Пролетно кафе со најдобрите пријателки.

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Пролетно кафе со најдобрите пријателки.

Post by borjana » 22 Jun 2015, 08:27

Добро утро и од мене. Долго време ве пратам и се радувам на вашата дружба па реков да ви се придружам понеделнички да си пиеме заедно кафе.Дома имам мајстори реновираме, а и чекам да не добијам денес нели треба. Сакам да ве поздравам сите мноогу и да ви посакам убав ден и среќна недела да имаме сите. Многу сум среќна што сум дел од вас и што ми сте тука си вашите совети секогаш. Сабајлево станав некако среќна па сакав да ја искористам оваа прилика да ви ја пренесам среќата и да ви се придружам. (kup)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11040
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5832 пати
Им се допаднал: 3569 пати

Re: Пролетно кафе со најдобрите пријателки.

Post by Debora » 22 Jun 2015, 10:59

Борјана добродојде на кафе муабет. (grupna-gushka)
Стално да си така убаво расположена, па со среќа - чекаме убави вести од тебе. (a2)
Мачетоооо како е домче? (laugh1)
Мене баш ми е некако пријатно денес, свежичко, па пополека ова... она .... (brows)

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Пролетно кафе со најдобрите пријателки.

Post by Maceto » 22 Jun 2015, 11:14

Добро утро девојчиња мои, јас додека да станам и да ви пишам вие веќе и кафенце сте послужиле, ама еве и од мене ќе има некоја салатка за вас, знаете јас што јадам морам да ве послужам и вас (rad) (rad) Колку е убаво чувството да станеш и да не си на работа (rolll) (rolll) Сега ќе си одам да пазарувам нешто за мене што ми е потребно, па после и ручек да си спремам, а може ако сум уште во вакво расположение и некоја торта да направам, ама за тоа не гарантирам (laugh1) (laugh1) Поручек одам на ЦТГ и преглед па ќе ви пишам како сум поминала (brows) (brows) Беломорче супер за одморот, јас мислам дека од Јадран нема поубаво море, таму секогаш сум ги имала најубавите одмори (rad) (rad) Баш ми е мило за тебе (big-hug) Деборааа како си ми ти мила, денес ќе шетнеш малку или...еве за тебе огромна (a2) Борјана (dobr) со среќа за недобивањето и повели со нас на кафенце секој ден на дружење (big-hug) Слатка каде си ти мила, ајде повели на кафенце и салата и сигурно главата денес е супер нели (big-hug) Лена_Нела мила како си ми ти, се одмори ли викендот, како е синко, го гали ли мешето твое (big-hug) Хепинес изгледа турбо се спрема за крштевката или помина а јас не сум во тек (scared) Како и да една голема гушка за синко (big-hug) Филигран мила како сте вие (a2) КитКат мила ајде повели на кафенце или пак ти (sonic) ајде малку одмори со нас, (big-hug) Анеанче како си ми ти мила, шеташ сигурно некаде (big-hug) Другарки мои РедРоуз, Саншајн,Радост,Рипченце,Пеперутка,Драга,Хепи,Лејла,Весела и сите други ве гушкам најмногу и имајте убав ден (grupna-gushka) (l2)
http://s28.postimg.org/94xohtbkd/6a0134 ... _400wi.jpg

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Пролетно кафе со најдобрите пријателки.

Post by sweety » 22 Jun 2015, 12:23

Добар ден идам и јас на кафенце и салата (sonic) ,се мислам што да правам ем и досаадно ми е а плус и нешто ме мрзи , супер комбинација (laugh1) за некој ден ќе ми дојдат другарки на гости ептен се радувам (rad) (rad) и ќе нема да ми биде досадно, ќе има шетање и дружење само поретко ќе ме има на форумот ама од моб. ќе се искрадам да ве читнам ,Маче те чекаме со убави ветси покасно, Дебора главата денес е мирна не преспав ранобудна сум денес (laugh1) ,Беломорка на здравје кафето и убаво да си поминете на одмор ,Лена-нела средивте ли дома ,Борјана добредојде на кафе муабет тда си бидеш секогаш вака среќна, и те чекаме со убави вести (joy) (joy) ,Филигран,Хепинес ,Смешко,Кит кат, Саншајн и сите останати имајте убав ден
http://s22.postimg.org/9085qskyp/108056 ... 1186_n.jpg

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11040
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5832 пати
Им се допаднал: 3569 пати

Re: Пролетно кафе со најдобрите пријателки.

Post by Debora » 22 Jun 2015, 13:08

Мачето фала за овошјето, баш убаво и освежувачко. dance Ем дома, ем шетање, мераци. (laugh1) (rad)
Слатка браво за умната глава. (thumbsup) Ќе отвориш ли муабет за трудниците? (jmp)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11040
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5832 пати
Им се допаднал: 3569 пати

Re: Пролетно кафе со најдобрите пријателки.

Post by Debora » 22 Jun 2015, 13:11

Пак јас. Летово ќе помине, ние уште пиеме пролетни кафиња. =))
Има ли доброволец за летна кафе тема? (part) (kup)

Заклучена

Return to “Опуштено”