ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by Debora » 30 Jun 2015, 11:22

Борјана и мене баш ми треба кафе. Еве седнувам на второ, да ми се разбистри главата. (smile)

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by Maceto » 30 Jun 2015, 16:36

Девојчиња еве ме и мене малку покасно, ама јас идам да послужам ручек (rad) (rad) а за кафе дури вечер (rolll) Инаку сум супер, одмарам си по дома, шетам си низ град, одам по кафиња и се разбира чекам бебе да реши да излегува (rad) (rad) ама нешто арно и е таму па си одмара (laugh1) (laugh1) Свеки нели на гости ми е, па жената ми исчисти, ни готви, еве денес ќе излеземе вечер на пица или кафе, каква желба има таква. Утре сум со другарки договорена на излегување и се со планови (rad) (joy) (joy) Ве гушкам сите и ви посакувам да си имате убав ден (lovet) (grupna-gushka)
http://s18.postimg.org/e8ifh7ltl/TXF0296.jpg

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by Lena_nela » 30 Jun 2015, 16:57

Дебора денес сум пиена само едно турско кафе,но кога го видов твоево така некако ми се сопи и се замислив дали имам денес пиено или не,некако и мене како да ми фали кафенце. Изгледа до времево ке е,многу е променливо а и бранови имаме на плажава,денес послеабо се седи таму (laugh1) (thumbsup)
Мачето што убаво си ја нареди работава со свеки (thumbup) таа нека чисти,готви , а ти додека е во меше принцезичката шеткај си (thumbsup) А за ручеков имаш чиста 10 (w1) мн си ни се намачила додела си го сервирала и направила (rolll)
А јас денес правев капри торта,утре му е на мм роденден, ајде после ваков убав ручек може малку благо

http://s22.postimg.org/4zbu3yg4x/kapri_ ... 78_vie.jpg
Каде ни се останативе,изгледа денес не им се иде надвор,малку е ладничко (tongue) Каде и да сте сите имајте убаво попладне (grupna-gushka) (beer)

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by aneance » 30 Jun 2015, 18:26

Еве ме и на ручек и на кафе
Денес бев кај кумата правевме кифли, за две недели малечката кума ќе полни година и ќе и прават крштевка
Вчера бевме до центар си ја прославивме годишнината
лена нела убаво си поминала на гости
мачето што убаво си шеткаш свеки готви ама малата уште не и се излегува
борјана и кај нас е мутно самп за спиење
sweety ни ја нема уште има гости
дебора како да не е лето, а со душа чекав да дојде, како Англија станавме само да се врнело (smile)
До сите останати (big-hug)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by kit-kat » 30 Jun 2015, 21:07

http://s17.postimg.org/qp0wvyolr/good_e ... d_with.jpg
По едно вечерно кафе за сите.
Анеанче со задоцнување честито годишнина (con) До година со бебуле.
Како сте другите?
Дебора се нашета денес? (big-hug)
Ленанела на кафе ни дошла пак (smile)
Мачето сеуште ја шета принцезата во себе (lovet)
Слатка не ја прочитав денес или (shaking)
Јас денес замрзнав.Како зима да иде (cold) (cold) (cold)
Ако вака продолжи на зимовање ќе одиме (laugh1)
Па девојки отидов јас.Добра ноќ.

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by sweety » 30 Jun 2015, 21:32

Добро вечер незнам на која по ред тура кафе идам, сега седнав имам малку повеќе време, инаку турбо сум и јаас,м нон стоп во движеење, изморена , ненаспиена (laugh1) ама битно ептен,многу ми е убаво (rad) (rad) . Анеанче четстито годишница догодина со бебе, маче па заслужува свеки една пица (laugh1) браво ти се си по план и програма (rolll) , Деборче мирна ли е главата,кит кат како си ти,Лена-нела што убава трота (drool) другите како ни се , имајте убава вечер (grupna-gushka)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by Debora » 01 Jul 2015, 09:18

Добро утро. (kup)
Леле ама е интересно времево. Сабајлето бев испадната и така силно припекуваше, сега е облачно. (smile)
Свити се смири главата, умна ми е денес. (laugh1) Ти уживај си во прошетките и друштвото, убаво е да си активна трудница. (a2)
Кит кет што убаво кафенце сварила. (drool) Се нашетувам јас. (rolll) Ме изнасмеа со зимовањето, ама во право си. (rolll) (rolll) (rolll)
Анеанче ни е зафатена со убави поводи, стално така да биде. (a2)
Лена Нела нека му е среќен роденденот на тм. (con) Каква убава торта си направила. (w1) (kup)
Мачето си знае бебе кога да излезе, а ти имаш добра докторка што не ти прави безвеза стресови. (cl) Ама и добра свекрва, додуша и она има добра снаа. Господ добро да дава. (a2)
Поздрав до сите и имајте убав, прекрасен ден... па макар и да врне, како да сме Англија. (laugh1)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by kit-kat » 01 Jul 2015, 10:08

http://s1.postimg.org/j73qiimj3/summerlunch.jpg
Добро утро. (kup)
Трпезата е само за стимул во ова ладно време (cold)
Дебора ако имало сонце кај вас среќни сте (laugh1) Кај нас тмурно со едвај 13 степени.
Ама сепак имајте убав ден.

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by Maceto » 01 Jul 2015, 13:35

Девојчиња еве ме мене малку повеќе се наспав па само што јадев сега и сега со свеки ќе одеме да шетнеме малку на кафенце до центар (rad) (rad) Инаку сум добра и сеуште сум дома или шетам (rolll) (rolll) Гледам и мноите другарки се добри и баш ме радува тоа, позитивни и вредни девојки ве гушкам сите (grupna-gushka)
Деборче мила баш ми е мило што главата поминала и времето стварно како Англија, по прв пат ми одговара вакво време (laugh1) (laugh1)
Киткат мамичка вредна дошла и ни спремила и трпеза за ова време (rad) Те гушкам мила, бравос за синко и за постигнатите резултати на екстерното (big-hug)
Лена_Нела среќен нека му е роденденот на тм и да имајте убав ден денес (part) (part) како си ти мила, синко како е, го гали ли меше (rad) (big-hug)
Слатка ти уживаш во шетањето, така е најдобро да си активна трудница, јас уште шетам и на бебе му е супер во меше хахахахах, изгледа го научив на шетање, па така и ти, гали ја принцезата од мене (love5)
Анеанче супер сте си поминале со тм на годишницата браво, ти како си, сега летото уживаш си, да не одите пак на одмор при крај на летото (cl) (big-hug)
Борјана ајде повели на кафенце (coffee) (coffee)
Хепинес мила како си ти, не те прочитав за крштевката помина или уште не е, јас нешто несум во тек (laugh1)
Филигран како сте ти и Ј, шетате или на одмор да не отидовте (big-hug)
Весела, Мерид,Хепи,Беломорка,Пеперутка,Лејла,Смешко,Драга,Радост,Рипченце,Бранка,и сите други другарки имајте си убав најубав ден (grupna-gushka) (l2)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by sweety » 01 Jul 2015, 15:36

Добар ден друштво (coffee) (coffee) (coffee) (coffee) како сте ми , кај нас многу жешко иyгледа цела недела ќе биде вака јас дома ќе се затворам само навечер на шетање ,моите гости денес си заминуваат па ќе ме има почесто на форумот, оваа недела не ја осетив , како сте ми вие ,Маче на куклата и е убаво а ние чекаме да јадеме мекици,Аненаче не те прочитав денес (coffee) , Дебора бетер од Англија сме =)) ,Кит кат како сте кога на одмор , те прочитав за синчето дека положило со петки браво не се ни сомневавме, Саншјан како помина концертот сеуште ли си со гости како е мешко, Хепинес одамна не сум те прочитала како поминавте крштевката,Филигран се ближи времето за работа како е Ј, Смешко како сте вие лепотицата, Хепи,Бројана,лејла,беломорка и систе останати имајте убав ден
http://s11.postimg.org/rcyxaffr7/114034 ... 6401_n.jpg

Заклучена

Return to “Опуштено”