Пролетно кафе со најдобрите пријателки.

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Пролетно кафе со најдобрите пријателки.

Post by sweety » 13 Jun 2015, 10:18

Добар ден (rad) (rad) (rad) намирисав кафе и (sonic) (drool) (joy) , стандарт пак денес ќе се шетам низ трговските (laugh1) утре сме на роденден кај пријатели слават на детето и сега сме во потрага по поклон ,се читкаме покасно имајте убав ден одиме додека не фатиле жештините
http://s8.postimg.org/lx1rla8at/1120510 ... 3454_n.jpg

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Пролетно кафе со најдобрите пријателки.

Post by Maceto » 13 Jun 2015, 16:57

Еве ме и мене овде да се напијам попладневно кафенце (rad) Јас денес правев ручек, мусака за денес (drool) па ручавме со мм, сега ќе си пиеме едно нескафе со сладолед, па ќе одиме да купуваме за бебе козметика и се што ми е потребно мене и за бебе за во болница, за да си имам спремано се па да не барам у последен момент (rolll) (rolll) Вечер сме договорено со едни пријатели кои ни се многу мили да излеземе на пијачка, а претходно ќе одам на фризер да се фарбам и фенирам dance dance Гледам сите девојчиња овде ги нема, сигурно шеткаат на секаде, временце топло, може некој и на базен си има отидено за мерак (joy) (joy) Имајте убав саботен ден другарки мои и уживајте во викендот (grupna-gushka)

maried
Домашен член
Домашен член
Мислења: 823
Придружен: 12 May 2012, 01:22
Му се допанале: 192 пати
Им се допаднал: 422 пати

Re: Пролетно кафе со најдобрите пријателки.

Post by maried » 14 Jun 2015, 18:01

Кај сте девојчиња???? Јас ако не пишувам редовна сум си (brows) (brows) Што е со невремето имате информации, кајнас во Велес баш е спарно :-( Инаку ние сме добри Л направи 21 месец, цел ден само пееме, играме и шетаме. За мирна е мирна, греота е да се жалам, ама како навиена е и ако земам телефонот и не ја гледам одма штрајкува. Читам добри сте сите, баш ми е мило. Мачето и Доротеа се близу до најубавата средба со бебушите (rad) (rad) Слатка, Лена-Нела и Саншајн со лесно на жешкото (thumbsup) Филигран, Хепинес, Смешко, Радост и Рипченце си уживаат со дечињата :-D Дебора шетате со Квини?? Јас бев на кафе со Хепи пред некое време и баш ни оди муабетов, и цел ден да сме заедно ќе си имаме теми за разговор ;-) Имајте убав ден пријателки!!! :-*

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Пролетно кафе со најдобрите пријателки.

Post by Peperutka » 14 Jun 2015, 20:08

Еве и од мене едно кафенце (smile)

http://i45.tinypic.com/2el3vvd.jpg

И јас како Мерид,редовно ве читам но деновиве слабо ве има на форумов,веројатно сите шеткате по убавото време (smile)
Ние како си заредивме,секоја недела шетаме со мм и децата,двапати бевме во Золошка градина,денес сите фамилијарно бевме на Матка,ама имаше премногу гужва,дека таму има ресторан,беше преполн немаше место да седнеме па така само убаво си прошетавме (smile)
Пред некој ден бевме со девер ми и јатрвами(тие имаат две ќеркички,иста разлика се како нашите) на роденден во игротека и супер си поминавме,децава си поиграа и баш убаво им дојде.
Викендов сме пак канети на роденден кај внука од мој братучед.
Друго нема ништо ново кај мене,при крајот на месецов сме на свадба па месецов баш ни е исполнет. (rad) (rad) (part)
Поздрав до сите. (grupna-gushka)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Пролетно кафе со најдобрите пријателки.

Post by Debora » 15 Jun 2015, 09:04

Добро утро. (kup)

http://s27.postimg.org/ob0f61evn/Monday_Coffee.jpg

Пеперутче што убави поводи си имате вие, секогаш така нека биде - да имате еден куп радости и поводи за славење. (a2)
Мерид навратила. Л е умна девојка. (love5) Шетаме ние, најчесто накај Св Илија. Не сум ја сретнала Хепи одамна, изгледа не ни се поклопуваат трасите. (big-hug)
Мачето купивте ли работи за големата средба? (love5) (jmp) (a2)
Слатка исто по прослави е. (jmp) Како сте со меше? (a2)
Другите се тајат, ако ќе се јават кај и да е. (laugh1)
Јас викендов исто убаво си поминав, малку шетање, малку гости ... денес се враќаме во рутина. (smile)
Поздрав до сите. (grupna-gushka)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Пролетно кафе со најдобрите пријателки.

Post by sweety » 15 Jun 2015, 10:06

Добар ден (kup) еве сум и ја на кафе а другите каде ни се (tap) , ние вчера скоро цел ден на роденден супер си поминавме, па вечерта заврна што убаво разлади , јас сега барам ладовинка (smile) , со мм се договараме некаде на викенд па ке видиме кој викенд ќе биде, Пеперутке и вие турбо со прослави ако само за убаво нека е,Дебора се прошетавте ли по ладовинка фала за кафето (rolll) ,Кит кат како си ,Весела (beer) ,Лена-нела како е мешко за некој ден ќе го видите бебчето, јас че си чекам уште 10 дена едвај чекам последен пат бев на преглед пред три недели , Мачето се спремавте ли за примцезата се ближи дденот ситно броиш , другите како ни се Аненаче и тебе одамна те нема на кафе (coffee) ,поздрав имајте убав ден dance dance dance
http://s27.postimg.org/o1uzn37lr/JW_EISSALON_TANNE.jpg

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Пролетно кафе со најдобрите пријателки.

Post by Maceto » 15 Jun 2015, 15:15

Девојчиња еве ме и мене, јас си имав преубав викенд...Во саботата со мм купивме се што е потребно за малата и сега сме спремни, па кога реши да излегува ние сме овде. Вчера имав прекрасен најпрекрасен ден. Мајка ми и беше на гости во Ск, а моите другарки ми приредија најубаво изненадување Baby Shower се беше прекрасно. Сите знаеле освен јас, кога отидовме со мајка ми јас мислев на гости одиме они се собрале, цела соба беше украсена со балони имаше над 30, розеви пердиња, тулови, прекривачи розеви, цела соба беше пинк боја и имаа купено преубави подароци и сите беа посебно завиткани и ги отварав еден по еден, се што купиле беше преубаво и квалитетно и нешто што веднаш ќе го користам. Масасата ја поставиле со розав чаршаф, розеви салфетки и сламки и на ТВ пуштиле бебешка програма....Јас со солзи во очите незнаев што да кажам. Едната другарка украсувала од 20ч навечер до 8 сабајле без спиење...И ми напишале честитка и ме расплакаа, не верував дека некој за некој ќе се ангажира цела недела и со ноќи непреспиени за да приреди такво изненадување...Извинете за долгиот пост (brows) (brows) (brows) Денес влегувам во 38 г.н и денес сум на првото ЦТГ, па ќе ве известам како сум поминала (rad) (rad) Само бог да не чува сите и се да биде во најдобар ред (love5) (lovet) Ве гушкам девојчиња па се читаме вечер или утре сабајле, имајте најубав ден (grupna-gushka)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Пролетно кафе со најдобрите пријателки.

Post by sweety » 16 Jun 2015, 10:03

Добар ден (kup) кај сте женски нешто се изгубивте нема никој на кафе , или сите зафатени , шетате може некој се спрема и за одмор (joy) (joy) ,Маче што убаво изнендување си имала браво за твоите другарки (joy) (joy) (joy) , имјате убав ден се читкаме покасно
http://s21.postimg.org/wa8l4vdhj/110018 ... 4530_n.jpg

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Пролетно кафе со најдобрите пријателки.

Post by Debora » 16 Jun 2015, 10:36

Здраво девојчиња. (kup)
Слатка фала за кафенцето, ама другиве се за ова (rp) , ете така. (smile)
Мачето браво за другарките, на дело покажале колку им значиш. (a2)
Јас бев на пазар, па низ дома... ама ептен е жешко уште од рано. (scared) Еве сега се облачи, белким ќе излади. dance
Поздрав до сите. (grupna-gushka) (beer)

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Пролетно кафе со најдобрите пријателки.

Post by Lena_nela » 16 Jun 2015, 10:52

Еве јас одма да си се јавам,да не јадам сукало од Дебора (laugh1)
Денес бев од сабајле да вадам крв,па резултати покасно,а утре одам на гинек.и ке се видам со бебуш (rad)
Слатка ние сега за сега сме добри,а вие со бебуш имате средба за 10 дена (lovet)
Мачето што убаво изненадување ти приредиле другарките (part)
Ние деновиве се средуваме низ дома,малку со мајстори,па молери и во недела ке ми дојде жена за чистење,но тоа не дека јас одмарам,се нешто наоѓам за работа.затоа и ке ме има по ретко тука,немојте да ми се лутите (thumbup)
А сега јас носам поручек за сите (drool)
http://s21.postimg.org/i37r5yryf/Picture_252_copy.jpg
Чекам кафе од другите (thumbsup) Позз до сите (grupna-gushka)

Заклучена

Return to “Опуштено”