Повторно заедно на слатко кафенце

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Повторно заедно на слатко кафенце

Post by sweety » 04 Feb 2016, 10:47

Јас да се пријавам во ненаспанатаи (laugh1) на почетокот ми фалеше спиење а сега веќе и самиот организам се навикна на помалку спиењеинаку сме добри тоа е кај нас секојдневие,Деборче ние денес имаме сонце до сега беше смуртено и дожд, гледам денес сонце па јас се расчистив, и сега седнав едно кафе да се напијам на раат што вели Радост (laugh1) додека М спие ,убаво да си поминете со Рипче ,Лена-нела како ми е зетчето (grupna-gushka) (laugh1) ,Смешко како е Дарија гушни ја од нас (big-hug) ,Саншајн ајде и денес на кафе,Кит кат ни ја нема сигурно е (sonic) Борјана вие најубаво си знаете како се осечате така си правите на вас е одлуката (big-hug) али битно убав период следи,имајте убав ден (grupna-gushka)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Повторно заедно на слатко кафенце

Post by Debora » 04 Feb 2016, 12:35

Здраво на сите. (kup)
И јас сакам едно кафенце, не сум ненаспана, ама малку сум заматена. (smile)
Смешко значи играчката ќе допатува можеби од Охрид, уште поубаво и шетање ќе истерате. dance
Радост така живо го замислив крофнето. (lovet) Ама уште малку ќе дојде пролет, па ќе се вратите на секојдневните шетачки. (rad)
Борјана долго ли одиш во теретана? Не се сеќавам дека сум прочитала досега. (w1)
Слатка ти на сонце се расчистуваш, а јас сакам надвор. (laugh1)
Јас чекам една другарка на кафе, па ќе видиме после. (smile)
Поздрав до сите и имајте убав ден. (kup)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Повторно заедно на слатко кафенце

Post by sweety » 05 Feb 2016, 12:45

Женички (kup) ајде петочки да се собериме на кафе (kup) ,М спие јас дочистив вклучив машина ги прострив,ручекот е готов сега уште до продавница да отидам ама прво да испијам кафето (laugh1) за денес завршив работа , како сте ми вие (beer)
http://s13.postimg.org/ifk8c9x87/1ce239 ... 49335d.jpg

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Повторно заедно на слатко кафенце

Post by Debora » 05 Feb 2016, 12:48

Слатка ме превари со кафенцето. Баш убаво ми дојде на готово. (laugh1)
Од сабајле бев на пазар, па другарка ми дојде и сега седнувам. (smile)

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Повторно заедно на слатко кафенце

Post by sunshine_2012 » 05 Feb 2016, 21:57

Здраво женски, јас идам со винце, нели навечер да си се опуштиме и релаксираме
[url=http://postimage.org/]http://s10.postimg.org/io9cqzugp/DSCN4067.jpg[/url
сликава е постара ама добра е за да се опуштиме.
Ке ви ставам еден линк прекрасна инспирација е, се надевам и вие ке го доживеете така.
phpBB [video]

Дебора слободно избриши или премести ако сметаш дека не му е местото.
Инаку добри сме си ние , сите у кревете, го слушам Калеб како збори уште незаспан, еј му реков да е тивок да шепоти он вика на цел глас, па мм отид да го среди малку веке требаше да спие. (unsure) Филип спие , Давид спие , а Даниел чита книга да доврше главаа па и он у кревет, и во 2ч треба да го дојам Ф и јас у кревет. Денеска не сум се изморила многу а ем чистев п дома а и фрижидерот го чистев му дојде редот и на него за греота беше. хе хе.
дами ке одам малку да го подружам мм два реда муабет да направиме.
поздрав имајте добра нок (grupna-gushka)

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Повторно заедно на слатко кафенце

Post by borjana » 06 Feb 2016, 00:26

Девојчиња добра ви вечер (kup) Вечерва сум обесена на интернет конечно ми заврши менструацијата ама незнам дали од влошките или од што како да имам некоја иритација, одма испаничив и во вторник закажав брисеви пап се што е можно. Дали имате слушнато за лакмусови ленти оние кои ја мерат пх вредноста да ги има во аптеки?
Дебора одам во теретана од пред една недела, истражував дека тоа е добро за полицистични јајници(кои на ехо изгледаат така а по вредности на хормони е ок) и јас се што ќе разберам и слушнам правам па ќе видеме дали ќе има ефект. Откажав и цигари и кафе ретко пијам, мн сум по здрава храна (tongue).
Саншајн наздравје да е винцето, вистинска инспирација баш ме допре.
Слатка не собра на кафе dance јас малку закаснив фала од кога не сум ви сварила јас (ner) (ner)
Другарки поздрав до сите иајте слатки сништа (kup)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Повторно заедно на слатко кафенце

Post by Debora » 06 Feb 2016, 08:48

Добро утро. (kup)
Саншајн јас ти правам друштво со винцето. (smile) Леле чистење на фрижидерот ми е една од најдосадните работи, ич не го сакам. (rp)
Борјана убаво правиш со здравиот начин на живот, така на бебуш ќе му дадеш подобар почеток во секој случај. (smile)
Оваа тема некако многу бавно ми се отвора, за разлика од другите. Не знам што и е, ама сабајлево е подобра - се управила малку. (tap) Ако сака некој нека отвори ново кафенце, тука секако сме одамна запиени. (laugh1)
Убав ден на сите. (l2)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Повторно заедно на слатко кафенце

Post by sweety » 06 Feb 2016, 11:51

Добар ден друшки (kup) Деборче и кај мене оваа тема побавно се отвара баш си мислев не е до интернето ама не било само кај мене,Саншајн ужива со мт уз винце, јас ништо не пијам дека ја дојам М а гледам и ти го доиш Филип најверојатно една чашка винце не шкоди (laugh1) ,Радост се видовте ли со Рипче се изнаиграа ли срцките мали,Борјана како на теретана и ние еден период одевме со мм и баш убаво ми беше целата негативна енергија ми излегуваше,Лена-нела како сте (love5),весела подобри ли сте со синко , како е мт, женички денес убаво евремето може со мм ќе прошпетаме ми е страв М да ја изнесам сепак е време на вируси а ипак сонцето лаже пак студи,ќе си почекаме уште овој месец па иде пролет е тогаш ќе удриме на шетање со количката.
http://s13.postimg.org/bks3xvecn/Bagels ... 128401.jpg

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Повторно заедно на слатко кафенце

Post by Debora » 06 Feb 2016, 13:23

Борјана ни отворила ново кафенце. Ќе ја заклучам оваа тема, се гледаме таму. (kup)

Заклучена

Return to “Опуштено”