ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3254
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1250 пати
Им се допаднал: 1729 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by kit-kat » 29 Jun 2015, 10:51

Добар ден (coffee)
Леле Слатка како ти стои сликчето. (lovet) само здраво и живо нека биде.
Јас исто (sonic)
Се читаме подоцна. (part) (grupna-gushka)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11047
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5840 пати
Им се допаднал: 3572 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by Debora » 29 Jun 2015, 11:14

Добар ден. (kup)
Сите живи, здрави и добри, нормално и соници. (laugh1) Ние си се изнашетавме, па денес пак (sonic) .
Поздрав до сите. (grupna-gushka)

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by Maceto » 29 Jun 2015, 15:28

Девојчиња здраво и од мене, еве јас сум тука да не ме мислите уште нема ништо ново, момата моја си ужива и добри сме и двете (rad) (rad) (rad) Викендот се изнашетавме, со една другарка бев да се видам беше дојдена во Ск па кафенце во City Mall, па вчера со свеки шетавме малку повеќе пешачење, па после си бевме на кафе во еден кафич и супер исполнет викенд (laugh1) (laugh1) Инаку денес бев на преглед и на ЦТГ и се помина во најдобар ред, на бебе му е добро во мешето и кога ќе реши тогаш ќе го чекаме (rad) (rad) Свеки денес ми исчисти, женава готви, ми помага ептен јас сум како на одмор (brows) (brows) ама затоа ја шетам секаде (rolll) (rolll) Ве гушкам сите и ви посакувам да си имате убав ден и пријатна работна недела (grupna-gushka)

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by aneance » 29 Jun 2015, 16:45

Денес правиме 1 година од брак после ќе одиме да прославиме па да ве почастам благце (smile)

http://s10.postimg.org/s6rf4tf3d/happy_ ... y_cake.jpg

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by Maceto » 29 Jun 2015, 17:11

Анеанче честитки за годишницата од брак и да ви се множат, со златна свадба па и повеќе dance dance Да си имате многу љубов и разбирање, па со многу дечиња да си ги чекате другите години (part) (part) Имајте убав ден (jmp) (big-hug)

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by Lena_nela » 29 Jun 2015, 17:32

Здраво друштвенце,како е на летнава тераса???? Гледам убав викенд сте имале,кафе,палачинки,торти (drool)
Ние штотуку се вративме од гости,морам да се пофалам дека супер си поминавме,си шеткавме си јадевме,пиевме и јас со 500гр. плус се вратив (laugh1)
Но мислев и на вас па ви донесов малку од мезенцето (w1)
http://s14.postimg.org/yv8m01e8h/Svinjs ... oasted.jpg

http://s14.postimg.org/wry6sdefl/uzicka_proja.jpg

Анеанче честита годишница (con) (con) (con) уште мн години да си славите исполнети со љубов,дечиња и здравје (joy)
Мачето,Слатка,Дебора,К-кет,Црнокоса,Рипченце,Весела....... поздравввв до сите (big-hug)
Одам да се распакувам и да пуштам машина (thumbup)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11047
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5840 пати
Им се допаднал: 3572 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by Debora » 29 Jun 2015, 17:40

Анеанче честита годишнина! (con) Живи и здрави, секогаш да изобилувате со љубов и многу дечиња да ви трчаат низ дома. (kup)
Лена Нела добродојде назад. (grupna-gushka)

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by aneance » 29 Jun 2015, 22:22

Ви благодарам девојки за убавите честитки и на вас Господ само со убаво да ви врати
Ве (big-hug) сите

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11047
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5840 пати
Им се допаднал: 3572 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by Debora » 30 Jun 2015, 08:32

Добро утро. (kup)

Варам кафе пред да испаднам, ама денес некако ветровито на плажава. (laugh1)

http://s30.postimg.org/wvgc66c1t/coffee ... 06x339.jpg

http://s15.postimg.org/gon4wbhwb/beach_ ... 532572.jpg

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by borjana » 30 Jun 2015, 10:42

Добро утро, како ми дојде кафево , како чаша вода во пустина (rad) .Временцево некако е створено за дома. поздрав и убав ден. (kup) (kup)

Заклучена

Return to “Опуштено”