Есенско катче,слатки-другарчиња:)

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Есенско катче,слатки-другарчиња:)

Post by sweety » 18 Dec 2014, 09:21

Добро утро, доста спиење ајде повелете на тазе кафе (grupna-gushka) (grupna-gushka)
http://s15.postimg.org/6gn6ezgln/104102 ... 8407_n.jpg

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Есенско катче,слатки-другарчиња:)

Post by Filigran » 18 Dec 2014, 10:03

Добро утро на сите,
Свити ме разбуди со мирисот на кафе (w1)
И јас честам кафе со добра мисла

http://s30.postimg.org/l1y5x6oqp/mornin ... lpaper.jpg

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3250
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1250 пати
Им се допаднал: 1724 пати

Re: Есенско катче,слатки-другарчиња:)

Post by kit-kat » 18 Dec 2014, 10:05

Идам на кафето на Слатка (coffee) (coffee) (coffee)
Добар ден девојки. Ме нема но редовно ве читам и тоа од тел. бидејки сум (sonic) Синоќа на претстава во БТ бевме со синко. Денес од школо пак ги носат па се во движење. Плус обврски со дуќанот, предновогодишно, па во канцеларија книгите за завршна (ner) што да набројувам.
Беломорче мило ми е што ме мислиш. И јас тебе. (big-hug) мила.
Дебора да не ни се скарала (scratch) ја видов во други теми но на кафе ја нема (shaking)
Имамбебе зафатена но оправдано со мало дете како и сите други. Мерид Сашките, Рипченце Мау...
Саншајн уште малку па дома. (kup) за сите вас.
Мешињата гледам најактивни ама добри сите.
Смешко и Хризантема на крајот стасале. Со лесно (joy)
Редроуз предновогодишно растрчана. (sonic)
Филигран вредна и рашетана мама со умно бебе.
Драга пак ја снема.
А Хепинес фала за поканата за БТ. Ние често сме таму. До скоро повеќе бевме таму со намера да се преселиме но не бидна.
Нина како си со алергијата?
Весела (beer) и гушка за синко.
Па девојки толку имам време. Ве (grupna-gushka) и поздравувам сите.
Која не ве

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Есенско катче,слатки-другарчиња:)

Post by sweety » 18 Dec 2014, 11:13

Имаме две нови форумкси бебиња затоа ќе се почастиме со мекици нека се живи и здрави и само со убави вести да го редиме форумот со многу нови мешиња (t3) (t3) и (b4) (bu) (bu) (bu) ,а Смешко ми ја нема (brows) (brows) (grupna-gushka)
http://s17.postimg.org/mfed5ev7j/php_IPPati_AM.jpg

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1420
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Есенско катче,слатки-другарчиња:)

Post by SMESKO » 18 Dec 2014, 11:45

Добар Ви ден ,јас се јавувам колку да не ме мислите,добра сум немам никакви болки,денес чекаме гости а утре сме на гости (rad) па здравје ако до тогаш не биди ништо да знаете дека во недела сабајле заминувам во болница за породување (part) (part) (part) .До тогаш бидете ми поздравени и фалашто ме мислите ,срцки сте (love5) (love5) (love5) Ве сакам сите,имајте убав ден (grupna-gushka) (grupna-gushka)

draga^^
Член
Член
Мислења: 119
Придружен: 18 Oct 2014, 14:00
Му се допанале: 29 пати
Им се допаднал: 40 пати

Re: Есенско катче,слатки-другарчиња:)

Post by draga^^ » 18 Dec 2014, 12:24

oooo tuka sum tuka sum.zafatena po doma okolu veridbata,super si pominavme,odmorivme pa idam na kafence. denes se uspavme duriiii do 9 sto odamna ne mi se slucilo.sabajle se vklucuvam i gledam samo ubavi vesti pa se izraduvav mnogu.zivi ,zdravi, srekni i veseli da bidat bebencata i da ni se mnozat.ajde smesko i tebe so lesno. ne ve iscitav ubavo pa da ne ve komentiram no ve pozdravuvam site i ve mislam (part) (part) (kup)

happiness
Домашен член
Домашен член
Мислења: 746
Придружен: 02 May 2014, 21:37
Му се допанале: 221 пати
Им се допаднал: 269 пати

Re: Есенско катче,слатки-другарчиња:)

Post by happiness » 18 Dec 2014, 12:53

ke se pocastam od kafeto sto e posluzeno i od mekicite namesto desert (drool)
neka ni se mnozat bebcinjata forumski (bu)
inaku denes mama i tato go fatija dedo mraz za usi i mu zovme jumperot ( vo soodvetna tema imam i slika staveno )od torbata i op pod elkata kaj batko S go stavivme dance
za mm imav poracono od internet interesen termos kako casha ne mu kazav togas i sega go staviv pod elkata i nego
ostana samo moeto poklonce ne doneseno (sad1) ama ke mu pisasm pismo ako ne vidam nisto pod elka (rolll) (rolll) (rolll)
bebe mi e vo relaksator ama mnogu masala kloca pocnav da go vrzvam (w1) i najnovo poca da faka igracinja sam tie sto mu visat od relaksatorot (part)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11040
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5832 пати
Им се допаднал: 3569 пати

Re: Есенско катче,слатки-другарчиња:)

Post by Debora » 18 Dec 2014, 12:59

Тука сум, тука! (laugh1) Само малку повеќе (sonic)
Нека се множат бебушите, што убаво е кога има овакви прослави. Живи и здрави да се сите!!! (rad) (rad) (rad)
Сега го чекаме Смешко - убав мешко, со лесно. (bu)
(jmp) (jmp) (jmp)

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1926 пати

Re: Есенско катче,слатки-другарчиња:)

Post by Радост » 18 Dec 2014, 13:45

Добар ден и од нас. (kup) Наминав да земам од сите кафиња по ред, тамн ќе ми дојдат. (laugh1) Крофнето мое последните две недели лази и сега е во нов свет, па од радостт се чуди што глупост да направи. (rolll) Најинтересна и е кујната дека таму се плочки и дека не смее да оди. И многу одамна веќе разбира кога ќе и викнам Не! и седнува на плочките и како навиено е: мама мама аууууу мама. (rolll) Додека ја вратам во дневната таа смеејќи се пак назад. dance
Периодов и мене ми е напорен затоа и помалку ме има да ве коментирам. Новогодишна еуфорија, припреми за роденденот кој ќе го правиме на три пати (w1) и деновите минат, таа расте... Само убавини насекаде да има.


Ви посакувам убав ден на сите. (grupna-gushka)

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1152
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 737 пати

Re: Есенско катче,слатки-другарчиња:)

Post by sunshine_2012 » 18 Dec 2014, 16:42

Srcki eve I Jas da ve posluzam kafence od standardnoto (coffee) (coffee) (coffee) .
ODebora I kit kat ni se javia. Da znaete si pomisliv deka ne ostavivte, amaznaeme deka ste zafateni.
Radost prekrasna e ovaa faza koga pocnuvat da Lazar, da ispituvat se, ama I najzafatena za mama mora postojano da se nadgleduva ama radost e golema. (smile)
Happiness vie veke ste si GI naredile pool on innate pod elka, snosti I mm vitkase pokloncinja I pod Elka gi stavi, GI cekam golemite batkovci da stanat I da I'm ja vidam reakcijata.
Smesko ubavo pomini si so gostite Ina gosti i so lesno da pomines na poroduvanje uste edno bebence na forumceto (rad) (rad) .
Drags za tebe ja spremas veridbata, izvini sto te prasuvam no nesum Vo ten. (big-hug)
Sweety fala za mekicite nema ni se zivi I zdravo forumskite bebusi I da se mnozime tuka sekoj da s doceka vakva radost. (rad) (part) (part) (part)
Filigran vie pocnavte I da setkate po restorani, ako iI bravo za umnoto detence J mirno pa mama I tato da se podruzat malku. Pa (big-hug)
Red Rose veruvam dekae turbo sSega prednovogodisno ama ke odmarate za praznicite.
(big-hug)
Zenski odam Jas imate ubav den (racinja)

Заклучена

Return to “Опуштено”