Нашето топло зимско катче во празнична атмосфера

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

RedRose30
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1060
Придружен: 26 Oct 2013, 11:05
Му се допанале: 1303 пати
Им се допаднал: 446 пати

Re: Нашето топло зимско катче во празнична атмосфера

Post by RedRose30 » 15 Mar 2015, 09:30

Здраво и јас да ви се придружам во кафенцето. Навистина е убаво времето, штета е да не се искористи. И јас се спремам, сакам денес на шетање да се удрам (brows) Имајте убав ден девојки (l2)

http://s18.postimg.org/edex4niw9/images.jpg

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Нашето топло зимско катче во празнична атмосфера

Post by sweety » 15 Mar 2015, 10:01

Добро утро (kup) идам и јас на кафенце на свежо сварено (rad) сакам да отидам до црква,ручек да направам и денес по дома а и времето е ладно (cold) искрено и не ми се оди ќе видиме до вечер има време (laugh1) , јас припремив доручека па ајде повелете
http://s13.postimg.org/m4h4n2ns7/breakf ... health.jpg

draga^^
Член
Член
Мислења: 119
Придружен: 18 Oct 2014, 14:00
Му се допанале: 29 пати
Им се допаднал: 40 пати

Re: Нашето топло зимско катче во празнична атмосфера

Post by draga^^ » 15 Mar 2015, 10:17

(big-hug) (big-hug) (big-hug)

happiness
Домашен член
Домашен член
Мислења: 746
Придружен: 02 May 2014, 21:37
Му се допанале: 221 пати
Им се допаднал: 269 пати

Re: Нашето топло зимско катче во празнична атмосфера

Post by happiness » 15 Mar 2015, 14:00

ubav den devojki (kup)
denovive ve citav samo nikako da stignam da ve pozdravam eve sega pijam kafence mm uspea da go zaspie S pa i toj si odmora pokraj nego... (brows)
so denovive sum zbrkana , pred nekolku dena bev kaj majkami i na vrakanje se rasipa kolata snema struja (ner) bash probvavme so komshijata akumulatorot da ne e ama ne beshe aj sleden den mm vrti, vrti okolu kola ne pali pa nepali (scared) ja shlepavme do servis taka pomina denot bezveza... vecerta vujko na mm ni kazuvaat ne e dobar aj na bolnica , se ispanicivme site sledniot den velat mora Sk (scared) (scared) sme plativme cel ton delovite za kolata koga se nema vreme da se rasprashah na drugi mesta to e... i eve veke nekolku dena sveki e Sk, mm rastrcan na site strani, samo Bog da pomogni da ozdravi covekot...
Jas so S doma se drzime vo race koga ke zaspie ve citam od mobilen (kup) (kup)
sweety kolku mi e krivo sto sum propushtila vaka ubavi kafenca (stomp)
debora veke ja otvorila sezonata za peshacenje (joy) S namesto da izvadi zapce kako dupka pocnuva da mi lici bash kaj sto treba da e zapceto... (confus) veke ne znam so gledam ama ova placenje den i nok mora da pokazi nesto... kako feferonce e luto! (laugh1)
maceto me raduva sto princezata e dobra (joy) samo taka neka prodolzi neka si rasti ubavicata na mama (love5) galka za meshe (a2)
aneance kako si ...? kako pominavme so rezultatite...? sigurno se vo red (bu)
kitket (big-hug)
draga zafatena so obvrski okolu princezite (brows) omalaksanosta ja izbrka , milo mi e sto si dobra (big-hug)
peperutke ubavo e vaka kafence da se napieme dosta samo vo temi za gotvenje se naogame (rolll) gushki za junacite i se nadevam deka ne nastina nokeska od stud (tongue) (a2)
filigran na gosti kaj mama , a sunshine pak si ja ima mama za gostinka (love5) (love5) (love5) (love5)
uzivjate prijatelki vo ubaviot den jas pravam rucek dodeka odmaraat mazite, da se nemalo vreme covek da odmori (shaking)
(grupna-gushka)

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Нашето топло зимско катче во празнична атмосфера

Post by Maceto » 15 Mar 2015, 16:59

Девојчиња еве и јас да ве поздравам, на вакво убаво време сите сме удриле на шетање (rad) (rad) Јас вчера низ дома чистев, завршував некои работи со алишта средување, ама затоа денес си отидовме со мм на сладолед, па после на ручек еве сега одмараме кафенце низ дома, па вечер и до City Mall малку на прошетка (part) (part) Happiness се надевам брзо ќе ти заврши овој период како што ти се овие неколку денови (big-hug) Имајте убав неделен ден другарки се читаме утре dance dance (grupna-gushka)

RedRose30
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1060
Придружен: 26 Oct 2013, 11:05
Му се допанале: 1303 пати
Им се допаднал: 446 пати

Re: Нашето топло зимско катче во празнична атмосфера

Post by RedRose30 » 15 Mar 2015, 18:56

Девојки јас бев во природа денес, супер си поминав, ама сега не ми се мрда, таква мрза ме има фатено, само за (sleep3)
АнаБејби кај си тииииии, па те немам прочитано можеби еден месец, поздрав до сите, имајте убава вечер (grupna-gushka)

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Нашето топло зимско катче во празнична атмосфера

Post by Maceto » 16 Mar 2015, 09:25

Добро утро девојчиња мили (brows) Еве да почастам кафе вака понеделнички (coffee) (coffee) (coffee) да тргне неделата, а башка сега и мекици ќе послужам за бебето на мама Лејла да и е живо и здраво (rad) (rad) (part) (part) Инаку мм вчера ме частеше две кошули од City Mall od Stradivarius за 8-ми Март (rad) (rad) а и тој си се поднови со многу работи дури повеќе од мене и сега сме задоволни и двајцата (rolll) (rolll) Ама јас за една недела пак ќе одам по фармерки и кондурчиња си бендисав и спремни за пролет (brows) (brows) Денес сум на јога па после дома ќе ми дојдат едни другари на кафе и така исполнет ден ми е најубаво (rad) (rad) Имајте убав сончев ден мили мои (grupna-gushka) (l2)
http://s7.postimg.org/vc2744cyj/sakate_ ... afence.jpg

http://s22.postimg.org/ic0i89ek1/images.jpg

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Нашето топло зимско катче во празнична атмосфера

Post by sweety » 16 Mar 2015, 13:09

Добар ден колку убави вести имаме понеделнички (part) (part) веќе пристигнале мекиците (joy) (joy) ептен се израдував за Лејла кога прочитав (love5) ,Маче со здравје да си ги носиш кошулките ,Кит кат пиши ни како помина те мислам (a2) ,Редроуз се одмори ли (big-hug) другите каде ни се за кафенце (tap) искрено јас сум будна уште од пет не ме фати сон, затоа кога се вративме доручкувавме со мм тој замина на работа а јас си поспав па мм ме разбуди да прашал како сум ми џвони на секој саат да праша како сум (love5) се распишав имајте убав ден (grupna-gushka)
http://s24.postimg.org/w9s8ddlxx/109960 ... 3080_n.jpg

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Нашето топло зимско катче во празнична атмосфера

Post by Debora » 16 Mar 2015, 14:26

Аааа јас викам чекам да видам кој послужил мекици, тоа Мачето било. (rad) (rad) (rad) Јас мислев има уште време и баш се изненадив и израдував кога прочитав утрово за Лејла. Живи и здрави нека се и долговечни! (part) (part) (part)
Слатка се грижи тм, уште малку па наааајубави вести ќе ни пишеш. (part) (part) (part)
Кит кет ја чекаме исто, гушка. (kup)
Хепинес брзо да оздрави вујко ти. (prayer) A тоа најслаткото феферонче да ни го гушнеш од тетките. (a2)
Драга сега е топло, сигурно шетате и уживате со дечките. (kup)
Саншајн ти си добро, нели? (big-hug)
Анеанче ги земавте ли резултатите? (bu)
Ред Роуз и јас бев така после шетањето во саботата, ама вчера пак бев спремна и орна за шетање. (laugh1)
Ние бевме на рид на шетање, ама од сабајле имав работа низ град - па не фати жешкото и мрчевме по малку. (laugh1) Колку нагло се менува температурата, ама добро е овака. (smile)
Не гледам пост од Анабејби. АЈде да побарам поубаво. (smile)
Имајте сите убав ден. (grupna-gushka)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Нашето топло зимско катче во празнична атмосфера

Post by kit-kat » 16 Mar 2015, 15:29

Само на мекици идам (part) (part) (part) нека е здраво и живо новото форумско јуначе и секаде да даде Бог.
Си пишав во темата како поминав и само ќе ве (kup) сите.

Заклучена

Return to “Опуштено”