Пролетно кафе со најдобрите пријателки.

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11040
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5832 пати
Им се допаднал: 3569 пати

Re: Пролетно кафе со најдобрите пријателки.

Post by Debora » 16 Jun 2015, 11:08

Лена Нела, мила не се лутиме, само нека со кој кафенце да се напиеме. (tongue) (kup) Ти да си дојдеш со убави резултати после. (a2)
Требаше да правам нешто и мислев се имам, ОП немам лимон. (sneeky)

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Пролетно кафе со најдобрите пријателки.

Post by Maceto » 16 Jun 2015, 12:13

Девојчиња убав ден да си имате, ние сме супер само времето малку зафркава, облаци, сонце (fr) Јас веднаш гледам тука да не ме снајде кавга и доаѓам на кафенце убаво сварено од Слатка (rad) (rad) и на доручек уште поубав од Лена_нела (rad) (rad) Како сте вие две мешиња, Лена_Нела те чекаме со убави резултати и да ни кажеш за средбата со бебенце (brows) (brows) и не чисти ти многу, остави ја жената да си работи (laugh1) Слатка како сте ти и меше уште малку и ти на преглед и може и полот ќе го дознаете (love5) Деборче и ти по жешкото на пазар, а сега ако немаш лимон па утре ќе си направиш или па немора да ставиш ако не е неопходно, седи на ова жешко дома (thumbsup) Те гушкам мила (big-hug) КитКат како си ти мила, Филигран и Хепинес вие мамички сигурно шетате некаде со вашите ангелчиња (love5) (lovet) Анеанче кај си ти мила еве за тебе (big-hug) Јас уште оваа недела сум на работа и веќе мислма доста е колешките ме зафркаваат ееее тука ќе се породиш (rolll) (rolll) Денес после работа сум на кафенце со две другарки, па вечер со уште една пријателка ќе се видиме, ама тоа кога ќе залади после 21ч. Весела,Пеперутка,Драга,Лејла,Смешко,Рипченце,Радост,Мерит,Хепи,Беломорка и сите други другарки ве гушкам најсилно и имајте убав ден (grupna-gushka) (l2)

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Пролетно кафе со најдобрите пријателки.

Post by aneance » 16 Jun 2015, 17:13

Еве сум на кафенце
Изгоревме овие денови мн топло е ама среќа ставивме ролетни пред да одиме на одмор и подобро е со нив, како викаат столар столче нема, така и ние мм има фирма за прозори и ролертни и лани така протеравме ама годинава нема кај да бега, му викам ќе најдам друга фирма ако не стави он
Денес бев до кај мајка ми па кај братучетка ми на кафе и сега јадевме па си направив кафе и мм по обичај не ме дружи и затоа со вас ќе се напијам
Мачето кога ти почнува породилното, доста беше работа (smile)
Лена нела убав доручек си спремила
Дебора само од сабајле надвор да се заврши некоја работа после само дома затварам се па околу 7 излегуваме во дворчето наше мало (smile)
Слатка убаво да прошетате на викенд да смените малце
До сите други (grupna-gushka)

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Пролетно кафе со најдобрите пријателки.

Post by Filigran » 16 Jun 2015, 23:09

Здравоооо,
ај и јас да се јавам , малку подоцна. Кога ќе се сетам колку повеќе време имав пред некој месец, успевав да ве прочитам, ама сега нема. (smile) Од телефон некако не ми се гледа форумов, и плус батеријата брзо се празни.
Секој ден иста приказна, стануваме со бебе, галење, смеење, преслекување, јадење...........игра, игра , игра...........
За на одмор се мислевме да одиме ама се предомисливме па оставивме за накај август или септември.
Денеска прошетавме со бебе, на колешка и беше роденден па ги посетивме на работа. После имавме гости од УСА, па малку си поседивме и на крај завршивме надвор да уморување за убаво спиење.
Мешињата си растат и се гледаат на ехо , ве гушкам силно и издржете на жештиниве, чувајте се.
Ве читкам сите , не сум ве заборавила.
Дебора , дали си обезбеди лимон??? ОП (thumbup)

Добра ноќ на сите (big-hug)

hrizantema
Домашен член
Домашен член
Мислења: 516
Придружен: 01 Nov 2013, 11:44
Му се допанале: 150 пати
Им се допаднал: 252 пати

Re: Пролетно кафе со најдобрите пријателки.

Post by hrizantema » 16 Jun 2015, 23:30

Женски.здраво и од мене (smile) .Постојано ве читам од мобилен,ама додека седнам од компјутер да ви пишам,ме бара бебе и се така се нема време.Инаку мојата малечка расти,утре полниме шест месеци,кога беше си летна времето,порасна куклата мамина,секој ден е се поинтересна,станува наутро и си пее,брмчи нешто,сака да си играме и така по цел ден ни минат деновите со насмевки.Одиме си седиме и кај бабите накај југ,таму ни е поубав воздухот и си шеткаме,во Скопје не се диши, а и ја запишавме во градинка од септември,па здравје ќе видиме како
е се снајдеме.
Слатка,Саншајн,Лена Нела уживајте со мешињата,колку ми е убаво кога ве читам,ме потсетувате на лани ова време кога бев со меше и со носталгија се сеќавам на тие денови,бременоста е нешто најубаво
Мачето уште малку остана мила до средбата а? Одбравте ли име за принцезата или дури кога ќе ја видиш?
Анеанче стварно многу топло, а и ние немаме ролетни во станот ужас и јас сакам да ставеме
Деборке како си ти на жешково,се ладите ли со Квини?
Филигран,порасна и Јаков,да не почна ти со работа?
Ред Роуз и тебе те немам читнато одамна,како си што има ново?
Поздрав до сите останати Радост,Рипченце,Хепи,Драга,Црнокоса,Имамбебе,Кит Кат,Смешко и другите (grupna-gushka)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11040
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5832 пати
Им се допаднал: 3569 пати

Re: Пролетно кафе со најдобрите пријателки.

Post by Debora » 17 Jun 2015, 09:06

Добро утро. (kup)

http://s15.postimg.org/gm5vj1e2z/th_id_ ... _1_P_0.jpg

Хризантема ни дошла. (w1) Колку убаво што имате каде да одите на чист воздух. Да ни ја гушнеш убавицата. (a2)
Филигранкееее (a2) Значи си уживате во игра. Епа што е поубаво. (rad) (rad) (rad)
Анеанче ме изнасмеа со другата фирма. Епа, мора некако да се стават работите на чисто. =))
Мачето се ближи денот. (jmp) Со лесно мила, како цела бременост. (a2)
Саншајн уште со куп гости? (love5) Гушка за вас. (kup)
Јас од сабајле бев да бркам некои работи, па со другарка ми сме договорени да испаднеме. Ич не ми се оди по продавници, ама покрај неа ќе ѕирнам нешто и јас. :ymblushing:
Поздрав до сите имајте убав ден. (kup)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Пролетно кафе со најдобрите пријателки.

Post by sweety » 17 Jun 2015, 10:53

dobar den pijam edno kafe od noga I begam imam nekoj obvrski se citkame pokasno (coffee) (coffee) (coffee)

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Пролетно кафе со најдобрите пријателки.

Post by Maceto » 17 Jun 2015, 12:27

Здраво девојчиња, еве Деборче знае со што да не почасти, моето омилено јадење (drool) (drool) (drool) а и кафенце ќе се напијам. Времето ми иде во прилог денес, нешто не е топло а мене ми одговара (laugh1) (laugh1) Хризантема леле мила одамна те немав читано, куклата твоја пораснала (rad) (brows) па и најпаметно што шетате на југ за воздух, и ние здравје боже така планираме откако ќе се породам да одиме за Кочани на воздух и комарци (rolll) (rolll) Уште оваа недела на работа до петок па после почнувам со одмор и породилно и бебе може да излегува кога сака, мама и тато се подготвени, посебно мама хахахахаха (scared) Само еден бог да не чува сите (lovet) Јас уште активно се движам, си одам на кафенце, по ручеци, со мм шетаме вечерно време, малку грбот ме боли, ама се тоа си е нормално и затоа не се замарам (rolll) (rolll) Ве гушкам сите девојчиња и ви посакувам убав ден да си имате (grupna-gushka) (grupna-gushka) (l2)

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2600
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 617 пати

Re: Пролетно кафе со најдобрите пријателки.

Post by Peperutka » 17 Jun 2015, 12:52

Поздрав и од мене (grupna-gushka)
Мене денес ми е матна главата,покрај апче не ми поминува и баш ми е глупаво.К со баба му се на пазар ама кај и да е ќе дојдат а Д. спие па јас малку да ве читнам (smile)
Филигран и Хризантема на иста бранова должина сме,јасни се обврските со бебиња,ајде на нас ни се простува што не сме многу редовни на форумчево (tongue)
Кој ќе ја отвори летната тема за разговори??? (pipi) (pipi) (pipi)
Гушка до сите,имајте опуштен и убав ден (smile)

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Пролетно кафе со најдобрите пријателки.

Post by Vesela » 17 Jun 2015, 14:07

Zdravo devojcinja. Konecno zavrna, ama samo da ne napravi belja pa namesto da oladi da napravi sparno. Kako sum nervozna denes cudo (ner) . Kaj ova pms mi gi renda zivcive, na cela maka I masinata za perenje mi se rasipa (ner) (comp) (comp) (comp) . Pa belja majstorot ne e dostapen (ner) . Znaci denes sum podaleku od mene (rp) .
Pozdrav do site izvinete za loso raspolozenie.
Ama sepak pivce castam ( ne Dzabe se veli pivce za zivce)
Ziveli (beer) (big-hug)

Заклучена

Return to “Опуштено”