ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by sweety » 24 Jun 2015, 10:03

sto ubavo kafence na plaza uzivancija, mene poretko ke me ima na formuot ovaa nedela ke imam gosti I vo setanje so niv izvinite od mob sum trgnav da gi precekam pa uspat da ve procitam imajte ubav den

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by Maceto » 24 Jun 2015, 11:32

Deborceeee со сликата ме разнежни ептен, оф кафе и плажа, земам од нив и се враќам во реалноста (rolll) (rolll) Добро утро и убав ден и од мене dance Денес денот исполнет ептен, прво сега после кафето се фаќам за работа, ќе пеглам (sneeky) ама послееее имам договорено кафенце со една блиска другарка низ центар (rad) после тоа со една докторка треба да се видам на кафе и на муабет и на морална подршка (thumbsup) после со мм ќе шетнеме низ град, па вечер ќе ни дојде свекрвата на гости (rad) (rad) Ќе ни биде гостинка некое време и јас ќе си одмарам е тогаш ни од вилушката потешко не кревам (rolll) (rolll) а и со неа ептен ни иде муабетот и ќе ја шетам, она таква млада и дотерана ќе сака само да шетаме (rad) тоа е мојата свеки, а башка и поздрав од мајка ми носи хахахахахах (brows) (brows) Ете јас се распишував многу, да не ве замарам туку само да ве изгушкам најсилно на свет и да ве послужам и јас со нешто (grupna-gushka)
http://s1.postimg.org/ojyxan8b3/1110866 ... 5227_n.jpg

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by Lena_nela » 24 Jun 2015, 16:47

Има уште од кафето на Дебора, јас дури сега најдов време за да седнам тука на прекрасниве плажи и тераси со вас. Мачето ке си има гостинка и ке си се дружи,гледај повеќе одмарај додека е свеки тука,нека работи малку таа (brows)
Слатка и ти со гости (thumbup) те чекаме на кафе кога ке можеш да додјеш.
Ех а ние решивме да одиме на гости,да не чекаме (rolll) од утре ке заминуваме малку до Србија кај тетка ми,ке гледам да не се прејадувам мн таму (w1)
Ако начекам време ке ви пратам еден српски поздрав (thumbsup)
Ве оставам добро расположени и сакам да ве најдам уште повесели (beer) (grupna-gushka)
А за денес ви носам нешто мн вкусно,што одговара на плаживе и терасиве

http://s4.postimg.org/nqicmw8rh/ar131664773141711.jpg

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3254
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1250 пати
Им се допаднал: 1729 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by kit-kat » 24 Jun 2015, 20:07

Ех стигнав на кафе (coffee) и да ве почестам (part) (part) (part) синко има роденден ама вистински денес (smile)
Вечерва сме со гости, денес цел ден си слави со другари и се радува.
Ве читнав сите ве (kup) а сега морам да одам да се до спремам.

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11050
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5848 пати
Им се допаднал: 3573 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by Debora » 25 Jun 2015, 07:48

Добро утро. (kup)
Кит кет славеле роденден, а јас каснам. (scared) Нека му е среќен роденденот, да е жив и здрав, Господ да го благослови и чува и да му ја исполни желбата на срцето. (a2)

http://s21.postimg.org/89wm9ocyf/418_41 ... y_goed.jpg

Мачето мило со свекрва, убаво што си се согласувате. (lovet) Ќе ти биде од помош. (bu)
Лена Нела убаво да си поминеш во Србија, да се одмориш по работата дома. (a2)
Слатка со убави гости. (jmp) (kup)
Борјана денес е нов ден - убав ден. (a2)
Јас одам, се читаме после.
Поздрав до сите и имајте убав ден. (grupna-gushka)

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by Maceto » 25 Jun 2015, 11:13

Девојчиња добро утро на сите (coffee) (coffee) (coffee) Еве ме и мене овде со вас да си се послужам од се што сте послужиле (rad) Лена_Нела какво гиро баш се слага со плаживе мммм (drool) убаво да си поминете на гости во Србија, а таму мораааа да се најадеш многу (laugh1) (laugh1) Деборче како си ми ти денес, пак нешто турбо девојка, дојде не посети и веднаш отиде, секоја чест за тебе мила, исполнета со енергија (a2) КитКат нека му е среќен роденденот на синко и имајте убав и исполнет ден (part) (part) сабајле кога станав ми текна на тебе дека денес имате роденден, бидејќи пред некој ден пиша и јас кога бев бремена си шетав до последен ден и потоа веднаш на 24.06 се роди синко колку убавооооо (lovet) (joy) dance Слатка со гости колку убаво деновите нема да ги осети како поминуваат (part) (big-hug) Борјана ајде па летово опуштено, љубов и плажи и после едно позитивно тестче (bu) (big-hug) Ние еве сега со свеки си пиеме кафенце па после малку ќе шетнеме, па ручек ќе прави жената, а јас малку одмор (rad) она вика јас дојдов да ти правам друштво и да ти помогнам, а јас и викам абе што се секираш ќе удриме на шетање (rolll) (rolll) и она се согласи да погоди на снаа (brows) (brows) Вчера бев на ЦТГ и на преглед, докторката вика се е супер, бебе напредува, кога сака да излегува тогаш не форсираме ништо (brows) (brows) и девојчиња останете ми со здравје и убав ден па се читаме вечер на некое второ кафенце или десерт (grupna-gushka)

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by aneance » 25 Jun 2015, 17:48

Здраво и од мене
Вчера бевме на мекици кај Јохан и Соња , пријатели ни се, па во град излезени до касно и денес пак со мајка ми и сестрите на ручек да" части "сестра ми дека ги заврши испитите за оваа година, дојдов дома направив јадење и го чекам мм да стане од спиење па да јадеме, вчера малце повеќе испи и му било мутно цел ден и мене ме криви демек јас сум го терала (rolll)
маче се прошета ли со свеки како помина
кит кат нека му е среќен роденденот па поскоро да си добие братче или сестриче
дебора што убаво кафенце па плус на плажа мераци
лена нела среќен пат и убаво да си поминете на гости
слатка нема проблем оправдано ќе ни бидеш отсутна
борјана со нови сили продолжуваме напред кон нашата цел и нема отлажување, нервирање и разочатување како се вика ГОСПОД НЕКА ЗАКАСНИ САМО ДА НЕ НЕ ЗАБОРАВИ (big-hug)
До сите останати голем поздрав
Еве и јас да ставам една слика да ја разубавам собава
http://s9.postimg.org/o29ey0ean/467111731.jpg

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by sweety » 25 Jun 2015, 18:22

kaolku ubavi jadenja naservirana na plaza (drool) (drool) pa giro (drool) (beer) I nakraj nes sto se sum propustila ama voopsto nemam vreme non stop vo dvizenje se vkluciv da ve pozdravam samo imajte ubavo popladne

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by borjana » 25 Jun 2015, 21:00

Ви испраќам топли поздрави на сите и ви посакувам да имате убава вечер.Денес цел ден се занимаваме со реновирање ве читкав но дури сега успеав да пијам кафе со вас (kup)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by sweety » 26 Jun 2015, 08:46

Добро утро , да послужам кафенце . ве читнав набрзина гостите а домаќинката порано станува се знае (laugh1) ,Маче и ти си имаш друштво свеќи ти е н агости се дружите и го чекатет моментот кога ќе пристигне принцезата,Аненачее што си го терала мт да пие (laugh1) (laugh1) се зезам , Дебора како си ти, Кит кат среќен роденден на синко твој само убавини да ве пратат (joy) (joy) (joy) ,Лена-нела на гости во Србија dance dance ужива другите како ни се (grupna-gushka)
http://s11.postimg.org/491y0pyhv/106411 ... 0485_n.jpg

Заклучена

Return to “Опуштено”