ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by borjana » 23 Jun 2015, 08:28

Добар ден убав ден, некако најубаво ми е кафето со вас. Ни добив ни тестот е позитивен, може има некоја ббледо розе,ама освем јас никој не ја гледа.јајајаххахја.Наздравје да ни е кафето.

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by sunshine_2012 » 23 Jun 2015, 09:24

Добро утро женски! (coffee) (coffee) (coffee) (coffee) јас на брзинка, ич време немам, со готи сум нон стоп. еди отидат после2 дена други дојда,т ама убаво си поминуваме со нив. Утре цекам еден Христијански рок бенд од Германија да ни дојдат ке ги сместам кај нас, а им организиравме концерт на плоштадот, па ке видемем како ке биде. Молете се за успешен концерт, лани беа и беше супер.
Инаку јас сум добро и добро се чуствувам, бебето напредува фала му на Бог а и е активен, браката го саакаат не родено ама мешето го бакнуваат постојано и го галат и му збораат нон стоп. многу се слатки. Јас сум прилично активна од сабајле до вечер. хехехе дури неможам да ве прочитам.
Фала што ме мислите ми значи многу. имајте убав ден и поздрав и голема гушка (kup) (kup) (kup) (kup)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by sweety » 23 Jun 2015, 10:07

Добро утро (kup) јас поспано утрово имав работа и морав порано да станам а времето си врни само за спиење па сварив кафе да го испијам и да се фатам да исчистам низ дома (joy) (joy) (joy) ,Борјана (coffee) ,Саншајн и ти турбо,Деборче рано и ти си станала утрово, Аненаче и ти вреднице само работиш ,Кит кат од кога не си не послужила со утринско кафе, Хепи (big-hug), имајте убав ден се читкаме покасно одам и низ другите теми да видам што има
http://s15.postimg.org/prokgxn7f/50177707.jpg

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by Maceto » 23 Jun 2015, 11:35

Девојчиња добро утро и од мене (coffee) (coffee) (coffee) Па во оваа соба какви кафиња се служат тоа да посакаш веднаш да си на некоја плажа (rad) (rad) Јас како што сум љубител на плажа и утринско кафе, ама здравје боже догодина со мојата цурица ќе надокнадеме и за ова лето (part) (part) Слатка какви убави кафиња ни служи абе за мерак, мила а кога врне времето е само за спиење (brows) (brows) Борјана ајде навиваме за втор позитивен тест dance dance Деборче ти со обврски полно, но знам дека се ќе завршиш и ќе ни дојдеш на второ кафе, ама со каква слика си не пречекала ова утро секоја чест (lovet) (a2) Киткат стварно одамна не си ни послужила прва кафенце, а и јас како тебе се чудев кај ни отишла темата затворена е (rolll) и решив да отворам нова (rolll) Лена_нела колку убаво мила, ем реновирано, ем чисто само за уживање низ дома (joy) (big-hug) Анеанче како си ти мила, вредна девојка секоја чест, ајде повели тука на освежување, бидејќи ти еднаш се освежи на Тасос (joy) (big-hug) Хепи ни помина на кафенце (rad) мила како си ми ти (big-hug) Мерид нешто ни ја нема на кафенце, ама она кажа дека не чита редовно и ете за нејзе и нејзината кукла огромна гушка од тетките форумски (big-hug) Веселка живели (beer) Беломорче како си мила, ајде повели на некое коктелче во оваа соба (big-hug) Саншајн е стварно си турбо мама (sonic) со три дечиња, со едно во меше, организација на концерти, со гости полно значи секоја чест, капа ти симнувам (cl) (cl) (big-hug) Филигран, Хепинес, Лејла, Пеперутка,Радост,Рипченце, Драга и сите мои другарки ве гушкам најсилно сите и имајте убав ден (grupna-gushka) Јас отидов ми иде другарка ми на гости и она е бремена како мене па ете чекаме да се дружиме и на ГАК (rad) (rad) Вечер пак се читаме мили мои (grupna-gushka)

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by aneance » 23 Jun 2015, 12:24

Еве ме на кафенце (smile)
маче ќе се освежам ама пак ми се иде на одмор, се мислам дека е август а летото само што почнало, дека рано бев на одмор а секоја година почеток на август одиме
слатка ако ти се спие овде секогаш има кафе да се расониш (smile)
sunshine се надевам ќе ви се погоди времето да не врне
борјана ќе биде позитивен тестот, мисли позитивно и ќе биде (big-hug)
дебора лиги ми потекоа (smile) сакааам пааакк на плажа
лена нела хепи пеперутка весела драга филигран смешко ... (grupna-gushka)
Имајте убав ден се читкаме покасно

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by Lena_nela » 23 Jun 2015, 14:04

Е многу ми е убаво на летнава тераса (rad) па што убави муабети (thumbsup)
Јас денес се разладувам т.с се освежувам со вишни,многу се вкусни и не се многу кисели,повелете

http://s29.postimg.org/8zc5d0xgn/cresi_ ... 00x330.jpg
А може и ова убаво да не освежи,затоа земајте кафињата и вишните и ајде сите ваму (w1) (w1) (w1)

http://s4.postimg.org/81arg4c4d/82_tera ... eograd.jpg
Саншајн па вие како хотел сте,нон стоп гости,ајде стискам палци концертот да помине како што треба, гушки до твоите мускетарчиња и тоа малецкото во меше (lovet) (lovet) (lovet)
К-кет и јас додека не видов дека се отворила оваа тема немав представа дека дошло лето (w1) каде на одмор годинава???
Дебора што убаво на плажа,ова нели сме ние (rolll) епа изгледа јас ке сум првата,таа некако ми има мешенце поголемо (w1) (rolll) (laugh1)
Мачето здравје до година ке си се плажирате и уживате со принцезичката (lovet)
Слатка ако ти се спие оди легни му има време за чистење
Весела (beer) (beer) (beer)
Борјана нема разочарување , добро е што сеуште ти касни, јас после 4 дена доцнење направив тест па едвај се гледаше втората цртка,што викаш само јас ја гледав 2линија (thumbup) но ете после една недела ја видов убаво второта линија.
Анеанче имате време,можете со тм да истерате уште еден одмор.
Филигран,Смешко,Хепи,Хепинес,Хризантема,Мау,Драга,Рипченче,Радост,Беломорка....... Позззз до сите и имајте убав ден (grupna-gushka)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11047
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5840 пати
Им се допаднал: 3572 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by Debora » 23 Jun 2015, 15:07

Лена Нела сме на плажата. (laugh1) Што убаво ќе ни дојдат вишниве - право освежување, ама и во супер амбиент. (grupna-gushka)
Анеанече па има време уште едно одморче. (a2)
Мачето, да - ете ме мене на второ кафе. (rolll) Оваа другарка е онаа за која прашуваше на почетокот на бременоста? (w1) Со лесно да ви е на двете, супер што заедно го минувате и овој период и после со бебушите. (kup)
Слатка чим таму врне, ти овде на плажа седи си со нас. (a2)
Саншајн баш ни фалиш, ама знаеме дека си зафатена и за убаво е се. Ќе се молиме концертот да биде успешен. (a2)
Борјана најважно е што ти касни, а тестот колку и да се инати ќе попушти кај и да е. Остани си во мир и позитивна. (a2)
Смешко и Кит кет - си знаеме соници. (kup)
Јас завршив работа. (rad) После ќе имам гости, ама тоа е релаксирање. (kup)
Еве кај биле и малите. (w1)

http://s15.postimg.org/u8dm6xn8r/Baby_B ... 24x504.jpg

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by Maceto » 23 Jun 2015, 20:25

Леле Деборче ме разнежни со сликата, да таа е другарката која на почеток прашував за неа, цела бременост си се дружиме и заедно одевме на Јога и сега и двете се бодриме за моментите кои доаѓаат (rad) (joy) А тука каква плажа има, какви базени има а јас само колку слабост имам на такви работи леле :ymblushing: Сега и ние ќе си чекаме гости на кафенце, еве мм спрема начос чипс, јас земав сладолед абе на кој до што му е (rolll) Ве гушкам сите и имајте најубава вечер (grupna-gushka)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11047
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5840 пати
Им се допаднал: 3572 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by Debora » 24 Jun 2015, 08:50

Добро утро.
Носам кафе. (kup)

http://s30.postimg.org/f317hafvl/cf84b7 ... 3b3e24.jpg

Мачето колку убаво кога има со некој близок да ги минуваш новите моменти. (a2) Инаку, и јас би одбрала сладолед. (laugh1)

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by borjana » 24 Jun 2015, 09:06

Добро утро убав ден.Дебора ме освежи.поздрав до сте,јас добив,но денот е убав ке уживаме во тоа што имане

Заклучена

Return to “Опуштено”