Нашето топло зимско катче во празнична атмосфера

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Нашето топло зимско катче во празнична атмосфера

Post by Filigran » 18 Mar 2015, 22:33

Видов дека Хепи ни дошла и морам да ја изгушкам (grupna-gushka) (grupna-gushka) (grupna-gushka) MISS YOUUUU
Дебора, нема веќе февруари за мачките, секој месец стана февруари (ner) Галка за Квини.
Добра ноќ

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Нашето топло зимско катче во празнична атмосфера

Post by sunshine_2012 » 18 Mar 2015, 23:27

Happy Milan samo da znaes kolku mnogu ni nedostigase. (big-hug). Fala mila za cestitkite ti posakuvam I na tebe prinova. (big-hug) .pozdrav.
od telefon pisuvam. (kup)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Нашето топло зимско катче во празнична атмосфера

Post by sweety » 19 Mar 2015, 08:13

Добро утро ајде женички будење (kup)
Јас се будам со аларм ми рекоа дека лековите морам да ги зимам пред 8ч.и после неможам да презаспијам,Хепи многу убаво ме изненади што ни пиша да знаеш дека и ти ни фалиш (big-hug) ,Хепинес фала ти на убавите зборови е само уште позитивен да биде крајот (love5) гушка до С (a2) ,Кит кат како си (brows) , Деборче се стопли времето и со Квини се удривте на шетање dance ,Црнокоса со лесно да ви мине (a2),Анеанче (con) со здравје да си носиш фустанчето и на тебе и на Мачето (con) (con) нека ви се среќни младенци да бидете вечни,Лена-нела не сум те прочитала мислам дека пиша дека има проблеми со комп. или грешка сум, Драга (coffee) ,Редроуз како си ни ,весела утре петок (beer)
http://s9.postimg.org/tdnfxikxb/1100850 ... 6837_n.jpg

http://s8.postimg.org/tncwioo1h/1105082 ... 1659_n.jpg

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Нашето топло зимско катче во празнична атмосфера

Post by kit-kat » 19 Mar 2015, 08:53

Идам на палачинки и кафе (coffee) (coffee) (coffee)
Happy да знаеш колку Happy сум штом те прочитав (big-hug) ми недостигаше многу.
Убаво што си се посветила на работата, но едно кафенце со нас не е на одмет (smile)
Другите како сте?
Дебора со Квини сигурно сте на прошетка (kup)
Јас до сега низ двор метев па како ми дојде како утринска гимнастика (laugh1)
Слатка се радуваме за тебе. Ајде сабота да помине во ред и за две недели (part)
Црнокоса со помин да се настинките убаво што дојде.
Саншајн (a2) мило ми е што си во ред така да останат сите месеци (bu) . А утрогестанот само за да си заштитена.
Аненче не ни кажа како помина на лекар? Поздрав и до тебе.
И Филигран се јавила. Како што растат вашите малечки плус убаво време е еднакво на (sonic)
Драга и Хепинес како сте вие како е во БТ?
Мау Радост Фиона Мерид Имамбебе (kup) и за вас.
Ни ја снема Анабејби (confus) ни фалиш тука како и Беломорка, Петра ...
Па девојки толку од мене се надевам конечно после саат време ќе го пратам постов ве (kup)

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Нашето топло зимско катче во празнична атмосфера

Post by Maceto » 19 Mar 2015, 10:30

Добро утро девојчиња како сте ми денес (grupna-gushka) Еве јас ќе си се послужам од благото и кафенцето (coffee) (coffee) и отидов да поработам (sonic) Вчера бевме на преглед супер сме и сме многу среќни (brows) (brows) (rad) Денес сум на јога па вечер дома ќе си одмарам оти веќе сум турбо ептен (ner) Хепи поздрав за тебе и најголема (big-hug) Останатите се читаме пак ќе ви поминам вечер на втората тура кафенце (grupna-gushka) (l2)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Нашето топло зимско катче во празнична атмосфера

Post by Debora » 19 Mar 2015, 11:07

Добро утро. (kup)
Слатка кога ја видов преполнетава палачинка се излигавив. (laugh1) (big-hug)
Кит кет сигурно додека си го напишала постот си сработила уште 5-6 работи низ дома или на дуќан. (laugh1) (kup)
Мачето го видела бебе, па како нема да бидеш среќна. (big-hug)
Мама Филигран зафетени со умно бебе. Супер што сте добри, секогаш да сте така. (love5) (big-hug)
Хепинес да се одморите во наредниот период и стресовите да ви се зад грб засекогаш. Го чекаме и тоа инаетливото запче да пробиле, гушка за вас. (big-hug)
Саншајн - стално ми иде да те викам God's shine. (love5) (kup)
Црнокоса брзо да ја избрате настината и да сте ни ко нови со Г. (love5) (big-hug)
Веселко па еве кај е вторник, ни една недела нема. (thumbsup) Уживајте сега во возбудливото време. (kup)
Хепииииииииии (jmp) (big-hug)
Нинка ни ја снема, ќе се караме. (rp) (kup) (kup) (kup)
Драга како сте вие со дечиките? (kup)
Лена Нела исто ни ја снема. (sneeky) (kup)
Поздрав до сите, имам работа, а така денес се натенане ми оди работата. (rolll) (kup)

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Нашето топло зимско катче во празнична атмосфера

Post by Filigran » 19 Mar 2015, 11:23

Леле палачинкава , не да ми излегоа лиги. А постам. Ама си најдов посен еурокрем, па посни палачинки мхмхмхм
http://s2.postimg.org/sfilhgdyx/2dd23c9 ... 6116f9.jpg
Поздрав до ситееее. ќе јади Јаков па .............

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Нашето топло зимско катче во празнична атмосфера

Post by aneance » 19 Mar 2015, 14:45

Zdravo devojki i od mene
Samo sto se vrativ od lekar i jadevme pa da vi pisam ke vi pisam vo ocekuvanje na bremenost za toa sto mi rece doktorot
Inaku izmorena sum trebase kaj efremovski ama on ni rece da odime kaj petanovski on bil postrucen za nasata problematika ama nemavme zakazano i cekavme saat ipol ama ne primi
A soprugot bolen so malce pokacena temp cekase so mene ama sakav i dvajcata da bideme i on da znae se sto ke rece doktorot
sweety fala za palacinkite i jas vecer ke si napravam
Do site ostanati (big-hug)

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Нашето топло зимско катче во празнична атмосфера

Post by Lena_nela » 19 Mar 2015, 15:27

Еве ја Лена_нела (brows) Не ми беше во ред лаптопот,од работа немав мн време за да ви пишам,а од моб. многу ми е тешко да пишувам,по стопати си правам пиши бриши. Но конечно го поправивме па сега можам да си пијамкафенце со вас. Филигран какво кафе (drool) и да не му се пие н а човек од ова ке се залепи за екран (drool) (drool) земам јас едно (thumbup) Инаку јас сум подобра, оваа недела и ми дојде (rw2) не ми каснеше мн,ден-два, и сега од понеделник почнувам со контроли да се доведе се во ред па да можеме да почнеме повторно со акција (dve)
Хепи се вратила (joy) (joy) (joy) (joy) мн ни недостасуваше (love5) (love5) (love5) (love5) се надевам дека од сега почесто ке те има тука (thumbsup)
Мечето,Дебора,Саншајн,Слатка,Анеанче,Драга,К-кет,Хепинес,Црнокоса,Весела,Нинушка (big-hug) да не ве кометирам сега една по една туку само силно ке ве гушнам (big-hug) , а истото важи и за оние што се зафатени и што поодамна немаат тука пишано ( Беломорка,Бобе,Мау,Радост,Рипченце,Имамбебе,Смешко,Анабејби.........)
Кај нас денес поминаа сите времиња,на моменти снег,на моменти дожд па малку сонце,а во глобала камен ладно со некој северен ветер (cold) (cold) (cold) Но покрај се имајте си убав ден!!!! (beer)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Нашето топло зимско катче во празнична атмосфера

Post by kit-kat » 20 Mar 2015, 07:43

(coffee) (coffee) (coffee) (coffee)
Станувај те. Кај нас ведро стакло (pipi) (rad) (rad) Само за мене.
ЛенаНела убаво што пак те има.
Имајте убав ден (bu)

Заклучена

Return to “Опуштено”