vo mk, edvaj cekam.
Sviti i jas se soglasuvam za Debora i kitkat ni gi nema poternica po niv.
Hrizentema so lesno poroduvanjeto ajde i ke si se guskas so bebenceto.
heppiness i jas sum zbuneta ama mislam deka kako sto svativ si bremena bfp ako e taka so lesno da si iznoses bremenosta.

Smesko a i ti si blizu za poroduvanje i tebe mila so lesno da si se porodis (big-hug)
Ripcence sreken rodenden na batkoto i golem blagoslov da vi e.
Red Rouz ubavice kako si ti? ke odmaras li malku za N. G. ili ke rabotite turbo.

bidete site pozdraveni i ve guskam. (grupna-gushka)

RedRose30
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1060
Придружен: 26 Oct 2013, 11:05
Му се допанале: 1303 пати
Им се допаднал: 446 пати

Re: Есенско катче,слатки-другарчиња:)

Post by RedRose30 » 17 Dec 2014, 21:28

Смешко, каква е сликата со пивото, значи стварно на никого не му е лесно, па и кога се пие од сабајле (rolll)
Саншајн, на здравје турското кафе, те чекаме за десетина дена во Македонија, честито прво извадено забче (smile)
кај нас на работа динамично, особено пред нова година, па преморена сум некако, пошто сакам и на работа и со друштво да постигнам и се изморувам (rolll)
Стварно ни ги нема Дебора и КитКет
Анабејби ајде повели на кафенце кога имаш време, гушки до М (big-hug)
Беломорка, да нови членови на форумов има, ама и ти фалиш тука за дружба и кафенце (smile)
Хризантема (big-hug)
Нинушка да нема никакви лоши работи во новата година (smile)
Имамбебе и тебе ретко те има (big-hug)
ЛенаНела се погодија ли лазањите?
Бобе , Хепи Рипченце, Петра, Радост ....... (big-hug)
Весела, кај си ти? (beer)
поздрав до сите, добра ноќ (grupna-gushka)

imambebe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1603
Придружен: 30 Apr 2011, 00:18
Му се допанале: 216 пати
Им се допаднал: 588 пати

Re: Есенско катче,слатки-другарчиња:)

Post by imambebe » 17 Dec 2014, 22:28

Добро вечер!
Прво да ве (grupna-gushka) сиииитттттееееее!
Фала ви што ме мислите, знам дека ме нема и за карање сум, ама навистина немм време верувајте. Почна Д во градинка, ама го носам на кратко на 2 саати и дури сум се вратила дома, треба да одам да го земам. Во меѓувреме му спремам ручече ( оти свеки не можела) , расфаќам по дома и одам по Д. Со него се занимавам, играме трчаме, се гушкаме и дошло време за на работа, од работа немам интернет за да се уклучам, навечер се прибирам околу 21, 21 и 30 и набрзина нешто ако фатам, па во кревет. Утре на свеки слава, па денес малку и помагав и така. Инаку Д си плаче, ама помалку па за брзо ќе се привикне во градинка (се надевам). Јас настината, кашлам, нос тече, ама ќе издржам.
РедРоуз ти ја посакувам искрено и од срце гужвава моја ( да трчкаш со пелени, млеко, по градинки) и тоа во најбрзо време. (bu) (bu) (bu)
Смешко и Хризантема со лесно милички, доаѓаат најмилите (b4) (b4)
Лена-нела очекуваме нови земјотреси за брзо, пишувај рецепт за лазањите, оти еднаш пробав да правам, ги утнав и не сум пробала пак, а никој не ми ни кажал салам рецепт.
Беломорка, убаво е кога има и мала пауза, ама тука сме ние (big-hug)
Филигран како е најумното бебе на форумов? (big-hug) за Јаков, биди среќна што е такво бебе, ние имавме и уште имаме плачко, ама само здрави и живи да се, па кое вака, кое така.
Саншајн во скоро време ни се враќате, поуживајте уште малку, поздрав (big-hug)
Анабејби, добар ли е М?
Радост што има ново кај крофнето?
Мерид, Мау, Црнокоса како се малишаните?
Дебора, Кит-кет ?????? Каде сте, како сте? (big-hug) (big-hug)
Веселко (beer)
Нинушке, сето лошо да си оди и остане позади тебе, да не се повтори-што и да е.
Поздрав и до Петра и се надевам ќе послужи наполитана по повод празниците што доаѓаат.
Заборавив некој ???? (confus)
Да, Слатка, Драга, Хепинес, Анеанче,Бобе, Хепииииииии леле многу не има, поздрав најмили, слатко нанкајте, пишам пак кога ќе најдам време. Ве мислам (a2) (big-hug) (grupna-gushka)

RedRose30
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1060
Придружен: 26 Oct 2013, 11:05
Му се допанале: 1303 пати
Им се допаднал: 446 пати

Re: Есенско катче,слатки-другарчиња:)

Post by RedRose30 » 17 Dec 2014, 22:49

(big-hug)

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Есенско катче,слатки-другарчиња:)

Post by Filigran » 18 Dec 2014, 00:01

Не стигнав да пишам порано, а се си мислев сум пишала. Барам, нема (smile)
Вчера кај мајка ми на виткање сарми бевме со Ј, Кај нас во прилеп традиционално за посните слави се виткаат многу мали сармички. Ама ептен се вкусни.
Во неделата бевма во Изор, Манастирец на риба. Супер си поминавме, го носевме и Јаков, беше многу мирен. А во саботат бевме во кафеана со него на музика, седевме до 2 саат, си спиеше. Денес пак чистев, да наредам новогодишно, некни не стигнав. Најмногу не стасав за елката бидејчи постољето ми е скршено и барав решение што да направам. Секоја година ја ставам во вазна ама не е стабилна па само се искривува. Е годинава ја закопав во цемент, па излезе супер. Уште да се досуши па утре неа да ја накитам и готово. Утре вечер сме на слава кај мајка ми. Свети Никола е слава и на градот па ако некој нема слава оди на слава.
Читам сите сте ми добрички, така да останете , се читаме утре. Добра ноќ (grupna-gushka)

Заклучена

Return to “Опуштено”