Пролетно кафе со најдобрите пријателки.

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Пролетно кафе со најдобрите пријателки.

Post by Debora » 20 Jun 2015, 10:30

Добро утро. (kup)
Слатка фала за кафенцето, се разбира дека ќе се дружиме. (a2)
Смешко и Кит кет се соници, ама изгледа такво им е поднебјето. (rolll) (kup)
Анеанче како испаднаа цвеќињата во дворот? Според замислата? Сигурно сега уживате во плодот од вашиот труд што го вложивте во него. (lovet)
Лена Нела се одмори ли од Ск? (a2)
Ние денес сме дома, а требаше да одиме на прошетка... (sneeky) ... ќе ја наредиме некако. (smile)
Поздрав до сите. Веселко еве по едно пивце. (beer) (grupna-gushka)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Пролетно кафе со најдобрите пријателки.

Post by SMESKO » 20 Jun 2015, 11:15

Здраво девојки....јас сум на поседок кај мама па до в4ера беше на работа па јадење чистење низ дома и чување на Дарија беше препуштено на мене и затоа бев (sonic) ,ама затоа пак денес сум (piggy) (rolll)
Утре си бегаме цела недела му бевме на гости мм вели кога ќе си дојдите неможам повеќе сам (brows) ќе надокнадиме ние (laugh1) .
Кит Кат (racinja)
Дебор4е мила да те земиме на поседок ние со Кит Кат да видиме дали е до поднебјето или до луѓето (ner) (rolll) (rolll) (rolll) .
Мачето ајде уште малку па после ЖУРКА ЖУРКА (love5) со лесно мила
Слатка послужуваш многу убаво кафенце a сладоледот (piggy) (lovet) ја би зела и 2 (a2)
Филигран мила каде ни си ти (bu)
Анеанче работно (cl)
Веселчо (beer) (beer) (beer)
Поздрав (big-hug)

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Пролетно кафе со најдобрите пријателки.

Post by aneance » 20 Jun 2015, 12:56

Здраво и од мене
Сабајлево пиевме кафенце со мм, доручкувавме, чистев и сега седнав
Инаку вечер ќе дојдат внуките на мм и мојата помалата сестра на спиење(инаку постарата внука и сестра ми заедно учат во школо)
Дебора петуниите на тараса ми се ептен убави, ама вербените во двор ми се исушија кога бевме на одмор, изгледа не им ставале многу вода и ги откорнав
Смешко убаво си протера на гости кај мајка ти, ама на тм му фалиш (smile)
Слатка фала на кафенцето , какви се плановите за денес
Кит кат одмараш или пак си во гужви
Мачето како си ми ќе шеткаш ли викендов (smile)
Весела, sunshine , lena nela, draga ... (grupna-gushka)
Се читаме покасно

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Пролетно кафе со најдобрите пријателки.

Post by Maceto » 20 Jun 2015, 13:01

Девојчиња еве ме и мене, какво кафе и сладолед Слатка ни направила леле неможам да оддолеам (rad) (rad) Мила многу убав сон си сонувала, јас сега сум спремна па бебе кога сака може да повели (laugh1) dance КитКат и јас како тебе изгледа, од шетање на бокс (rad) само со бога напред како треба да биде така ќе биде (brows) Деборче па и дома ќе си направиш ти нешто интересно не сумњам јас во тебе мила (big-hug) Смешко кај мама секогаш е најубаво нели мила, јас таму секогаш си викам дома сум (lovet) (lovet) Гушки за Дарија (big-hug) Анеанче вредна девојка секоја чест, ајде сега повели на кафе и одмор заслужен dance Филигран и Хепинес сигурно удриле на шетање со своите ангелчиња (lovet) (grupna-gushka) Лена_Нела гали меше, баш ми е мило што сте супер ти и бебушка твоја (love5) (joy) Каде ни се другите девојчиња, ајде повелете на саботно кафенце и сладолед (rad) (rad) Весела, Пеперутка,Рипченце, Радост,Драга,Хепи, Беломорка,Лејла и сите други другарки имајте убав ден и преубав викенд (grupna-gushka) Ние сме супер, времето супер, после ќе шеткаме малку со мм, па ќе си спремаме ручек, уште се мислиме што да се руча не сме одлучиле (laugh1) (laugh1) Вечер со едни другарки ќе излеземе малку низ град во бољи живот (rad) (part) Ве гушкам сите другарки мои најмили (grupna-gushka)

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Пролетно кафе со најдобрите пријателки.

Post by Lena_nela » 20 Jun 2015, 20:09

Здраво друштвенце!!!Еве јас со кафе во раце (thumbsup) Но прво за денес,јас сум денес (sonic) дома ми е молерот,тој веќе кај да е за вршува,а јас пребришувам,ја средувам кујната,а утре иде жената и таа ке направо убава генералка. Инаку во СК.брзо завршив работа во ГАК па после си шеткавме.Поззз до сите!!!

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Пролетно кафе со најдобрите пријателки.

Post by Debora » 21 Jun 2015, 11:00

Добро утро. (kup)

http://s1.postimg.org/5macfmb67/Sunday_Coffee.jpg

Лена Нела ти имаш еден куп работа, ама важно сте добри со мешко. Денес се надевам дека ќе одмориш малку. (a2)
Мачето е спремно и подвижно. (laugh1) (thumbsup) Ме потсетуваш на една другарка, шеташе вечерта и кога доби контракции, се породи по пола саат откако стаса во болница - ептен лесно породување. dance (bu)
Анеанче си го распредува убаво времето. Супер за петуниите, сигурно се преубави. (joy) (joy) (joy)
Смешко па земете ме со Кит кетка, да ви расипам просек малку. (rolll)
Хепинес како сте вие со бебе? (a2)
Јас пак се разбудив рано кога згрме и после си поспав, па на пазар и сега ме чека дома еден куп работа.
Поздрав до сите. (grupna-gushka)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Пролетно кафе со најдобрите пријателки.

Post by sweety » 21 Jun 2015, 12:02

Добар ден , Деборче што убаво кафе си послужила идам да ти правам друштво (coffee) (coffee) (coffee) , и јас пијам кафе изгледа преспав па ме боли главата (fr) , ние денес на шетање планираме и надвор да ручаме , ослободена сум од ручек правење (pipi) и так аубав ден имајте женички

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Пролетно кафе со најдобрите пријателки.

Post by Maceto » 21 Jun 2015, 23:25

Добра вечер другарки, јас еве само да ве поздаравам за лека ноќ, ние денес шетнавме со мм, па дома ручек он спремаше риба и компирчиња, па сега гледам X-Factor и од утре јас ќе спремам нешто за ручек, нели сум дома не сум на работа, ама прво имам договорено кафенце и малку да шетнам...Деборче дај боже и јас како другарка ти така да се породам, само бог да не чува сите (brows) (brows) Имајте убава вечер па утре варам кафенце јас ако некоја девојка не ме превари (rolll) (rolll) (rolll) Лека ноќ и убави соништа (grupna-gushka)

belomorka
Безрезервен форумски другар
Мислења: 2680
Придружен: 15 Sep 2011, 16:12
Му се допанале: 266 пати
Им се допаднал: 861 пати

Re: Пролетно кафе со најдобрите пријателки.

Post by belomorka » 22 Jun 2015, 08:13

добро утро и од мене (smile) . гледам тука два дена никој не писал нисто. јас си реков ај додека го пијам кафево да видам што има ново.
инаку замислете јас Беломорка здравје боже во август конечно после 3 години ке одам на одмор (smile) .
се надевам дека се ке оди по планот. инаку решивме да одиме на носталгичното јадранско море.
кит кат, деборче, наде, ред роуз, сансајн, рипченце хепи лејла весела нинушка стално ве мислам.
се надевам дека сите сте добро.
имајте убава работна недела. (coffee) (coffee) (coffee)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Пролетно кафе со најдобрите пријателки.

Post by Debora » 22 Jun 2015, 08:25

Добро утро. (kup)
Беломорче ни сварила кафенце. (rad) Еј, баш ме израдува за одморот. Убаво да си поминеш, да се опуштиш после цел период што помина. (a2)
Мачето од денес на трудничко. (jmp)
Слатка умна ли е главата денес? (a2)
Поздрав до сите, имајте убав ден и убава недела. (grupna-gushka)

Заклучена

Return to “Опуштено”