ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

Заклучена
Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by Maceto » 22 Jun 2015, 14:50

Девојчиња еве сега нова тема за престојното лето што е пред нас (rad) (rad) Да ни биде исполнета со многу дружење и најубави кафе муабети, со весели содржини и позитивни разговори (part) (part) Ајде повелете на муабет другарки мои најмили (grupna-gushka) (l2) Слатка сега чекаме на тебе да ни отвориш кафе муабет за трудници од сите тромесечија (lovet) (love5) (t3)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5851 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by Debora » 22 Jun 2015, 15:04

Мачето фала за новото летно катче. (love5) (kup)

http://s10.postimg.org/i5ch13261/quinte ... o_roig.jpg

Отворањево на новите теми од прекрасни трудници нека биде знак на голема навала од мешиња. (t3) (bu)
Темава нека ни биде полна со пријатни, опуштени, весели муабети и убави вести. Позитивна - како и домаќинката. (a2) (grupna-gushka)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by sweety » 22 Jun 2015, 15:16

Аирлија нека ни е новата соба (joy) (joy) dance dance само со убави вести да ги полниме страниците ,сега може нова тура кафе да послужиме (jmp) (jmp) (jmp)
http://s18.postimg.org/z5i06o755/images.jpg

http://s18.postimg.org/sgbgqnlt5/dqxl2.jpg

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by Lena_nela » 22 Jun 2015, 15:36

Здраво друштво,што убаво имаме тука нова летна шема,Мачето прекрасно отворена тема (cl)
Ама со кафињава и терасиве од Слатка и Дебора е уште поубава темава.
Ајде овде нека се пишуваат само убави,среќни работи,нека се зачнат летово мн (b4) ,нека има многу (t3) и да ни се раѓаат здрави и живи деца (bu) (bu) (bu)
Јас се мислев што да ви донесам и ајде си реков по едно Ајс кафе,да се оладиме, плус таква е и атмосферава тука

http://s22.postimg.org/53tyfleld/510071 ... _coffe.jpg
Инаку јас КОНЕЧНО завршив со средување и денес во мир и чисто уживам,синко заспа,јас денес малку отидов на раб. но се вратив и дома одмарав. Многу ми се собра оваа недела,контроли,одење во СК., мајстори,ќути што женава ми исчисти,ми ја светна куќава(да не ми е мака што ја платив) јас само ги испеглав завесите ги наместивме со мм.
Ајде сега одам,да го доправам ручекот,а после сме на роденден со синко. Поздрав за сите (grupna-gushka) и уживајте во летнава шема (thumbsup)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by kit-kat » 22 Jun 2015, 16:34

(coffee) (coffee) (coffee) (beer) за новата соба.
А кас како од Марс падната се чудам зошто е заклучена пролетната соба (rolll) а тоа летото дошло.
Е па аирлија нека ни е само убави муабети да се шират.
Јас стандард со работа. Сега малку по дома синко да повежба пијано, а јас за тоа време да спружам алишта. И пак на дуќан.
ЛенаНела се средила. (thumbsup) за вас.
Мачето уште го шета мешко (rad)
Дебора ја читам често и сум (w1)
Весела како помина на преглед (beer) за тебе.
Слатка како сте вие?
Смешко гледам претрчува (kup) за вас.
Многу форумки ни ги нема само да бидат добри.
Анеанче поздрав и до тебе.
Саншајн сигурно е со гости.
А Лејла ја читам по другите теми.
Бе (grupna-gushka) сите.

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by Vesela » 22 Jun 2015, 16:53

Opaaaaaaa Cestito nova soba. Brzam sega utre poveke . Pozdrav I ziveliiuu (beer) (big-hug)

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by aneance » 22 Jun 2015, 17:47

(rad) (rad) (rad) официјално дојде летенце (rad) највеќе си го сакам (laugh1)
мачето фала за темава, и јас се надевам дека само за убави работи ќе пишуваме и ќе се радуваме сите една (big-hug) до тебе а и од денес си официјално дома (smile) одмарај си и чекај да дојде принцезата
Инаку денес божем малце ама се изнаработев убаво, од сабајле кај мајка ми на кафе па до кај свекрва ми, ставив батачиња да ми се варат, па чистев со правосмукалка, прашина, пеглав и ги чистев прозорите по скали ама не се многу достапни па се изнамачив додека ги исчистам и сега седнав
кит кат браво за синко, свири пијано
лена нела фала за кафенцето, ти си заврши со реновирање можеш да одмориш малце (smile)
слатка што убаво би ми дошол уште еден одмор , да си пијам кафенце на плажа ама ќе видиме дали ќе одиме

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by Peperutka » 22 Jun 2015, 17:59

Да ве поздравам сите и со среќа нека ни биде новата соба за летна шема (rad)
Нека има се како што е вообичаено на форумов - убава и топла атмосфера,опуштени и пријатни муабети (part) (rad)
Гушки до сите и имајте убаво попладне (grupna-gushka)

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by Happy^_^ » 22 Jun 2015, 22:36

Ептен пријaтнo изненaдувaње нoвaвa сoбичкa.:) Пoздрaв дo сите.

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5851 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by Debora » 23 Jun 2015, 08:01

Добро утро. (kup)

http://s17.postimg.org/g7bnan40v/beach_ ... 794680.jpg

http://s30.postimg.org/535h9udrl/th_id_ ... _1_P_0.jpg

Хепи ни навратила. (a2)
Пеперутче фала ти за друштвото, гушка и за тебе. (kup)
Анеанче била вредна, ама таква ни е она. (love5)
Кит кет од што е соник, не приметила дека дошло лето. (rolll) Мила и јас дури вчера приметив. (rolll)
Лена Нела баш ми е мило што завршивте со мајстори. (rad) Сега да се порелаксираш и ти и меше. (a2)
Слатка како ни ја развеселила темава со коктелите. (a2)
Веселкоооо (beer) Ако можеш иди на плажава. (laugh1) (kup)
Саншајн сигурно е со гости уште. (love5)
Каква убава летна шема ни отвори Мачето. (grupna-gushka)
Јас денес имам работа низ град, ама се надевам дека брзо ќе завршам тоа. (tap)
Поздрав до сите имајте прекрасен ден. (grupna-gushka)

Заклучена

Return to “Опуштено”