ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by Vesela » 26 Jun 2015, 09:28

Dobro utro na site. Eve dojde petok I Petkana odma se javi (rad) (rad) .
Najprvo na KIT KET sreken rodenden na sinko, ziv, zdrav, vesel da bide.
Inaku ovde merakliski trpezi, kafinja , letni terasi milina. Pozdrav do site ostanete vo dobro zdravje i dobro raspolozenie (smile) (smile)
Ziveli (beer) (beer) (big-hug) (big-hug) (grupna-gushka)

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by Maceto » 26 Jun 2015, 12:00

Девојчиња јас само да ве поздравам и да се напијам едно кафенце со вас (coffee) (coffee) Јас си се изнаспав времето само за спиење е и многу ми дојде убаво (rad) (rad) Сега со свеки ќе пиеме кафенце, па она ќе готви ручек еве во преговори сме што да ручаме, мм вика две жени дома што одлучат мажите мора да си траат и јадат (rolll) (rolll) Инаку вечер сме со мм договорени со една другарка и со дечко и да одиме малку во бољи живот (part) (part) Инаку вие како сте другарки, денес петок, за мене сега секој ден е петок (rad) (rad) Вие уживајте во денот и спремајте се за викендот и инајте најубав ден другарки мои (joy) (grupna-gushka) Еве нешто како за петочки, денес може и винце (drool)
http://s14.postimg.org/yx8gkrwcx/fascin ... alustr.jpg

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by Filigran » 26 Jun 2015, 15:05

Kitket, среќен роденден на синко мил, голем да расти, здрав и жив (part) (part) (part) (part) (part) Јаков се вози со дубакот ама изгледа му се здосади. (ner) (ner) (ner)
Инаку летнава шема малку накај есенска (w1)
Добрички сите, и ние сме добри, се забавуваме по цел ден со бебе кое веќе не личи на бебе. (lovet)
Ве гушкаме и бакнуваме ситеееее (joy) (big-hug)

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by borjana » 27 Jun 2015, 05:46

(coffee) Добро утро,денес јас варам кафе,наздрВје да ни е и убав весел ден да имаме.Ќе купуваме плочки за дома и ламинат мн сум возбудена,само размислувам ваква боја таква не сум спиена хаха. Нека денов ни исполни на сите по една желба. (kup)

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by Maceto » 27 Jun 2015, 15:43

Девојчиња јас на брзина да ве читнам и поздравам, а гледам сите вие некаде шетате (rad) (rad) Ние сме супер, синоќа со мм изглегувавме со другарка ми и дечко и, еве сега се спремаме за град за кафенце, а вечер се договоривме дома да си гледаме тв а свеки ќе ни прави палачинки и крофни па ајде повелете (drool) (drool) Инаку сме супер, бебе ужива во меше нема ништо ново, а Доротеа си има бебенце (jmp) ја прочитав во дневникот, нека и е живо и здраво (rad) (part) Имајте најубав викенд мили мои другарки, па се читаме утре неделно (grupna-gushka) (l2)
http://s1.postimg.org/v8wkkpu6n/Screenshot_97.jpg

http://s1.postimg.org/s0s37o7wv/tumblr_ ... qz4rgp.jpg

Crnokosaa
Домашен член
Домашен член
Мислења: 572
Придружен: 11 Nov 2012, 22:16
Му се допанале: 102 пати
Им се допаднал: 236 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by Crnokosaa » 27 Jun 2015, 18:58

Добар ден и од мене :)
Денеска поопуштено малку , мм не е на работа па дома одмараме . Дојдовме кај моите на кафе па седнав порајат прво да ви пишам па да ве читнам .
Одмарајте сите викендов, убаво да си помините кој што и да прави , јас ве поздравувам и ве гушкам сите , ајде сега продолжувам да листам по темиве . Позз :))

ripcence
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1127
Придружен: 03 Aug 2013, 02:50
Location: Скопје
Му се допанале: 1340 пати
Им се допаднал: 892 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by ripcence » 28 Jun 2015, 03:19

(grupna-gushka) Здраво другарки, прекрасна нова летна соба dance dance dance само за убаво да се пишува!

Да ве поздравам сите, сите ве мислам, ептен малку време имам за да дојдам до компјутер, сега и дечките се на распуст па за мама време вака во ситни саати (smile)
Инаку сите сме супер, најмалиот го фати лошион вирус со тт па се боревме неколку дена, најголемиот се запиша во средно од прва (pipi)
http://migusto.mk/wp-content/uploads/20 ... -torta.jpg
за со кафето, овошни палачинки (lovet)

Бидете поздравени сите, имајте убав викенд (grupna-gushka) , да не заборавам ви пренесувам мнооогу поздрави и бакнежи од Бобе (love5) (big-hug)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by kit-kat » 28 Jun 2015, 09:33

Добро утро на сите
http://s28.postimg.org/tp6vpzpbx/images_7.jpg
Како сте?Ве читам ама како што рече Рипче немам време за мене да седнам и пишам.
Денес малку по дома да средам, бидејки цел ден во дуќан се качувам само навечер,па синко сам станува,јаде и некако ми е хаос. (ner)
на екстерното поминавме супер и двете петки беше пресреќен,а и јас (brows)
еве и малку лапачка од мене,морам да одам толку е моето слободно време.

Ве (grupna-gushka) сите.
http://s14.postimg.org/trq96076p/images_9.jpg

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by Vesela » 28 Jun 2015, 14:32

Zdravo devojki. Da ve pozdravam. Vo guzva sum cel den spremam omilenite jadenja na sinko. Sinko Edna nedela bese vo struga so igraorna na leten folkloren kamp I denes se vraka, pa mi poraca da sum mu napravela omilenite jadenja( bezem na gladuvanje bese tamu (laugh1) (laugh1) (laugh1) , ama merak golem).
Za zal ova vremevo ne im se pogodi ne se banjale.
Ostanete vo dobro zdravje I raspolozenie.
Ve pregrnuvam I ziveliiiiiiiiii (beer) (big-hug)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by sweety » 29 Jun 2015, 10:35

dobro utro ajde kafence (coffee) (coffee) (coffee) (coffee) (coffee) (coffee) kako ste mi ova po edelnucko utro , imajte ubav den I uspesna rabotna nedela (grupna-gushka) (grupna-gushka)

Заклучена

Return to “Опуштено”