Повторно заедно на слатко кафенце

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Повторно заедно на слатко кафенце

Post by Maceto » 03 Feb 2016, 00:36

Добро вечер и од мене,една гушка пред спиење на сите другарки (grupna-gushka) Ние сме во Ск официјално,ве читам ама немам време да ви пишам.Додека да се средиме со алишта,шкафчиња,џампер,хранилка абе нема кај да мрднеме низ дома хаххаха (laugh1) Многу ми е убаво,ама турбо сум.А и времето супер се погоди,па удривме и на шетање,така паузираме,утре за пеглање,да усисам и пак шетање.Инаку сме супер и јас и В.
Имајте убава вечер и лека ноќ (grupna-gushka)

ripcence
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1127
Придружен: 03 Aug 2013, 02:50
Location: Скопје
Му се допанале: 1340 пати
Им се допаднал: 892 пати

Re: Повторно заедно на слатко кафенце

Post by ripcence » 03 Feb 2016, 01:46

Здраво девојки, мене ме нема цел месец (sad1), ни се измести редот за спиење со ѕвере и никако до компјутер да дојдам, седиме ноќе до 3 (cry1) а стануваме на пладне, ич не е убаво знам се трудам и никако не успевам да го вратам редот барем кај 00 да заспива. Се надевам скоро ќе го решиме ова.
И сега сум од тел ич не ми е прегледно, едвај се снаоѓам.
Веселко брзо да поминува и на тм и на дечкото.
Саншајн алал да ти е со четири дечиња, јас на моменти се чувствувам скроз изгубено.
Дебора поздрав и од мене за Петра, а и за височеството.
Лена одмарај, сигурно болките се од умор.
Ве поздравувам девојки сите (love5) (grupna-gushka) и јас и ѕверчево што си брчи со колите во ова време.

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Повторно заедно на слатко кафенце

Post by sunshine_2012 » 03 Feb 2016, 06:42

Добро утро! мене ко ме нема не нема, ама ккога дојдам нема да можете да ме избркате од тука (rolll)
ајде кафенце ставам (coffee) (coffee) (coffee) (coffee)
со бебушка сме будни од 6ч, легна уште од 19ч се будеше за цицање на 4 саата и сабајле несака да продолжи да спие, се смее, гука писка итн.и сега еве сме се држиме во рака.
Борјана и јас сум влезена у филм со смути правење. го купив црвениот нутру булет и почнав и на мм да му правам насабајле. (thumbup)
Рипченце колку ми е мило што ни пиша, ах мало срце тој сега во 3ч на раат вози коли, ке си дојде се на сво место. (big-hug)
имајте убав ден.

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Повторно заедно на слатко кафенце

Post by sweety » 03 Feb 2016, 11:37

(grupna-gushka) (grupna-gushka) (grupna-gushka)
http://s27.postimg.org/4sbot0pg3/6a6bae ... 1f1212.jpg

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Повторно заедно на слатко кафенце

Post by Vesela » 03 Feb 2016, 15:07

Здраво девојки. Уфффф денес цел ден по доктори. Прво контрола за синко, од грипот добил воспаление на уво, па ни дадоа терапија, а мм се укочи ептен. Вчера едвај сум го однела на доктор му дадоа коктел инекции пет дена да прима, мирувањ, па потоа на физикална терапија. Ја важно сум добро (thumbsup) .
Поздрав до сите и ве прегрнувам (grupna-gushka) .
Живелиии (beer) (beer) (beer) ( дупла доза пивце, да се релаксирам малку) (rolll)

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Повторно заедно на слатко кафенце

Post by Lena_nela » 03 Feb 2016, 21:34

За добра ноќ,за оние кој се на диета по едно смути

http://s14.postimg.org/nw3py375d/images.jpg
И нешто благо за останатите

http://s10.postimg.org/rtn7vngvd/images_2.jpg
Ние сега дремкаме,па да се избањаме,да си пивнеме млекце и спиење.
Инаку јас бев на гиник.се е во ред и чисто,болката била од замор,еве веќ два дена не ме боли. Ве читнав сите но немам време да ве коментирам,ве гушкам и имајте добра,мирна ноќ !!! (love5)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Повторно заедно на слатко кафенце

Post by Debora » 03 Feb 2016, 21:35

Добро вечер. (kup)
Веселко брзо се да мине и кај синко и кај тм и уште утре да ни пишеш дека има подобрување, а ти да ни останеш добра. (a2)
Рипченце баш се чудев оти те нема. Се надевам дека брзо ќе успеете да го управите спиењето, па да те читаме почесто. (kup)
Мачето значи вие се прибравте и сте се адаптирале веќе со ведрата девојка. (love5) (joy)
Борјана ти пак растрчана? (smile)
Саншајн ти убава стратегија си развила, ем ќе симнеш некое кило, ама и здраво е сето тоа. Ах, ве замислувам во паркот, милина и убавина, сите заедно. (kup)
Слатка се пристопли ли и таму малку? (w1)
Лена Нела беше ли на гинеколог? Сигурно е од замор, ама да си бидеш мирна. (a2)
Денес ми беше нешто мачен денот, ме болеше и глава, ама се управив. Сега свежа ќе си легнам. (laugh1)
Добра ноќ на сите. (l2)

PS
Лена Нела ме превари, супер што се си е во ред и ФАЛА за благово. (w1) (drool) Баш ми се јадеше нешто чоколадно. (rad)

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Повторно заедно на слатко кафенце

Post by borjana » 03 Feb 2016, 22:52

Лела Нела јас сум за смути, не дека сум на диета само на здрава исхрана,сеа дојдов од теретана пред сат мн убаво се осеќам. Деборче како ме осеќаш, мн растрчана ја преправив возачката за Скопје и со тоа мора да убрзам регистрација...заѓто ми е мн набрзање ќе се регистрираме само ние двајца со двајца сведоци а здравје да сме здрави и живи на пролет може и ќе се венчаме па тогаш ќе ги викнеме сите. Инаку заедно живееме 3 год но ни се заредија неколку неубави моменти кај што немаше прилика за нешто весело. како ќе ме посоветувате девојки, регистрација ми е само за документ, а венчавка некако по емотивно го доживувам, да не е себично што на регистрација нема да викнам никој?
Ептен зорт за документ ми е немам време да организирам.....на сто ума сум....

На сите ви посакувам добра ноќ полна со љубов и топлина (kup)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Повторно заедно на слатко кафенце

Post by SMESKO » 04 Feb 2016, 08:38

Дoбрo утрo девoјки
Читaм сите гoре дoлу сте дoбри.Бoрјaнa милa тoa ти требa дa си oдлучиш,јaс и мм се регистрирaвме сaми сaмo сo сведoци никoј не викнaвме,нo венчaвкa и свaдбa нaпрaвивме зaеднo.Сo среќa некa ви биди (love5) тие се нaјубaвите мoменти oд живoтoт.
Пoздрaв женички имaјте убaв ден
П.с.Купувaњетo игрaчкa е oдлoженo зaтoa штo вo Ре немaше тoa штo бaрaме (tap)

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1927 пати

Re: Повторно заедно на слатко кафенце

Post by Радост » 04 Feb 2016, 09:59

Добро утро, добар ден. (grupna-gushka) Варав дупла доза кафе за сите ненаспани. (coffee)

Времево е бетер од жена во климакс, ќе не докрајчи веќе. Го искористивме сонцето овие 2-3 дена, ќере нејќеше дома да си дојде, со плачки и лажење се прибиравме. Сега пак ќе мора да се анимираме во 40 квадрати за да не и е досадно. :)

Испив кафе на раат, што е навистина голем успех во овој период. Ама се тешам, ќе ги извади и петките и ќе и олесни, па ќе биде помал ѕвер. (rolll)

Утре ќе ни дојдат рипченце и другарчето, да ги испробаат заедно сите играчки пак и да се изгушкаме. (love5)

Имајте убав ден убави луѓе. (grupna-gushka)

Заклучена

Return to “Опуштено”