ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by Lena_nela » 01 Jul 2015, 17:01

К-кет земам од се што си ни поставила на трпеза,но да знаеш одам кај Слатка да фатам од лежалкиве покрај базен, после вакво тмурно време добро ке ми дојде лежење покрај вода (brows)
Дебора имам една фамилија во Лондон и баш кога разговараме околу времево и таа се чуди вика мн изменета климава,вика сега и во Англија не е толку врнежливо како порано, дури чудно им било дека нама дожд,епа и викам ајде врати се овде кај нас ако повеќе ти се допаѓа вакво тмурно време (laugh1) дај да се замениме (w1)
Мачето уживаш ти со твојата свекрва,баво,така треба (cl)
И јас со мојата си живеам убаво само немам мн време за да шетам со неа по кафиња,инаку обавезно навечер околу 18-19 слегуваме во двор и си пиеме кафе(во еден двор сме а во различни куќи) инаку цело време ми се дстапни со свекор ми за било каква помош,посебно околу синко,па правење на ручек (едно три пати во неделата сигурно ручаме кај нив) Инаку синко сеуште неможе да свати за бебето,си кажува дека мама има бебе,но тоа онака,инаку знае некогаш ако речам уф ме боли стомак или половина па ке дојде и ке го бакне мешето (love5)
Анеанче убаво сте си ја прославиле годишницата,епа и ние вечерва ке излеземе малку со мм,треба да ме почасти нешто нели му е роденден,јас му направив торта а тој треба да даде вечера (w1) цел ден не јадам се чувам за вечер (rolll)
Ок,друштво уживајте во денов и се читкаме утре.
Поздрав до сите на форумов (да не ве набројувам) (grupna-gushka) (grupna-gushka) (grupna-gushka)

sakambebe
Член
Член
Мислења: 122
Придружен: 09 Feb 2014, 22:37
Му се допанале: 57 пати
Им се допаднал: 26 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by sakambebe » 01 Jul 2015, 17:30

srcki dali znaete od sto mozi posle ciklus da prodolzi da imam kako kafeavkasto na dolniot ves i na brisenjeto inace 10ti den mie od ciklusot nikogas ne sum imala vakvo nesto ?????ve molam za brz odgovor

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by Maceto » 01 Jul 2015, 18:38

Sakambebe и кај мене имаше еднаш такво нешто како продолжен циклус, мислам дека ми беше од промена на клима, отидов на доктор и си направив пап и се излезе во ред, така да мислам дека нема место за паника, но доколку си во можност претрчи до матичниот гинеколог (a2)

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by borjana » 01 Jul 2015, 18:51

Здраво женички,овие денови со реновирање плус некои експерименти праваам,ве читам ама ретко ви пишувам.мноооооогу ве поздравувам сите, анеанче и мене истото ми де случува сега како тебе, мислам дека такви се циклусите без овулација,не ме земај за збор,само мислам.

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by aneance » 01 Jul 2015, 21:31

Борјана, сакамбебе пиша за циклусот, не сум јас (smile)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by kit-kat » 02 Jul 2015, 09:17

Добро утро
http://s23.postimg.org/shxukc5m3/th_1.jpg
Еве едно кафе на плажа,денес се поправи времето.Се надеваме ќе заличи на лето.
Сакамбебе не се секирај сите сме имале такви циклуси.
Ве молам придржувајте се до темите.За циклуси има теми во другите подфоруми ;-)
Инаку и денес работно да не избегаме од нормала (laugh1)
Ве (kup) сите за убав ден.

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Post by sweety » 02 Jul 2015, 10:15

Добро утро -Добар ден (kup) (kup) (kup) како сте ми другарки (grupna-gushka)
http://s28.postimg.org/t0or4xxa5/d_Frue ... arland.jpg

Заклучена

Return to “Опуштено”