Page 1 of 7

ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Posted: 22 Jun 2015, 14:50
by Maceto
Девојчиња еве сега нова тема за престојното лето што е пред нас (rad) (rad) Да ни биде исполнета со многу дружење и најубави кафе муабети, со весели содржини и позитивни разговори (part) (part) Ајде повелете на муабет другарки мои најмили (grupna-gushka) (l2) Слатка сега чекаме на тебе да ни отвориш кафе муабет за трудници од сите тромесечија (lovet) (love5) (t3)

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Posted: 22 Jun 2015, 15:04
by Debora
Мачето фала за новото летно катче. (love5) (kup)

http://s10.postimg.org/i5ch13261/quinte ... o_roig.jpg

Отворањево на новите теми од прекрасни трудници нека биде знак на голема навала од мешиња. (t3) (bu)
Темава нека ни биде полна со пријатни, опуштени, весели муабети и убави вести. Позитивна - како и домаќинката. (a2) (grupna-gushka)

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Posted: 22 Jun 2015, 15:16
by sweety
Аирлија нека ни е новата соба (joy) (joy) dance dance само со убави вести да ги полниме страниците ,сега може нова тура кафе да послужиме (jmp) (jmp) (jmp)
http://s18.postimg.org/z5i06o755/images.jpg

http://s18.postimg.org/sgbgqnlt5/dqxl2.jpg

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Posted: 22 Jun 2015, 15:36
by Lena_nela
Здраво друштво,што убаво имаме тука нова летна шема,Мачето прекрасно отворена тема (cl)
Ама со кафињава и терасиве од Слатка и Дебора е уште поубава темава.
Ајде овде нека се пишуваат само убави,среќни работи,нека се зачнат летово мн (b4) ,нека има многу (t3) и да ни се раѓаат здрави и живи деца (bu) (bu) (bu)
Јас се мислев што да ви донесам и ајде си реков по едно Ајс кафе,да се оладиме, плус таква е и атмосферава тука

http://s22.postimg.org/53tyfleld/510071 ... _coffe.jpg
Инаку јас КОНЕЧНО завршив со средување и денес во мир и чисто уживам,синко заспа,јас денес малку отидов на раб. но се вратив и дома одмарав. Многу ми се собра оваа недела,контроли,одење во СК., мајстори,ќути што женава ми исчисти,ми ја светна куќава(да не ми е мака што ја платив) јас само ги испеглав завесите ги наместивме со мм.
Ајде сега одам,да го доправам ручекот,а после сме на роденден со синко. Поздрав за сите (grupna-gushka) и уживајте во летнава шема (thumbsup)

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Posted: 22 Jun 2015, 16:34
by kit-kat
(coffee) (coffee) (coffee) (beer) за новата соба.
А кас како од Марс падната се чудам зошто е заклучена пролетната соба (rolll) а тоа летото дошло.
Е па аирлија нека ни е само убави муабети да се шират.
Јас стандард со работа. Сега малку по дома синко да повежба пијано, а јас за тоа време да спружам алишта. И пак на дуќан.
ЛенаНела се средила. (thumbsup) за вас.
Мачето уште го шета мешко (rad)
Дебора ја читам често и сум (w1)
Весела како помина на преглед (beer) за тебе.
Слатка како сте вие?
Смешко гледам претрчува (kup) за вас.
Многу форумки ни ги нема само да бидат добри.
Анеанче поздрав и до тебе.
Саншајн сигурно е со гости.
А Лејла ја читам по другите теми.
Бе (grupna-gushka) сите.

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Posted: 22 Jun 2015, 16:53
by Vesela
Opaaaaaaa Cestito nova soba. Brzam sega utre poveke . Pozdrav I ziveliiuu (beer) (big-hug)

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Posted: 22 Jun 2015, 17:47
by aneance
(rad) (rad) (rad) официјално дојде летенце (rad) највеќе си го сакам (laugh1)
мачето фала за темава, и јас се надевам дека само за убави работи ќе пишуваме и ќе се радуваме сите една (big-hug) до тебе а и од денес си официјално дома (smile) одмарај си и чекај да дојде принцезата
Инаку денес божем малце ама се изнаработев убаво, од сабајле кај мајка ми на кафе па до кај свекрва ми, ставив батачиња да ми се варат, па чистев со правосмукалка, прашина, пеглав и ги чистев прозорите по скали ама не се многу достапни па се изнамачив додека ги исчистам и сега седнав
кит кат браво за синко, свири пијано
лена нела фала за кафенцето, ти си заврши со реновирање можеш да одмориш малце (smile)
слатка што убаво би ми дошол уште еден одмор , да си пијам кафенце на плажа ама ќе видиме дали ќе одиме

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Posted: 22 Jun 2015, 17:59
by Peperutka
Да ве поздравам сите и со среќа нека ни биде новата соба за летна шема (rad)
Нека има се како што е вообичаено на форумов - убава и топла атмосфера,опуштени и пријатни муабети (part) (rad)
Гушки до сите и имајте убаво попладне (grupna-gushka)

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Posted: 22 Jun 2015, 22:36
by Happy^_^
Ептен пријaтнo изненaдувaње нoвaвa сoбичкa.:) Пoздрaв дo сите.

Re: ЛЕТНА КАФЕ ШЕМА СО НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ

Posted: 23 Jun 2015, 08:01
by Debora
Добро утро. (kup)

http://s17.postimg.org/g7bnan40v/beach_ ... 794680.jpg

http://s30.postimg.org/535h9udrl/th_id_ ... _1_P_0.jpg

Хепи ни навратила. (a2)
Пеперутче фала ти за друштвото, гушка и за тебе. (kup)
Анеанче била вредна, ама таква ни е она. (love5)
Кит кет од што е соник, не приметила дека дошло лето. (rolll) Мила и јас дури вчера приметив. (rolll)
Лена Нела баш ми е мило што завршивте со мајстори. (rad) Сега да се порелаксираш и ти и меше. (a2)
Слатка како ни ја развеселила темава со коктелите. (a2)
Веселкоооо (beer) Ако можеш иди на плажава. (laugh1) (kup)
Саншајн сигурно е со гости уште. (love5)
Каква убава летна шема ни отвори Мачето. (grupna-gushka)
Јас денес имам работа низ град, ама се надевам дека брзо ќе завршам тоа. (tap)
Поздрав до сите имајте прекрасен ден. (grupna-gushka)