Пролетно кафе со најдобрите пријателки.

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

Заклучена
kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3250
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1250 пати
Им се допаднал: 1724 пати

Пролетно кафе со најдобрите пријателки.

Post by kit-kat » 21 Mar 2015, 08:39

WELCOME SPRING
http://s17.postimg.org/5w2gfrqj3/images_2.jpg

Добро утро во нова пролет со нова надеж.Нека се редат убави и позитивни муабети.Да сме здрави и живи и весели.
Еве по едно кафе и доручек во природа.И времето е со нас.


http://s4.postimg.org/yaboyiqxp/images_5.jpg

http://s11.postimg.org/vt1dbnefn/images_1.jpg

http://s30.postimg.org/l4npguz8x/images_8.jpg

http://s24.postimg.org/f3u8ddbn9/images_3.jpg

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1152
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 737 пати

Re: Пролетно кафе со најдобрите пријателки.

Post by sunshine_2012 » 21 Mar 2015, 09:01

Кит Кат е сега мора да си отиде зимата. Собата е преубава цветна дсмо за дружење. (smile)
Епа ајде друштво на кафенце и частовки во преубавата пролетна соба. (rad)

RedRose30
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1060
Придружен: 26 Oct 2013, 11:05
Му се допанале: 1303 пати
Им се допаднал: 446 пати

Re: Пролетно кафе со најдобрите пријателки.

Post by RedRose30 » 21 Mar 2015, 09:40

Баш мислев кога ќе отвараме нова тема. Прекрасно е новото катче, пролетно, со цвеќенца, баш како што сакам (rad) Да ни се множат убави муабети, да споделуваме радости, да сме живи и здрави (l2)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11040
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5832 пати
Им се допаднал: 3569 пати

Re: Пролетно кафе со најдобрите пријателки.

Post by Debora » 21 Mar 2015, 10:50

Што убаво се пие кафенце во ваква убава атмосфера, со убави пријателки и убави муабети. (love5) Нека биде ова навестување на нови убави нешта, како што посака домаќинката и нека биде исполнета темава со пријатна дружба и топли муабети. (kup) (kup) (kup)

Neda_Jovan
Редовен член
Редовен член
Мислења: 384
Придружен: 18 Jun 2013, 14:40
Му се допанале: 362 пати
Им се допаднал: 155 пати

Re: Пролетно кафе со најдобрите пријателки.

Post by Neda_Jovan » 21 Mar 2015, 13:21

Kolku ubav povod za ubav den i vesela tema. Da se razonodime i razmrdame posle dosadnata zima. (thumbsup) za Kit ket

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Пролетно кафе со најдобрите пријателки.

Post by aneance » 21 Mar 2015, 13:53

Еве и јас доаѓам на кафе муабет
Да ви кажам право со душа чекав да помине зимава и да дојде пролет а уште повеќе си го чекам летото
Денес баш пролетен ден сончево за мерак
Вчера еден куп гости имав, денес сме на гости прасе ќе печеме и утре младенци баш убаво ни се погоди викендов весело со луѓе
слатка како помина трансверот те мислам
Ве гушкам ситее

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Пролетно кафе со најдобрите пријателки.

Post by Filigran » 21 Mar 2015, 16:12

http://s27.postimg.org/gbmettrwz/frozen_2013_04.jpg
Поздрав пријателки (kup)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Пролетно кафе со најдобрите пријателки.

Post by sweety » 21 Mar 2015, 17:06

Dobar den (coffee) (coffee) (coffee) (coffee) airlija neka ni e novata soba si zamina zimata I doaga prolet ide radost smea (joy) (joy) (joy) , jas lezam si pustiv spanska serija I si uzivam (jmp) Aneance pisav vo dnevniceto ubavo da si pomine za mladenci (big-hug) ubav den

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Пролетно кафе со најдобрите пријателки.

Post by Lena_nela » 21 Mar 2015, 18:05

Јас ја барам зимската соба,а воопшто не приметив дека имаме пролетна тераса, Ајде нека овде ни се нижат само убави муабети. Па редно беше да излеземе малку на сонце (thumbsup)
Ајде ве водам на прекрасна тераса и на попладневно кафенце

http://s17.postimg.org/3rurvarkf/02_terasa.jpg


http://s8.postimg.org/tm3sgk59x/strait_coffee1.jpg
Денес баш беше права пролет,јас со синко се изнашеткав,па го оставив него кајсвеки и јас си отидов на малку дотерување,депилирање,фризерај,па малку да заличам на женско (w1)
Си мислев вака средена вечер со мм ке си излеземе но ништо ни се најавија стар (w1) осватовите на гости,па така да јас се спремив за во кујна-домаќица (rolll)
Пријателки уживајте во пролета и се читкаме (big-hug)http://s8.postimg.org/bjjwgto6t/spring_gifs14.jpg

happiness
Домашен член
Домашен член
Мислења: 746
Придружен: 02 May 2014, 21:37
Му се допанале: 221 пати
Им се допаднал: 269 пати

Re: Пролетно кафе со најдобрите пријателки.

Post by happiness » 21 Mar 2015, 23:14

Eve me i mene na veselba (brows)
Kitket ne pocasti so ubavo proletno raspolozenie dance
Neka se pishuvaat stranici ispolneti so radost i sreka da si bideme site vo dobro raspolozenie i da imame mnoooogu zaednicki kafenca dance
Prijatelki moi mnogu i se izdraduvav na sweety i maleckoto angelce vo meshe fala mu na Bog ubavo pominale so ET (rad)
Smeshko ja procitav (brows) gushki do vas so D i mozes da ne posetish vo vaka ubava cvetna soba za kafe (kup)
Aneance si ima ispolnet vikend (part)

Devojki dobra vi nok jas pisuvam od mob veke sum v krevet spremna za spienje (brows)

Заклучена

Return to “Опуштено”